Pusta lala bez ambicji: Dlaczego NIE WARTO być piękną?

Uroda może być przekleństwem.
Pusta lala bez ambicji: Dlaczego NIE WARTO być piękną?
Fot. iStock
17.06.2017

Mówi się, że uroda pomaga w życiu. Ładni mają łatwiej, a zwłaszcza kobiety. Mężczyźni są pod wrażeniem ich wyglądu, dlatego częściej dostają dobre oceny, lepszą pracę i awans. Nie muszą się tak starać. Również w życiu osobistym lepiej im się widzie. Mogą przebierać w mężczyznach i spotykać się z przystojniakami. Uroda otwiera też drogę do zamożnych mężczyzn – w przypadku kobiet, które chcą opływać w luksusy, ale nie mają ochoty się przepracowywać.

Wbrew pozorom piękne kobiety często narzekają i mówią, że pozory mylą. Bardzo by chciały, aby ich życie wyglądało tak jak w wyobraźni niektórych osób. Często jednak odbiega od tego schematu. Dlaczego?

Oto 9 dużych minusów bycia piękną. Nie wierzysz? Przeczytaj.

Ludzie mają Cię za pustą lalę bez ambicji

Są osoby wyznające zasadę, że kobiety są albo ładne albo mądre. Jeżeli jesteś atrakcyjna, a do tego ubierasz się w kobiecy sposób, inni od razu przypinają Ci łatkę niezbyt mądrej lalki, która myśli przede wszystkim o ciuchach, kosmetykach oraz facetach. No bo dla kogo tak się stroisz? Przecież nie dla siebie...

Musisz wcześnie wstawać

Oczyszczanie twarzy, tonizowanie, nawilżanie... Wszystko wymaga czasu. Oprócz tego musisz zrobić piękną fryzurę i perfekcyjny makijaż. O prysznicu już nie wspominamy. Dlatego wstajesz dużo wcześniej niż bardziej leniwe koleżanki, które ponad piękny wygląd przedkładają sen i słodkie lenistwo.

Wydajesz dużo pieniędzy na kosmetyki i ciuchy

Niestety są one niezbędne współczesnej, pięknej kobiecie. Inni oceniają nie tylko ładną twarz i szczupłą sylwetkę, ale także stylizację. Ubrania nie mogą wyglądać zbyt tanio. Piękny wygląd kosztuje Cię dużo. Bardzo dużo.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Dlaczego powinnaś się cieszyć, że nie jesteś zbyt ładna?

minusy bycia piękną

Fot. iStock.com

Mężczyźni w każdym uprzejmym geście doszukują się dwuznaczności

Faceci to wzrokowcy. Gdy widzą atrakcyjną kobietą, widzą w niej przede wszystkim obiekt pożądania. Dlatego są bardziej wyczuleni na drobne gesty uprzejmości z Twojej strony, np. uśmiech czy przysługi. Automatycznie tworzą w głowie różne scenariusze, a do niektórych nie dociera, że po prostu chciałaś być miła. Musisz uważać na każdy gest czy słowo, aby nie zostało dwuznacznie zinterpretowane.

Musisz rezygnować z jedzenia pysznych potraw

Ładny wygląd wymaga wyrzeczeń. Najtrudniejszym jest chyba dieta. Nawet kobiety, które mają szybką przemianę materii, muszą uważać. Jedzenie ma wpływ nie tylko na tuszę, ale także stan skóry, włosy oraz paznokcie. Zamiast hamburgera z frytkami i colą musisz zadowolić się sałatką z gotowanego kurczaka i butelką niegazowanej wody. Oprócz tego dochodzi wysiłek fizyczny, bo trzeba wyrzeźbić sylwetkę a cellulit jest wrogiem numer jeden. Podsumowując, piękny wygląd kosztuje Cie całą masę wyrzeczeń.

minusy bycia piękną

Fot. iStock.com

Musisz starać się podwójnie, aby wyglądać pięknie podczas ważnych uroczystości

Wszyscy są już przyzwyczajeni, że zawsze wyglądasz pięknie. Do tego stopnia, że czasami nie zwracają uwagi na szczegóły, a Ty chciałabyś, aby zostały dostrzeżone. Np. nowa fryzura. Poza tym jak każda kobieta podczas wyjątkowych uroczystości, chcesz prezentować się wyjątkowo, zwłaszcza dla swojego mężczyzny. Ponieważ za każdym razem sprawiasz urocze wrażenie, musisz starać się podwójnie, aby przyćmić swój zwykły-piękny wygląd.

Inne dziewczyny Cię nie lubią

Mniej atrakcyjne dziewczyny rzadko kiedy odnoszą się z sympatią do piękniejszych koleżanek. Niby nie można im się dziwić, bo na pewno to przykre uczucie, a każda kobieta chce się podobać, jednak przez to trudno Ci znaleźć prawdziwą przyjaciółkę. Dziewczyny często okazują się fałszywe, więc musisz szukać pokrewnej duszy wśród równie pięknych kobiet.

minusy bycia piękną

Fot. iStock.com

Dostajesz niemoralne propozycje

Mężczyźni wykorzystują swoją przewagę nad Tobą w różnych sferach życia i chcą w ten sposób zaciągnąć Cię do łóżka. Np. kierownicy. Ubiegasz się o awans? Świetnie, ale najpierw musisz umówić się na rozbieraną randkę z szefem.

Faceci boją się do Ciebie podejść

Wbrew pozorom piękne kobiety często bywają samotne. Wielu facetów boi się podejść, bo myśli, że nie ma szans. Często można spotkać się z przekonaniem, że taka dziewczyna na pewno już kogoś ma, więc nie ma co próbować. Znasz to? A jeżeli pojawi się odważny mężczyzna, zaczyna podejrzewać, że coś z Tobą nie tak, bo jak to możliwe, że piękna dziewczyna nie była w związku od dłuższego czasu. Jeżeli do tego masz na koncie sukcesy zawodowe, mocno zawyżasz im poprzeczkę. Mężczyźni nie lubią czuć się gorsi od kobiet.

Zobacz także: Wasze listy: „Jestem zbyt idealna, faceci się mnie boją!”

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 26.07.2017 20:04
Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice umrą za 5 lat Jeśli wkleisz to do 15 komentarzy klątwa zginie
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 19.06.2017 10:25
Problemy peirwszego swiata : o boze, jestem taka piekna, ze nikt mnie nie lubi, chcialabym byc brzydka, zeby nie musiec sie myc, bo jak jestes brzydka to przeciez nikt od ciebie tego nie wymaga.... ZAL
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.06.2017 20:40
Niestety, wszystko to prawda. Sama nie uważam się za żadną piękność, ale otoczenie najwyraźniej ma mnie za atrakcyjną. Nie mam żadnych koleżanek/przyjaciółek, za to dobrze dogaduję się z facetami. Często dostaję niemoralne propozycje i jestem obiektem plotek, chociaż nie udzielam się za bardzo na studiach. Nie muszę się malować, żeby przyciągać męskie spojrzenia na ulicy. Ubieram się bardzo skromnie, najczęściej na sportowo, a i tak jestem zaczepiana, czy słyszę gwizdy. Sytuacja znacznie się pogorszyła, odkąd zapuściłam włosy. Zawsze byłam chłopczycą, a teraz mam włosy do pasa, co dodatkowo przyciąga uwagę.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 18.06.2017 10:36
"Nie warto"? Sorry, ale nie mamy wpływu na to czy urodzimy się ładni czy brzydcy:l
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.06.2017 15:17
Już lepiej być piękną niż brzydką..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie