Wiemy, co mówi o Tobie nazwisko

Jego zakończenie zdradza wszystko.
Wiemy, co mówi o Tobie nazwisko
Fot. iStock
31.01.2018

Bardzo często słyszymy o znaczeniu poszczególnych imion. To, jak się nazywamy, ma mieć wpływ na to, jakimi jesteśmy ludźmi. Czego innego możemy spodziewać się po Patrycji czy Magdalenie, a jeszcze inny charakter ma Ewelina czy Aleksandra. Z interpretacją nazwiska może być trudniej, bo jest ich tak wiele, że trudno przypisać każdemu z nich konkretne cechy.

Ale zawsze można spróbować… Niektórzy twierdzą, że znaczenie może mieć przyrostek występujący w nazwisku. Choć brzmi to zagadkowo, chodzi o jego zakończenie: Michal-AK, Kowal-SKA, Mrocz-EK itp. Teoretycznie to tylko kilka liter, ale w praktyce mogą oznaczać o wiele więcej. Nie wierzysz? Oto najpopularniejsze „końcówki” i ich charakterystyka.

Sprawdź, co nazwisko mówi o Tobie i najbliższych.

Zobacz również: Najbardziej obciachowe imiona w Polsce

znaczenie nazwiska

fot. Unsplash

-SKA

Jesteś sumienna i pracowita, ale często tracisz kontrolę nad swoim życiem. Ludzie cię lubią, zwłaszcza jeśli mają w tym jakiś interes. Poważna mina sprawia, że jesteś odbierana jako sztywna i ponura. Nie szukasz miłości. Chcesz, żeby sama cię znalazła.

-CKA

Bardzo zależy ci na zdaniu innych. Najpierw myślisz o tym, by zadowolić wszystkich wokół, a dopiero później siebie. Jesteś bardzo ufna i często tego żałujesz. W życiu wciąż poszukujesz swojego przeznaczenia, ale niewiele z tego wynika. Wciąż błądzisz.

-AK

Wydajesz się sympatyczna, ale kiedy ktoś wejdzie ci w drogę - potrafisz pokazać pazury. W życiu cenisz wygodę. Chcesz zarobić, ale nie za bardzo się narobić. Jeśli kochasz, to na całe życie i wbrew wszystkiemu. Cenisz spokój i nie jesteś zbyt aktywna.

Zobacz również: Te maluchy miały pecha. Najgorsze imiona, które nadano dzieciom w 2017 roku

znaczenie nazwiska

fot. Unsplash

-EK

Teoretycznie wszyscy cię lubią, ale to nie do końca prawda. Jesteś wdzięcznym tematem ich plotek. Często zmieniasz partnerów i nie potrafisz się ustatkować. Ten moment wreszcie nadejdzie, ale wcześniej mocno skomplikujesz swoje życie. Masz dystans.

-IK

Charakteryzuje cię ogromna siła. Jesteś w stanie sporo osiągnąć i nie potrzebujesz do tego pomocy innych. Twoja samodzielność wielu jednak drażni. Kiedy poszukujesz partnera, przemawia przez ciebie instynkt macierzyński. Szukasz przede wszystkim tatusia.

-YK

Jesteś uparta i skuteczna. Nigdy się nie poddajesz, choć czasami powinnaś. Nie potrafisz ocenić, kiedy sytuacja jest beznadziejna i lepiej sobie odpuścić. Ludzie cię lubią, choć często męczysz ich swoim towarzystwem. Zupełnie nie masz do siebie dystansu.

Zobacz również: Jak wymawiać nazwiska gwiazd?

 

znaczenie nazwiska

fot. Unsplash

-KA

Artystyczna dusza, która wciąż buja w obłokach. Wszyscy wokół muszą się o ciebie troszczyć, bo nie potrafisz zadbać o podstawowe potrzeby. Bywasz bardzo lekkomyślna. W relacjach towarzyskich również. Planujesz ślub z każdym, kto na ciebie spojrzy.

-EWICZ

Jesteś typem samotniczki. Szukasz miłości, ale nie do końca w nią wierzysz. Prędzej czy później każda twoja relacja przejdzie przez poważny kryzys. Lubisz żyć po swojemu, bo mało kto potrafi znieść wszystkie twoje dziwactwa. Masz dobre serce.

-OWICZ

Uwielbiasz być w centrum uwagi. Chcesz być sławna i podziwiana, ale najlepiej szybko i bez przemęczania się. Często ukrywasz prawdziwe uczucia i z tego powodu cierpisz. Masz sporo znajomych, ale na przyjaźń i miłość trudno u ciebie zasłużyć.

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 03.02.2018 03:04
-AK Wydajesz się sympatyczna, ale kiedy ktoś wejdzie ci w drogę - potrafisz pokazać pazury. W życiu cenisz wygodę. Chcesz zarobić, ale nie za bardzo się narobić. Jeśli kochasz, to na całe życie i wbrew wszystkiemu. Cenisz spokój i nie jesteś zbyt aktywna. / ej udało wam się trafić. cała ja - święty spokoj ponad wszystko :D
odpowiedz
mała mi (Ocena: 1) 01.02.2018 20:38
mojego też nie ma, końcówka -ko
odpowiedz
Jgtgdg (Ocena: 5) 31.01.2018 22:10
Mojego ani mojego ojca tez nie ma czyli NY i NA
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2018 21:29
ale pieprzenie, mój przodek, stanowiąc nazwisko rodowe takie a takie zdeterminował moją obecną charakterystykę, a weźcie idźcie horoskopy stawiać :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2018 16:34
Moje się kończy na ez tu są tylko najpopularniejsze końcówki
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo