W które niedziele sklepy będą zamknięte? Mamy listę z dokładnymi datami

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?
W które niedziele sklepy będą zamknięte? Mamy listę z dokładnymi datami
Fot. Unsplash
06.01.2018

Sejm przyjął ustawę, która zakazuje handlu w niedzielę. Zakaz będzie wcielany w życie stopniowo, począwszy od marca 2018 r. Pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca – wtedy zrobimy zakupy. W przyszłych latach nastąpią kolejne zmiany.

Jeżeli chodzi o 2019 r., zakaz obejmie trzy niedziele w miesiącu, a w 2020 r. liczba ta zostanie ograniczona jeszcze bardziej. Będzie tylko siedem handlowych niedziel. Chodzi o trzy niedziele przedświąteczne oraz kilka niedziel w okresie, gdy sklepy mają wyprzedaże.

Oto tegoroczny harmonogram niedziel, kiedy zakupy będą zakazane.

Marzec

11 marca
18 marca

Kwiecień

1 kwietnia (Wielkanoc)
8 kwietnia
15 kwietnia
22 kwietnia

Maj

13 maja
20 maja

Czerwiec

10 czerwca
17 czerwca

Lipiec

8 lipca
15 lipca
22 lipca

Sierpień

12 sierpnia
19 sierpnia

Wrzesień

9 września
16 września
23 września

Październik

14 października
21 października

Listopad

11 listopada
18 listopada

Grudzień

9 grudnia

Co myślicie o tej ustawie?

Zobacz także: Poruszający apel kasjerki: Zamknąć sklepy w niedziele!

Komentarze (42)

Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 07.01.2018 11:28
Niesamowite, że chcemy być społeczeństwem na poziomie, a jak wchodzi ustawa, która obowiązuję w większości państw Unii Europejskiej to wielkie oburzenie. We Francji wszystko jest pozamykane i aż miło popatrzeć, że ludzie zamiast z rodziną spędzać niedzielę w galerii idą do parku albo na plac zabaw z dziećmi.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 07.01.2018 09:49
Idźmy dalej! Pozamykajmy: komisariaty, szpitale, apteki, kawiarnie, kina, restauracje, lodziarnie, baseny, wszelakie atrakcje turystyczne, hotele. Dajmy wolne strażakom, pilotom, opiekunom osób starszych/niepełnosprawnych, itd. Dlaczego tylko kasjerzy/kasjerki mają mieć dobrze? Jakaś specjalnie uprzywilejowana grupa? Żałosne.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.01.2018 19:57
Tez uwazam, ze to burza w szklance wody. Ludziom pracyjacym w niedziele, niczego to nie da, a utrudni zycie reszcie spoleczenstwa. Jest niedziela w maju. Slonecznie, sa obnizki i macie ochote kupic sobie sukienke letnia i pojechac gdzies. Ale akurat niedziela niepracujaca. I co? I gowno. Ta ustawa ogranicza nasza swobode obywatelska.
zobacz odpowiedzi (1)
G (Ocena: 5) 06.01.2018 16:02
Ktoś się nie uczył i teraz dostanie wolne niedziele... Ja się uczyłam i pracowałam jako diagnosta w laboratorium, niedzielę, święta... Szkoda, że nikt nie myśli o masie innych osób kierowcach tramwajów, laboratoriach kontrolujących żywności (praca jak w szpitalu ciągły tryb) itd. Dodatkowo czasami ktoś woli przyjść w weekend i odebrać wolne w tygodniu gdy dziecko jest chore itp. Jeśli pracownicy sklepów wypowiadają się tak roszczeniowo na ten temat to chyba tylko przez kompleksy, że nie mają innej opcji bo... nie mają wykształcenia.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 06.01.2018 15:41
I bardzo dobrze :D W końcu się jeb..ana chołota nauczy robić zakupy na dłużej, a nie na ostatnią chwilę. Kasjerki to też ludzie i CHCĄ MIEĆ WOLNE W NIEDZIELĘ I SPĘDZIĆ JĄ Z RODZINĄ. Dziękuję bardzo za uwagę. Powinni zamykać też niektóre stacje benzynowe, żeby półgłówki tankowały auta do pełna, a kasjerzy mieli wolne i cieszyli się tym.
zobacz odpowiedzi (5)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo