Kondomy, dżinsy, farbowanie włosów. 10 rzeczy zakazanych w Korei Północnej (Czysty ABSURD)

Choć brzmi to jak kiepski żart, jest to niestety prawda.
Kondomy, dżinsy, farbowanie włosów. 10 rzeczy zakazanych w Korei Północnej (Czysty ABSURD)
Fot. iStock/Unsplash
30.11.2017

Korea Północna kojarzy nam się przede wszystkim z ograniczeniem praw człowieka. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak dokładnie wygląda życie jej mieszkańców. Prawda jest taka, że różni się diametralnie od życia Europejczyków czy Amerykanów. Gdyby Koreańczyk przyjechał do Europy, prawdopodobnie bardzo trudno byłoby mu się tu odnaleźć. Ale do takiego szoku raczej nigdy nie dojdzie, ponieważ... podróże zagraniczne są w Korei Północnej zabronione.

To tylko jeden z wielu absurdów panujących w tym kraju. Portal brightside.com opisał, czego nie mogą robić (lub używać) Koreańczycy. Dla nas te rzeczy i możliwości są czymś oczywistym i nie doceniamy ich.

Będziecie w szoku, gdy dowiecie się, jakie ograniczenia panują w Korei Północnej. Jej mieszkańcy nie mogą się nawet napić Coca-Coli. Zresztą prawie wszystko, co zachodnie i postępowe zostało zamieszczone na czarnej liście.

Zobacz także: Poruszające wyznanie Dagmary: „Cudem uniknęłam gwałtu podczas wycieczki do Egiptu. Nie polecam tego kierunku!”

 

Korea Północna

Fot.© KRWonders © Lesley Parker

Moda

Dżinsy oraz inne elementy typowego zachodniego stroju są zakazane w dwóch regionach w Korei Połnocnej, które graniczą z Chinami. W ten sposób władza chce walczyć z zachodnim wpływem, obecnym u sąsiada.

Korea Północna

Fot.© ygreen615

Fryzury

Koreanki mają zakaz farbowania włosów, dlatego kupno farby do włosów w Korei Północnej jest prawdziwym wyzwaniem. Mało tego, nie mogą zrobić sobie każdej fryzury. Kim Jong-un wyznaczył 18 fryzur dozwolonych dla kobiet i 15 dla mężczyzn.

Korea Północna

Fot. © Depositphotos.com

Kondomy

Nawet środki zabezpieczające przed ciążą są w Korei Północnej zabronione. Zdobycie kondomu graniczy tam z cudem.

Zobacz także: Cała prawda o tym, co pasażerowie wyprawiają w autobusach, tramwajach i samolotach. Obrzydliwe!

 

Korea Północna

Fot. © Roamme

TV

W Korei Północnej można oglądać tylko 4 kanały telewizyjne. Koreańczycy nie mają również WI-Fi i nie wykonują telefonów za granicę. Poza tym na 15 milionów ludzi tylko jeden milion ma telefony komórkowe.

Korea Północna

Fot. © UriTours © Sweetcandy

Muzyka

Okazuje się, że nawet zachodnia muzyka została uznana za niebezpieczną. Mało który zespół dostaje pozwolenie na występ w Korei Północnej. Mieszkańcy mogą za to słuchać występów lokalnych zespołów.

Korea Północna

Fot. © Stephan © Norbert Aepli

Samochody

W Korei Północnej niezbyt dobrze mają się fani sportowych samochodów. Ze względu na sankcje Unii Europejskiej oraz ONZ kupno tego dobra jest prawie niemożliwe.

Korea Północna

Fot.© UriTours

Podróże

Nawet zagraniczne podróże są w Korei Północnej zabronione. Chociaż to łamanie praw człowieka, mieszkańcy prawdopodobnie nie są tego świadomi...

Korea Północna

Fot.© AW256 © Martyn Williams

Nowoczesne urządzenia

Zostało także wprowadzone ograniczenie sprzedaży nowoczesnych urządzeń do Korei Północnej. Na szczęście Koreańczycy mają swój własny tablet PC.

Korea Północna

Fot. © Theo's Little Bot © Magnus Leone

Prasa

Koreanki nie wiedzą o istnieniu popularnych magazynów dla kobiet. Oczywiście w Korei znajdą ich odpowiedniki. Wszystko przez propagandę tamtejszych władz odgradzającą się od wpływu zachodnich mediów. 

Korea Północna

Fot.© Depositphotos.com

Ozdoby świąteczne

Wiadomo, że wszelkie wpływy religijne również są tam zakazane. Nie można nawet ozdabiać domów na święta. Władza wszystko dokładnie monitoruje.

Zaskoczyła Was ta lista?

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.11.2017 23:46
JAP.ERDOLE.....ŻENADA, Dlaczego w ogóle jeszcze ktokolwiek tam mieszka i godzi się na traktowanie gorzej niż psa przy budzie ?!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.11.2017 12:07
U nas tak nigdy nie będzie bo u nas to ludzie maja decydujący głos nawet jeśli coś zostaje wprowadzone i tak każdy będzie robił co chce a w Korei jest tak ze już od małego są prane mózgi tu nie ma co porównywać naszego kraju.. oglądałam ostatnio program o tym jak tam jest i co mieszkańcy Korei gadają. Tam nikt nie ma nawet własnego zdania
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.11.2017 07:52
w PiSlandzie niedługo podobnie. ludzie sprzedają się za 500+ jak przydrożne tirówki.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.11.2017 06:08
Po co im tablet jak nie mają wi-fi?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo