Tak głupiej zabawy jeszcze nie było. Nastolatki połykają... kapsułki do prania!

Tide Pod Challenge to wyjątkowo niebezpieczna internetowa moda.
Tak głupiej zabawy jeszcze nie było. Nastolatki połykają... kapsułki do prania!
źródło: Instagram (instagram.com/foodninfo)
16.01.2018

Było już condom challenge (wciąganie prezerwatywy przez nos), salt and ice challenge (poparzenie skóry solą i lodem) czy ereaser challenge (okaleczanie się gumką do zmazywania). Wydawało się, że głupszego wyzwania nie da się już wymyślić, ale młodzi ludzie znowu nas zaskoczyli. Od kilku dni furorę w sieci robi „tide pod challenge”.

Brzmi zagadkowo, ale kiedy rozszyfrujemy ten termin, wszystko stanie się jasne. Tide pod to nic innego, ale coraz popularniejsze kapsułki do prania. Porcja płynu do prania, do płukania i odplamiacza zamknięta w rozpuszczalnym opakowaniu. Rozwiązanie praktyczne i wygodne w użyciu. Teraz okazuje się, że czasami także niebezpieczne.

Zwłaszcza, kiedy po tego typu wynalazek sięgnie żądny sławy nastolatek

Zobacz również: 18-latka nie miała beauty blendera, więc do makijażu wykorzystała... jądra chłopaka (Zobacz nagranie!)

Tide Pod Challenge to nowa internetowa moda, która zatacza coraz szersze kręgi. Najprawdopodobniej zrodziła się w Stanach Zjednoczonych. Tamtejsze nastolatki zaczęły publikować w Sieci zdjęcia i nagrania, na których trzymają piorącą kapsułkę w ustach. Po co? Żeby pokazać swoją odwagę, zabłysnąć i zyskać szacunek rówieśników.

Niektórzy idą o krok dalej i przegryzają opakowanie, a wtedy łatwo o połknięcie szkodliwych substancji chemicznych. Problem jest na tyle duży, ze głos w sprawie zabrała m.in. amerykańska komisja ds. bezpieczeństwa konsumentów, a także firma Procter & Gamble - jeden z największych producentów tego typu środków.

„Nastolatkowie usiłują być zabawni, a tak naprawdę narażają się na niebezpieczeństwo spożycia groźnej substancji” - cytuje serwis wprost.pl.

Zobacz również: #OneFingerChallenge: Internautki JEDNYM PALCEM (!) zasłaniają swoje nagie ciało

 

„Jakim cudem w 2018 roku musimy ostrzegać ludzi, żeby nie jedli detergentów przeznaczonych do prania? Ok, tak więc… Dzieciaki, nie jedzcie kapsułek do prania” - czytamy na Twitterze policji z amerykańskiego miasta Lawrence.

Miejmy nadzieję, że posłuchają stróżów prawa. W przeciwnym razie wreszcie dojdzie do tragedii. Nie wierzysz, że ludzie naprawdę to robią? Zobacz to nagranie:

Zobacz również: Coraz więcej gwiazd dołączyło do Mannequin Challenge! O co w tym chodzi?

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.01.2018 14:59
Bo jeszcze nie było głupszego potomstwa karyny i sebka w postaci bratanka i dzesiki.... Poczekajmy na efekty następnego pokolenia....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2018 09:15
Natura ,sama likwiduje debili! !!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2018 20:35
W życiu nie pomyślałabym, że taki pomysł może się zrodzić w czyjejś głowie. Mało tego, że ktoś będzie to realizował i powielał! Też jestem nastolatką, ale chyba totalnie nie pasuję do tego, co się dzieje od kilku lat z moimi rówieśnikami :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 22:24
Fajne te wszystkie "challenge". Eliminuje jak leci kretynów. Im mniej ich na świecie tym lepiej. Póki krzywdzą tylko siebie jestem za:-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2018 16:23
Takie coś powinno być karalne je.buckim mandatem czy wsadzeniem do aresztu. Wtedy de.bile nauczyliby się żeby tego nie robić dla ich bezpieczeństwa. Dopóki takie coś będzie legalne to będą robić jeszcze gorsze rzeczy dla uzyskania ,,sławy,,.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo