Jestem dziewczyną dresiarza. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego faceta!

„Szanujcie kiboli i dresiarzy. To młodzi patrioci, którzy kochają ojczyznę i staną w jej obronie!” - apeluje Milena.
Jestem dziewczyną dresiarza. Nie mogłam sobie wymarzyć lepszego faceta!
Fot. Unspash.com
18.11.2017

W Polsce coraz głośniej mówi się o nowej fali patriotyzmu. Ten przybiera jednak specyficzną formę, bo podobno największą miłością do ojczyzny pałają ci, którzy wcześniej zupełnie nie kojarzyli się z taką postawą. Chodzi przede wszystkim o środowisko kibiców piłkarskich i tak zwanych dresiarzy. To oni najmocniej dziś manifestują swoje przywiązanie do kraju.

Pytanie tylko - czy za głośnymi hasłami, niechęcią do „obcych” oraz patriotyczną odzieżą ze znakiem Polski Walczącej i żołnierzami wyklętymi naprawdę stoi jakakolwiek wartość? A może to tylko moda nastawiona na zyskanie sympatii i szacunku w grupie? Ewelina nie ma wątpliwości, że chodzi o coś więcej. Sama jest dziewczyną młodego patrioty z blokowiska i prosi o szacunek dla niego i jego równie zaangażowanych kolegów.

„To oni nas obronią, kiedy obcy będą chcieli nas gwałcić i mordować - twierdzi w przesłanej do nas wiadomości.

Zobacz również: Czym jest dla Polek patriotyzm?

 

patriotyzm

fot. Unsplash

Kieruję moje słowa do osób, które zupełnie nie znają tematu, a próbują się mądrzyć. To szczególnie aktualne po kolejnym Święcie Niepodległości. Niektóre media i politycy próbują ośmieszyć ideę patriotyzmu młodych Polaków. Robią z nich najgorszych bandziorów. Prawda jest jednak taka, że nikt nie kocha ojczyzny tak samo mocno, jak oni. Dobrze o tym wiem, bo mój chłopak jest jednym z nich.

Niektórzy mówią, że jestem dziewczyną dresiarza. To prawda, że czasami tak się ubiera. Ma też bluzę ze znakiem Polski Walczącej. Chodzi na mecze. Odpala race dla upamiętnienia bohaterów narodowych. Jeździ też na pielgrzymki kibiców. Ale to nie oznacza, że jest głupi i niebezpieczny. Myślę, że zna lepiej historię naszej ojczyzny, niż lewicowa młodzież, która patriotyzmem gardzi.

Ja właśnie za to go kocham. Jest sobą i kieruje się w życiu wartościami. Dla niego Bóg i ojczyzna to najważniejsze tematy. Pogodziłam się z tym, że ja jestem dopiero na trzecim miejscu. I nie wmawiajcie mi, że to tylko poza i robi to, żeby zyskać sympatię kolegów. On naprawdę tym żyje.

Zobacz również: Nie do końca udane tatuaże dresiarzy. Czy dzięki nim wyglądają bardziej męsko? (Zaskakujące FOTKI)

 

patriotyzm

fot. Unsplash

Doskonale znam jego i poznałam jego najbliższe otoczenie. To młodzi mężczyźni, którzy bardzo troszczą się o nasz kraj. Interesują się historią, są wierzący, angażują się politycznie. Czasami powiedzą coś niepoprawnego, ale to wszystko z miłości do Polski. Jeśli są niebezpieczni, to tylko w stosunku do tych, którzy próbują zniszczyć nasz kraj. Ja czuję się bezpieczniej wiedząc, że na nich zawsze można liczyć.

Ludzie kpią z kiboli i dresiarzy, nazywają największym zagrożeniem i najchętniej pozamykaliby ich za kratki. Ale za co? Przyjdzie kiedyś taki dzień, że oni pokażą, kim tak naprawdę są. Staną na pierwszej linii frontu i obronią nas przed mordercami i gwałcicielami. Jestem pewna, że jak przyjdzie co do czego, to staną w obronie także swoich krytyków. Bo dla nich każdy Polak to brat.

Może czasami mówią inaczej, ale wierzcie mi - w momencie największej próby nie odwrócą się do żadnego Polaka plecami.

Zobacz również: Patriotyzm w modzie!

 

patriotyzm

fot. Unsplash

Dlatego chciałam zwrócić się do Was wszystkich z apelem: nie wierzcie w to, co mówią niektóre media. Patriotyzm to wcale nie obciach. Wiem to najlepiej, bo dzięki chłopakowi widzę dokładnie, jak to wygląda. W telewizji mówią jedno, a prawda jest zupełnie inna. Oczywiście, niektórzy „dresiarze” są źli. Ale tak samo jak lekarze, prawnicy, biedni, bogaci i każda inna grupa społeczna.

Żyjemy w takich czasach, że nie możemy czuć się bezpiecznie, ale dzięki nim to trochę łatwiejsze. Ten „kibol”, którego tak się boisz, w razie czego stanie po dobrej stronie. Nawet jeśli czasem coś krzyknie albo kogoś obrazi. Ci chłopcy robią to z poczucia odpowiedzialności za państwo, które autentycznie kochają.

Przyzwoitych ludzi się nie czepiają, więc jeśli masz z nimi jakiś problem, to może z tobą jest coś nie tak. Radzę się nad tym zastanowić.

Milena

Polecane wideo

Komentarze (22)
Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 20.11.2017 12:47
Bełkot zindoktrynowanej, zaszczutej „Karyny” spod znaku „patola 500+”
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.11.2017 17:43
Szkoda tylko że wieczorem i po meczu strach u mnie wyjść z psem. Nie raz mnie zaczepiali tacy "dżentelmeni". Tylko stoją 24 na dobę pod tą budką z piwem. No i nie wspomnę o wielokrotnym niszczeniu samochodów i to poważnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.11.2017 00:20
U mnie pod wejściem do pracy kręci się obłąkana kobieta, która chce walczyć z jakimiś zbirami, co jakiś czas słyszę że się weźmie za jakiś bandziorów... tak samo odbieram gadanie narodowych neofitów z gimbazy o mordercach i gwałcicielach. Ludzie... :D dresiarze kilka razy mnie zwyzywali a mojego chłopaka szarpali za długie włosy chociaż sam ma poglądy narodowe (tego nie wiedzieli) bo przechodził a on naprawdę jest poatriotą. Łyse pały g. wiedzą a ich Karyny wiedzą jeszcze mniej. Ach... list jest pewnie wymyślony ale z takimi deb.lami nie raz rozmawiałam wiem, że istnieją.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2017 23:26
łobuz kocha najbardziej hahahahaha
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.11.2017 21:16
'Czasami powiedzą coś niepoprawnego, ale to wszystko z miłości do Polski. Jeśli są niebezpieczni, to tylko w stosunku do tych, którzy próbują zniszczyć nasz kraj.' - czyli geje, lesbijki, feministki, lewicowcy, osoby o innej religii, kolorze skóry, kulturze i ateiści. No faktycznie, agresja i chamstwo bardzo usprawiedliwione, bo bronią kraju. Widzę, że Tobie też papkę z mózgu zdążyli zrobić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie