Na naszych oczach dzieje się historia. W Niemczech zalegalizowano... trzecią płeć!

To pierwszy kraj w Europie, który zdecydował się na ten krok.
Na naszych oczach dzieje się historia. W Niemczech zalegalizowano... trzecią płeć!
Fot. Unsplash
09.11.2017

Niemcy są pierwszym krajem w Europie, który zalegalizował trzecią płeć. O decyzji tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego poinformował portal independent.co.uk. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim rejestrowanie trzeciej płci w urzędach, zmiany w dokumentach oraz powstawanie specjalnych toalet. Niektóre z tych rozwiązań zaczęły być realizowane już jakiś czas temu. Wyznaczono też ostateczny termin - do końca 2018 r. – czytamy na planeta.fm.

Oprócz Niemiec tą drogą poszły Australia, Nowa Zelandia, RPA, Australia, Indie oraz Pakistan. Możliwe, że do tych krajów dołączy Szwecja, gdzie o zalegalizowanie trzeciej płci wnioskuje już od dawna Krajowe Stowarzyszenie na rzecz Praw Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transgenderycznych. Jeżeli chodzi o Niemcy, portal planeta.fm informuje, że decyzja zapadła po tym, jak kobieta złożyła skargę na brak możliwości zaznaczenia opcji „inny/różny” w rejestrze.

Nie wszystkim podoba się zaistniała sytuacja. Wielu internautów wyraziło swoje niezadowolenie w ostrych słowach. Niektórzy stwierdzili nawet, że osoby dążące do podobnych zmian powinny leczyć się psychiatrycznie – donosi planeta.fm.

A wy co o tym myślicie?

Zobacz także: Fa’afafine - Kobiety w męskim ciele

 

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
bor (Ocena: 5) 07.08.2018 08:52
A ja proponuję zniesienie zróżnicowania ze względu na płeć. Nie mam pojęcia czy to ucieszy to feministki, ale na pewno zlikwiduje kolejki do damskich ubikacji, bo ubikacje będą koedukacyjne. ;-))
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 10.11.2017 16:13
Nie należę do osób o lewicowych poglądach ,ale w tym wypadku uważam ,że to " dobra zmiana" Dla ludzi, którzy nie z własnego wyboru tacy sie urodzili jest to szansa na w miare podkreślam w miarę normale życie . Rodzice takich dzieci musieli stawać przed szalenie trudnym wyborem, aby zdecydować za nie kim są zanim same się określoą. Świat nie jest czarno biały i tacy ludzie istnieją.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.11.2017 00:04
Brawo ! Teraz czekamy na samozagładę tych wymienionych krajów bo już większego syfu nie mogą zrobić. Już w tym momencie tak daleko zaszli, że już im nic nie pomoże, no chyba że pie...rdolnięcie komety w tą jeb.aną Ziemię na co z utęsknieniem czekam. Ludzie spi..erdolili ten świat doszczętnie, nie zasługują na istnienie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie