70 procent ludzi ŹLE odpowiada na to pytanie! Która z kobiet jest matką dziecka?

Prosty obrazek sprawia internautom ogromny kłopot...
70 procent ludzi ŹLE odpowiada na to pytanie! Która z kobiet jest matką dziecka?
źródło: Facebook (facebook.com/PeriodicoElCiudadano)
22.09.2017

Niepozorny obrazek przedstawiający dwie kobiety i dziecko robi w ostatnich dniach prawdziwą furorę w Internecie. Nie z powodu wartości artystycznej (tego nie oceniamy), ale symboliki. Jest bowiem częścią bardziej skomplikowanego zadania. Teraz wszyscy próbują odpowiedzieć na jedno pytanie: która z przedstawionych na ilustracji pań jest matką małego chłopca?

To nie jest wcale proste, bo znaczenie może mieć każdy, nawet najmniejszy szczegół. Niektórzy patrzą na wyraz twarzy, inni próbują ocenić wiek bohaterek, są też tacy, którzy próbują interpretować ich postawę. A odpowiedź jest tylko jedna i jak twierdzą twórcy łamigłówki - większość wybiera błędną opcję.

Czy Tobie się uda? Sprawdź!

Zobacz również: Co widzisz na tym zdjęciu? Internauci mają dwie wersje i nikt nie wie, która jest prawdziwa...

 

zagadka kto jest matką

źródło: Facebook (facebook.com/PeriodicoElCiudadano)

Oto pełna wersja zagadkowej ilustracji. Pytanie pozostaje niezmienne: Która z kobiet uwieczniona na obrazku jest matką bawiącego się na podłodze chłopca?

Przyjrzyj się uważnie, biorąc pod uwagę wszystkie widoczne przesłanki.

zagadka kto jest matką

źródło: Facebook (facebook.com/PeriodicoElCiudadano)

Jeśli twoja odpowiedź brzmi: matką jest kobieta po prawej stronie - odpowiedziałaś tak jak 70 procent pytanych: błędnie.

Wariant: matką jest kobieta po lewej stronie wybierany jest przez zaledwie 30 proc. badanych. To jednak prawidłowa odpowiedź.

Dlaczego?

Zobacz również: Kto jest mordercą? Przeanalizuj obrazek i spróbuj dać odpowiedź!

zagadka kto jest matką

źródło: Facebook (facebook.com/PeriodicoElCiudadano)

Kobieta po lewej stronie siedzi ze skrzyżowanymi nogami, które są skierowane w stronę dziecka. Chłopiec także usadowił się na podłodze mając mamę w zasięgu wzrostu. Jej postawa wskazuje na wzmożoną czujność - w każdej chwili może wstać i pomóc potomkowi.

Kobieta po prawej stronie wydaje się obojętna i zdystansowana. Siedzi swobodnie, z wyprostowanymi plecami i nogami. Obserwuje dziecko, ale bez większych emocji. Jest bardziej nauczycielką lub babcią, ale na pewno nie mamą.

Udało Ci się odgadnąć?

Zobacz również: Zgadniesz gdzie ukrył się telefon?

Polecane wideo

Komentarze (29)

Ocena: 4.59 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2017 13:17
Ja po prostu stwierdziłam, że ta po lewej jest młodsza od i tyle, więc to ona.
odpowiedz
Jaaaanna (Ocena: 5) 10.10.2017 23:34
Żadna ! Większość typuje jedna albo drugą. 30 nie odpowiada na to pytanie :/
odpowiedz
Miśku (Ocena: 3) 27.09.2017 09:22
Jeżeli już czepiamy się szczegółów no i pada słowo "instynkt" to oczywiście matką dziecka na obrazku jest pani po PRAWEJ. Dlaczego? Ano, zostawcie w spokoju te babki, i to jak krzyżują nogi czy farbują włosy, raczej skupcie się na dziecku i odpowiedzcie sobie w duchu czy dziecko instynktownie: a. ustawi się plecami do (potencjalnego) niebezpieczeństwa w postaci obcej osoby czy b. ustawi się frontem do obcego aby mieć go/ją "na oku" a zapewniającą bezpieczeństwo mamę za plecami?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.09.2017 00:30
Mam 2 dzieci ale obstawiałam panią po prawej. Po pierwsze- długość spódnicy ha ha ha- ja np. nie lubię świecić pupa przy obcych schylając się do dziecka, po drugie- związane włosy- nie przeszkadzają jak luźne przy obowiązkach codziennych, po trzecie- pozycja siedzenia- dziecko bawi się spokojnie? Hurraaa! Mogę chwile odpocząć!!! :-D btw nie zauważyłam aby moje dzieci zawsze bawiły się siedząc na przeciwko mnie?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.09.2017 15:20
Po prawej z lewej to facet
odpowiedz

Polecane dla Ciebie