Kto zabił? Przyjrzyj się obrazkowi i sprawdź, czy masz zadatki na detektywa

8 zagadek dotyczących morderstw. Rozwiążesz je?
Kto zabił? Przyjrzyj się obrazkowi i sprawdź, czy masz zadatki na detektywa
Fot. brightside.me
17.11.2017

W prawie każdej z nas tkwi detektywistyczna żyłka. Lubimy rozwiązywać zagadki, zwłaszcza jeżeli dotyczą tajemniczego morderstwa. Portal brightside.me stworzył możliwość, dzięki której właśnie teraz możesz wcielić się w rolę prawdziwego detektywa i rozwikłać kilka z nich. Poniżej zobaczysz opisy wydarzeń oraz wskazówki.

Czy potrafisz wskazać, kto jest mordercą? Rozwiązania znajdziesz na ostatniej stronie.

Morderstwo arystokraty

George Smith został zamordowany w sobotę wieczorem. W jego domu było pięć osób: jego żona, osobisty kucharz, kamerdyner, pokojówka oraz ogrodnik. Sprawę badał detektyw Stevens. Wszystkie osoby obecne w domu w dniu morderstwa opowiedziały mu, co robiły tego wieczoru.

- Żona czytała, siedząc obok kominka

- Kucharz był w trakcie przygotowywania śniadania

- Kamerdyner dawał instrukcje pracownikom w pokoju gościnnym

- Pokojówka myła naczynia

- Ogrodnik podlewał rośliny w szklarni

Zaraz po rozmowie z podejrzanymi detektyw Stevens aresztował mordercę. Zgadnijcie, kto nim jest.

Zobacz także: Zaskakująca lista: Co kupujemy pod wpływem stresu?

 

 

zagadka detektywistyczna

Fot. brightside.me

Głupi morderca

Detektyw rozmawiał z doktorem w poczekalni, gdy przerażony mężczyzna wdarł się do środka, krzycząc: „Ktoś zastrzelił moją żonę!”

Detektyw poprosił mężczyznę, aby wszystko mu opowiedział. Ten mężczyzna – Mr. Clark, zeznał, że był w pracy, gdy zadzwoniła do niego gosposia. Kobieta powiedziała, że coś strasznego stało się jego żonie i znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Mr. Clark natychmiast przerwał wykonywaną czynność i udał się do szpitala.

Kiedy Mr. Clark zakończył swoją opowieść, detektyw natychmiast go aresztował pod zarzutem morderstwa.

Dlaczego to zrobił?

zagadka detektywistyczna

Fot. brightside.me

Więzy krwi

Milioner został postrzelony w czoło w swoim domu. Detektyw Stevens porozmawiał z jego trzema synami, którzy byli wtedy w domu. To Jack, John i James.

- Jack powiedział, że feralnej nocy jego ojciec i on byli na oficjalnym przyjęciu. Przyjechali do domu i udali się do pokoju gościnnego: najpierw wszedł ojciec, a potem John i Jack. Kiedy ojciec podszedł do schodów, wtedy do pokoju gościnnego wszedł James i zastrzelił ojca.

- John potwierdził zeznanie Jacka

- James powiedział, że tej nocy był z wizytą u przyjaciół. Kiedy przyjechał do domu, jego ojciec był już martwy

Detektyw Stevens bardzo szybko rozwiązał zagadkę. Kto był mordercą i jak Stevens doszedł do rozwiązania?

Zobacz także: Zdradź nam, co widzisz na obrazku, a my powiemy Ci, jakie masz poglądy (Ten test naprawdę działa!)

 

zagadka detektywistyczna

Fot. brightside.me

Ucieczka

Pewnego razu detektyw Stevens musiał znaleźć uciekiniera z więzienia. Doskonale wiedział, że kryminalista ukrywał się w jednym z trzech domów. Musiał jednak poznać dokładny adres, aby nie wystraszyć przestępcy. Po pierwsze zrobił zdjęcie domów za pomocą drona.

Kiedy popatrzył na zdjęcia, od razu odgadł, gdzie ukrywa się kryminalista. W którym z domów przesiadywał i jak doszedł do tego detektyw Stevens?

zagadka detektywistyczna

Fot. brightside.me

Romantyczna podróż

Mr. i Mrs. Clyde wyjechali na wycieczkę w góry. Dwa dni później Mr. Clyde wrócił do domu bez żony. Mężczyzna udał się na policję i poinformował, że kobieta spadła z wysokości, zabijając się.

Następnego dnia detektyw Stevens pojechał do domu Mr. Clyde’a i aresztował go pod zarzutem morderstwa. Clyde przyznał sie do winy i zapytał, jak detektyw odkrył prawdę. Stevens odpowiedział, że zadzwonił do pracownika biura podróży i wyciągnął od niego kilka informacji.

Co pracownik biura podróży powiedział detektywowi?

zagadka detektywistyczna

Fot. brightside.me

Przyjazny morderca

Mary i Ben mieszkali z czworgiem przyjaciół. Pewnego dnia Ben wrócił do domu i zastał Mary leżącą na sofie. Dziewczyna była martwa. Ben zadzownił na policję. Przyjechał detektyw Stevens i zorientował się, że Mary została zamordowana niedawno. Od razu przesłuchał czworo lokatorów.

- Mia wyznała, że była w kuchni. Wróciła do domu dwie godziny wcześniej i udała się do kuchni

- John czytał książkę w ogrodzie. Powiedział, że tego dnia w ogóle nie opuszczał domu

- Jennifer przyznała, że wcześniej przez trzy godziny pływała w basenie

- Jane malowała w swoim pokoju

Detektyw poprosił wszystkich, aby pokazali mu swoje dłonie, a następnie odkrył, kto go okłamał. Ta osoba zamordowała Mary. Jak detektyw to odkrył?

zagadka detektywistyczna

Fot. brightside.me

Tragedia detektywa

Pewnego ranka detektyw pokłócił się ze swoją żoną i wyszedł z domu bez kluczy i telefonu. Wieczorem, kiedy wrócił do domu, zastał w nim kolegę, przerażoną żonę i zamordowanego mężczyznę. Żona detektywa Stevensa opowiedziała, co się wydarzyło.

„Siedziałam w pokoju gościnnym, kiedy usłyszałam dzwonek do drzwi. Myślałam, że to Ty i otworzyłam drzwi. To był kryminalista. Popchnął mnie, więc ugodziłam go nożem”.

Wtedy detektyw rozkazał policjantowi aresztować żonę, ponieważ miała zamiar go zamordować. Jak detektyw Stevens to odkrył?

zagadka detektywistyczna

Fot. brightside.me

Kłamca

Mężczyzna wyznał funkcjonariuszowi policji, że wrócił do domu z pracy i zastał żonę martwą. Kobieta leżała na środku pokoju. Powiedział, że ona najwyraźniej znalazła broń w jego biurku i zastrzeliła się. Policjant wiedział jednak od razu, że mężczyzna kłamie. Jak na to wpadł?

Zobacz także: PSYCHOTEST: W jakiej pozycji siedzisz najczęściej? Ułożenie nóg mówi o Tobie wszystko!

 

zagadki

Fot. iStock

Rozwiązania zagadek

Morderstwo arystokraty – zbrodnię popełnił kucharz, ponieważ do morderstwa doszło wieczorem, a on zeznał, że przygotowywał śniadanie.

Śmieszny morderca – Mr. Clark nic nie wiedział o strzale. Jego gospodyni powiedziała tylko to, że jego żonie przydarzyło się coś strasznego.

Więzy krwi – To John i Jack kłamali. Gdyby to James zabił ojca, kula trafiłaby go w kark, a nie w czoło. Zamordowany chciał wejść na górę.

Ucieczka – Morderca był w domu A, ponieważ samochód został zaparkowany blisko drogi. W ten sposób mężczyzna zabezpieczył się na wypadek, gdyby musiał szybko uciekać.

Romantyczna podróż – Pracownik biura podróży wyjawił, że Mr. Clyde kupił dwa bilety w jedną stronę, ale tylko jeden w powrotną.

Przyjazny morderca – To Jennifer była morderczynią. Gdyby faktycznie tak długo pływała w basenie, jej ręce byłyby pomarszczone.

Tragedia detektywa – Mrs. Stevens planowała zamordować męża, ponieważ podeszła otworzyć drzwi z nożem w ręku. Myślała, że zastanie za drzwiami męża.

Kłamca - Mężczyzna miał przymocowaną do paska pustą kaburę od broni, co znaczyło, że kręcił się tutaj i wziął broń albo miał ją przy sobie przez cały czas. Pierwsza z wymienionych opcji odpada, ponieważ powiedział, że wrócił z pracy, co pozostawia nas z tą drugą, udowodniającą, że to on zabił swoją żonę.

Źródło: brightside.com

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.11.2017 11:04
A mi się wydaje, że w 1 zagadce winny jest kamerdyner. Kucharz mógł przygotowywać śniadanie na następny dzień. Skoro w domu było 5 osób, wszystkie robiły coś innego, to komu dawał instrukcje kamerdyner?
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 17.11.2017 10:17
Udało się wszystkie odgadnąć poprawnie chyba pora zmienić prace :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.11.2017 10:04
Nie zgadłam 2, 3 i 7. Fajne to, jest więcej?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.11.2017 09:14
świetne to jest, wkręciłam się
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo