Internauci drwią z nowego serialu TVP „Korona Królów”. Miała być polska wersja „Gry o tron”, a wyszło „Shame of Thrones”

„Ahistoryczny kompletnie.(...).” Co jeszcze nie spodobało się widzom?
Internauci drwią z nowego serialu TVP „Korona Królów”. Miała być polska wersja „Gry o tron”, a wyszło „Shame of Thrones”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/koronakrolowtvp/)
02.01.2018

Korona Królów” to długo wyczekiwany serial, który miał być polskim „Wspaniałym stuleciem” czy „Grą o tron” . 1 stycznia zostały wyemitowane dwa pierwsze odcinki. Jak można się domyślić, w mediach społecznościowych posypała się lawina komentarzy. Internauci opisali swoje wrażenia. W wielu wpisach dominował drwiący ton. Główne zarzuty pod adresem produkcji to nietrzymanie się faktów historycznych oraz kiepskie kostiumy. O co dokładnie chodzi?

W pierwszej scenie widzimy królową Jadwigę, która się modli. Władczyni odmawia „Zdrowaś Maryja”. Jeden z internautów zwrócił uwagę, że dany fragment modlitwy powstał w późniejszym okresie historycznym niż ten, którego dotyczy akcja serialu. „#koronakrolow zaczęła się od fragmentu modlitwy "Zdrowaś Maryjo", który powstał prawie 200 lat później niż wydarzenia z serialu...” – czytamy. Twórcom „Korony Królów” został także wytknięty wątek chrztu – obrzęd był nieadekwatny do epoki. „Ahistoryczny kompletnie. Chrzest dokładnie ze współczesnego rytuału.#KoronaKrólów” – napisał użytkownik Twittera.

Uwagę krytyków przykuły także kostiumy. Podobno były zbyt... czyste jak na XIV wiek. „Ładne i czyste dlonie, czyste buty, wszystko wykrochmalone, w 14 wieku :D#KoronaKrólów” – podsumowano. „Strasznie biednie to wygląda, nawet korony plastikowe… a w jednej scenie nawet na ubranie dla aktorki nie starczyło. #koronakrólów”. Ostatnie słowa odnoszą się do sceny, w której widać z tyłu nagą postać kobiecą. Widzom nie spodobało się, że o tak wczesnej porze, kiedy przed telewizorem zasiadają także dzieci, zostało pokazane ujęcie tego rodzaju.

Nie spodobało się również tempo akcji w „Koronie Królów”. W drugim odcinku przeskoczyła o 7 lat do przodu. Internauci stwierdzili, że miała być polska wersja „Gry o tron”, a wyszło „Shame of Thrones”...

„Koronę Królów” obejrzało 4,2 mln widzów. W serialu historycznym grają m. in. Halina Łabonarska, Wiesław Wójcik, Mateusz Król, Marta Bryła, Marcin Rogacewicz i Wojciech Żołądkowicz.

A wy oglądałyście „Koronę Królów”? Co myślicie o tym serialu?

Zobacz także: 10 najlepszych filmów dla singielek
 

Komentarze (9)

Ocena: 4.78 / 5
Sofi (Ocena: 3) 03.01.2018 20:40
Zainteresowałam się tym serialem, ale już jestem zawiedziona.Dziewczyna grająca Aldonę/Annę powinna zostać przy reklamach.. Choć i tam była słaba. Typ urody jak wieśniaczka z "Chłopów", a sposób mówienia charakterystyczny dla amatorów z "Ukrytej prawdy"lub raczej z serialiku "Szkoła". Denerwująca. I te "mamo", "tatusiu"... w tamtych czasach chyba "panie ojcze", "pani matko", lub per "wy". Stroje - jak widać ... Dawny serial "Królowa Bona" o niebo lepszy. Odcinki zbyt krótkie. Ale to szczegół, bo straciłam chęć do oglądania po czwartym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2018 20:07
Wbrew pozorom w średniowieczu najwyższa warstwa społeczna była bardzo "czysta ".
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2018 16:26
Pomysł dobry ale wykonanie niedobre hehe
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2018 15:08
stroje czysciutkie i ladniutkie zupelnie nierealne.. a sama jakosc kolorow mogla byc podkrecona, brakuje glebi w tym serialu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2018 13:56
ciężko mi ocenić to pod względem poprawności historycznej, ALE: - gra aktorska dla mnie leży, normalnie jak w teatrze, zero autentyczności (ale ciekawi mnie postać Anny - chyba tak miała na imię ta blondynka, tak się stawia i ładną kwestię miała, jak jej córki pytały o naszyjnik pogański, że Jezus umarł też za pogan i trzeba znać swoje korzenie - OGROMNY PLUS ZA TAKĄ KWESTIĘ! bardzo ładna, pokazuje otwartą postawę) - goła dupa poganki / przyszłej królowej: musi być golizna, żeby przyciągnąć widzów? - skrót na początku 2 odcinka "7 lat później...", to od razu skoczmy do roku 2017, a co tam - intro kiczowate, ta grafika mega słaba, już lepiej by ładnie nakręcili ujęcia jakiejś prawdziwej korony z muzeum - ani to historia miłosna ani serial historyczny dla mnie - stroje niby ładne ale wszystko jakoś tak bidą piszczy, tak samo scenerie Mimo to będę oglądać, bo może będzie lepiej? Przegapiłam "Wspaniałe stulecie" , "Gra o tron" podobała mi się do pewnego momentu. Ten serial raczej nie miał podchodzić pod GOT, bo daaaaleko daleko do tego. Za to chętnie bym obejrzała serial o naszej Polsce przed chrztem, z jakimiś fantastycznymi motywami o pogańskich wierzeniach. No ale jest co jest i trzeba dać szansę.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo