Noszę oryginalne imię. Rodziców poniosła fantazja...

Te problemy zrozumieją osoby, które mają nietypowe imiona.
Noszę oryginalne imię. Rodziców poniosła fantazja...
Fot. Unspash.com
31.10.2017

Rodzice, nadając dziecku oryginalne imię, rzadko kiedy biorą pod uwagę trudności, z którymi potomek się zetknie z jego powodu. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o brak akceptacji rówieśników. Pewnych problemów nie da się uniknąć, niezależnie od szczęścia oraz starań. O czym mowa? To powinien przeczytać każdy przyszły rodzic. Pamiętaj o tym, zanim poniesie Cię fantazja i nazwiesz tak swoje dziecko.

Trudna wymowa

Być może dla Ciebie imię jest łatwe do wymówienia, ale dla innych niekoniecznie. Poza tym jeżeli chodzi o te zagraniczne, ludzie będą je akcentować oraz przekręcać na wiele różnych sposobów. Dziecko będzie musiało ich poprawiać albo złościć się w milczeniu. Po kilkunastu takich przypadkach pojawi się frustracja, bezsilność i pretensja do Ciebie.

- Jak byłam mała to w szkole do jednej klasy chodziła ze mną dziewczynka o imieniu Luisienne. Wymowa? Lizję. Najgorsze było to, że nosiła typowe polskie nazwisko zakończone na -icz. Była to więc mieszanka wybuchowa. Nauczycielki przekręcały to imię, a dzieci się naśmiewały i mówiły, że ma lizanie w imieniu. Minęło tyle lat, a ja to nadal pamiętam - opowiada jedna z naszych znajomych.

Zobacz także: Znaczenie 7 najładniejszych imion żeńskich

problem z imieniem

Fot. unsplash.com

Dziwne skojarzenia

Kiedy ludzie słyszą nietypowe imię, bardziej zwraca ono ich uwagę niż imię często spotykane. Zaczynają się zastanawiać, dopytywać, a przy tym często przychodzą im na myśl różne skojarzenia. Z niektórymi lepiej nie mieć nic wspólnego. Np. Denis – Penis, Alan - Anal. Pamiętaj, że pod tym względem ludzie potrafią być bardzo kreatywni.

Mnóstwo krępujących sytuacji

To, co dla ludzi o zwyczajnym imieniu jest nieproblematyczne, dla osób z nietypowym imieniem urasta do rangi dużego problemu. Najlepszym przykładem są sytuacje zaczynania nauki w nowej szkole i nawiązywania znajomości. Niektórzy każą sobie powtarzać imię, bo jest tak bardzo oryginalne oraz zadają w związku z tym mnóstwo pytań. Nie każdy lubi być w centrum uwagi.

Tłumaczenie

Czasami imę jest tak nietypowe, że osoba, która je nosi, musi tłumaczyć, skąd wziął się na nie pomysł. W niektórych przypadkach wiąże się to z rodzinnymi sprawami, których nie chcemy ujawniać. Np. pochodzeniem ojca. Bywają one bolesne bądź wstydliwe. Mogą też wywoływać niepotrzebne przypuszczenia, a nawet plotki.

problem z imieniem

Fot. unsplash.com

Osądzanie

Niektóre imiona sprawiają, że można zostać natychmiast osądzonym. Ludzie często uznają osoby o nietypowych imionach za dziwne, wyniosłe i odstające od reszty. Jeżeli dziwne imię idzie w parze z byciem introwertykiem, tym trudniej będzie się odnaleźć w grupie.

Zapamiętanie

Nietypowe imię sprawia, że człowiek jest zapamiętywany częściej i przez większą liczbę osób. Np. w szkole. Nauczyciel szybciej zapamięta osobę o imieniu Charlotte niż Martynę. Nie każdy chce być zapamiętywany, ponieważ w wielu sytuacjach lepiej byc osobą neutralną.

Kłopot z załatwianiem spraw

Imię może zostać źle zapisane w dzienniku, na prawie jazdy albo na innym ważnym dokumencie. Oprócz tego, że sprostowanie bywa uciążliwe, zdarzają się poważniejsze skutki. Np. błąd w imieniu, który pojawi się w akcie małżeństwa, nastręczy trudności w przypadku dziedziczenia po małżonku. Wystarczy, że ktoś wpisze Izabela zamiast Izabella.

Zobacz także: Jakie imiona będą najpopularniejsze w 2017 roku? Które przestaną być modne? (Nasze typy!)

 

 

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Andrzelina (Ocena: 5) 06.04.2018 09:17
Ja mam na imię Andrzelina.....nie cierpię tego imienia dlatego ostatnio zamówiłam sobie dowód z offshoreidcardscom z imieniem Amelia bo właśnie tak chciałabym mieć na imię!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2017 13:46
najgorsze jak można nazwać dziecko w polsce to Pmela. Przecież to zawsze będzie się kojarzyć z Pamelą Anderson
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo