Czego nie wolno robić po 30-tce?

Oczywiście czytaj to z przymrużeniem oka.
Czego nie wolno robić po 30-tce?
Fot. iStock
20.07.2017

Często można spotkać się z uwagami, że kobiecie po trzydziestce nie wypadają pewne rzeczy. Z niektórymi trudno się nie zgodzić. Np. w kwestiach ubioru czy zachowania, ale jeżeli chodzi o pozostałe kwestie na długiej liście, są wyjątkowo restrykcyjne. Nasze społeczeństwo nadal trzyma się utartych schematów.

Jednym z najpopularniejszych jest ten, że trzydziestolatka powinna mieć męża (w najgorszym przypadku stałego partnera) i wytyczoną życiową ścieżkę. Idealną sytuację stanowi mąż, dwoje dzieci, stabilna pozycja materialna oraz niedzielne obiadki w towarzystwie rodziców i teściów. Kobiety prowadzące inny tryb życia bywają delikatnie napiętnowane. W ich obecności „życzliwe” koleżanki, sąsiadki i rodzina dają do zrozumienia, jakie życie przystoi dojrzałej kobiecie, a jakie nie. Po uwagach niektórych można wręcz nabrać przekonania, że wszystko, co odbiega od utartego szlaku, jest złe.

Co znalazło się na liście? Czego powinnaś się wystrzegać, jeżeli przekroczyłaś trzydziestkę? Oczywiście czytaj to z przymrużeniem oka!

Zobacz także: Faceci szczerze o PIJANYCH KOBIETACH: „Wulgarne, wyzywające, łatwe!”

trzydziestolatka

Fot. iStock.com

Nie wolno Ci...

Nie lubić dzieci

Trzydzieści lat to już ten wiek. Jeżeli nie masz rodziny, powinnaś przynajmniej jej pragnąć i nie poddawać się w pogoni za potencjalnie najlepszymi kandydatami na mężów-ojców. Kobiety posiadające stałych partnerów muszą im uświadamiać, że czas goni, a jajeczka powoli obumierają. Pożądanym zachowaniem u trzydziestolatki jest rozpływanie się w zachwytach nad pociechami koleżanek i krewnych. Pod żadnym pozorem nie mów, że dzieci to nie wszystko i chcesz jeszcze poczekać.

Nosić krótkich sukienek

Nie mamy na myśli sukienek ledwo zakrywających pupę – te nie przystoją żadnej kobiecie niezależnie od wieku, ale nawet sukienki i spódnice kilka centymetrów przed kolano są zabronione. Jeżeli takie posiadasz, powinnaś wymienić garderobę. To niedopuszczalne, aby w tym wieku ubierać się jak nastolatka. Musisz przemyśleć swój styl. Poza tym żadnych dekoltów, t-shirtów, trampek i przetartych spodni.

Mieć zainteresowań

Po co trzydziestolatce zainteresowania? Porządna kobieta powinna się skupić na rodzinie albo na dążeniu do jej założenia. Wszystko inne to strata czasu. Basen, siłownia, rolki, koncerty? Zapomnij. Nie wypada. Lepiej zainwestuj w dobrego fryzjera i powiększenie biustu. W końcu może ktoś Ci się oświadczy...

trzydziestolatka

Fot. iStock.com

Podróżować po świecie

Kobiety, które podróżują, zwłaszcza samotnie, nie mają dobrej opinii. Na pewno próbujesz w ten sposób zapomnieć o swoim smutnym życiu bez męża i dzieci. Wdasz się w przygodny romans z obcokrajowcem i zajdziesz z nim w ciążę. W sumie to nie byłoby jeszcze takie złe. Samotne matki w tym kraju przynajmniej czasami mogą liczyć na współczucie. Jeżeli masz męża, też nie powinnaś wyjeżdżać. Inni nie jeżdżą i jakoś żyją, więc Ty też nie powinnaś. A nuż jeszcze ktoś pomyśli, że mąż Ci nie wystarcza i szukasz przygody.

Podobać się innym mężczyznom niż mąż/partner

To po prostu niedopuszczalne. Szczególnie, gdy jest zajęty. I pamiętaj – zawsze jest to Twoja wina. Nigdy misia. Musiałaś go jakoś sprowokować. Milczeniem i tym, że nie zwracałaś na niego uwagi też. Na pewno udajesz niedostępną i knujesz plan. Partnerka misia wie lepiej, że on jest niewinny. Ale tylko w odrobinę lepszej sytuacji jesteś, gdy podobasz się singlowi. Czyżbyś chciała zdradzić męża? Nikt Ci nie uwierzy, że to on nagabuje Ciebie, a nie Ty jego. Kobiet po trzydziestce już się nie adoruje, ale zdobywa, bo one już nie są takie niewinne.

Zarabiać więcej niż mąż/parter

To mężczyzna jest głową rodziny i on powinien łożyć więcej na wydatki. Nie wchodź w jego rolę, bo popadnie w kompleksy. Jeżeli za kilka lat się rozwiedziecie, będzie to Twoja wina. Pozbawiłaś go męskości. Na dodatek prosiłaś o pomoc w sprzątaniu i gotowaniu. Tym już go dobiłaś. On tylko tak mówi, że nie ma nic przeciwko Twoim większym zarobkom.

trzydziestolatka

Fot. iStock.com

Nie gotować obiadów

Częściej jesz na mieście niż gotujesz? Dramat. Jaką będziesz żoną? Jak się przygotowujesz do tej roli? Mężczyzna, którego poznasz, na pewno będzie rozczarowany Twoją postawą. Nie tylko tracisz pieniądze, ale najwyraźniej nie najlepiej czujesz się w kuchni. A to oznacza, że facet szukający żony straci Tobą zainteresowanie. Jeżeli masz stałego partnera, może Cię przez to nie poprosić o rękę.

Mieć ambicji

Niech tylko nie przyjdzie Ci do głowy nauka języka po trzydziestce lub zrobienie jakiegoś kursu. To nie czas na takie zajęcia. Miałaś na to wiele lat. Teraz powinnaś skupić się na zakładaniu rodziny i rodzeniu dzieci. Jeżeli nie posłuchasz tej rady, z pewnością skończysz jako stara panna, a na starość nie będzie się komu Tobą opiekować.

Cieszyć się głośno życiem

Inne kobiety się nie cieszą. Mają na głowie dom, dzieci, nadprogramowe kilogramy i męża, który się nimi nie interesuje. Dlatego Ty też nie powinnaś. Zresztą jak to w ogóle możliwe, że nie przejmujesz się zbytnio problemami, bierzesz życie takie, jakie jest i cieszysz się z drobiazgów? W tym wieku naprawdę nie wypada się cieszyć i śmiać niczym dziecko. Coś musi być z Tobą nie tak.

Zobacz także: Kobieta, która stworzyła prezydenta. 6 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o Brigitte Macron

Polecane wideo

Komentarze (22)
Ocena: 4.82 / 5
gość (Ocena: 5) 26.07.2017 20:15
Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice umrą za 5 lat Jeśli wkleisz to do 15 komentarzy klątwa zginie
odpowiedz
0 (Ocena: 1) 26.07.2017 17:47
co za debil to pisał?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.07.2017 01:39
No najlepiej jakby kobiety po 30stce owinęły się w habit, zasiadły w bujanym fotelu z gromadką dzieci dookoła wzięły różaniec i szykowały się do grobu....co za je.bnięty artykuł, a ludzie którzy tak uważają są umysłowo chorzy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.07.2017 22:28
Najgorszy jest fakt, że są osoby które mają takie przekonania jak w artykule i to naprawdę nie żart znam takie ( np. moja tesciowa) ☺
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.07.2017 20:44
Widzę ze większość nie rozumie co to znaczy potraktować artykuł z przymrużeniem oka... dodałabym na końcu to, co wypada- szykować się już do grobu :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie