To dzieje się z Twoim ciałem, kiedy połkniesz kapsułkę do prania

Tide Pod Challenge może zabić!
To dzieje się z Twoim ciałem, kiedy połkniesz kapsułkę do prania
Fot. iStock
30.01.2018

Tide Pod Challenge to bez wątpienia najgłupsza i najbardziej niebezpieczna internetowa moda w historii. Nastolatki z całego świata ryzykują swoim zdrowiem i życiem, żeby zaimponować rówieśnikom. W tym celu przegryzają lub wręcz połykają nafaszerowane toksycznymi substancjami popularne kapsułki do prania. „Odważnych” (a raczej głupich) niestety nie brakuje.

Czym może się to skończyć? Jak dowiadujemy się z tego filmu opublikowanego na YouTube - tragedią. Na kanale „Chubbyemu” autor opisuje historię 17-letniego chłopaka, który kilka dni temu połknął aż 3 kapsułki. Wkrótce później zaczął gwałtownie kaszleć i wymiotować. Stracił czucie w języku. Im bardziej się krztusił, tym głębiej do jego organizmu wnikał detergent. Dotarł do tchawicy, oskrzeli, płuc. Wcześniej poparzył przełyk.

Nastolatek zaczął się dusić, bo substancja chemiczna obecna w układzie oddechowym i obrzęk utrudniały przepływ powietrza. Im bardziej kaszlał i wzdychał, tym bardziej pogarszał się jego stan. Chłopak zaczął być bardzo senny. Stracił przytomność. Konieczna była intubacja. Choć przeżył, wcale nie musiało się to tak skończyć.

Warto obejrzeć ten materiał, by poznać więcej szokujących szczegółów. I raz na zawsze wybić sobie z głowy podobne pomysły…

 

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2018 11:03
zajebisty artykul,no ciekawe jak to jest??
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.01.2018 22:27
Niech żreją! Selekcja naturalna ma się doskonale.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 16:33
trzeba korzystać z mózgu. Proste
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 16:33
wytłumaczcie mi, jak można być takim głupim, żeby zjeść pastylkę do prania
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 13:09
jak ja się cieszę, że nie dorastałam w czasach fb i ig. Nie było durnych challengy. Nie było pogoni za lajkami. Miałam naprawdę zdrowe, udane dzieciństwo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo