Żyjemy w niebezpiecznych czasach. 7 środków ostrożności, które powinnaś zachować jako kobieta!

Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieszczęścia...
Żyjemy w niebezpiecznych czasach. 7 środków ostrożności, które powinnaś zachować jako kobieta!
Fot. Thinkstock
30.05.2017

Żyjemy w niebezpiecznych czasach, w których najbardziej cierpią kobiety i dzieci. Nie chodzi tylko o wojny, ich widmo bądź ataki terrorystyczne. Każdy dzień niesie ze sobą ryzyko, że coś nam się stanie. Niewiele trzeba, by doszło do tragedii. Czasami wystarczy pijany kierowca, a innym razem nieznajomy, który wyskakuje z zaułka i próbuje zgwałcić. Dlatego trzeba zachowywać szczególną ostrożność. Jedna chwila nieuwagi czy lekkomyślna decyzja mogą nam zrujnować życie.

Portal allwomenstalk.com wyróżnił kilka środków ostrożności, które każda kobieta powinna mieć na uwadze.

Nie zakładaj słuchawek, gdy idziesz pobiegać

Mnóstwo osób zakłada słuchawki, kiedy wychodzi, aby trenować. Muzyka pozwala się zrelaksować, sprawia, że bieganie jest przyjemniejsze i nie słychać dzięki niej odgłosów wydawanych przez samochody. Minusem w tym przypadku jest tłumienie wszelkich dźwięków. W każdej chwili ktoś może podbiec i zaatakować, a Ty tego nie usłyszysz. Trzeba to mieć na uwadze, zwłaszcza gdy biegasz po zmroku. Nie łudź się, że jeżeli mieszkasz w mieście i biegasz po głównej ulicy, to nic złego Cię nie spotka.

Nie pij drinków bez towarzystwa zaufanych osób

Nigdy nie wiadomo, co może przydarzyć się po alkoholu, zwłaszcza, że w Internecie krąży mnóstwo historii o pigułkach gwałtu. Preparat ten działa błyskawicznie, a ofiara staje się zupełnie bezbronna. Jeżeli idziesz na imprezę, pilnujcie się nawzajem. Nie pozostawiajcie też szklanek z drinkami na uboczu i patrzcie barmanom na ręce. Ostrożności nigdy za wiele.

Upewnij się, że Twój telefon jest wystarczająco naładowany, aby przenieść się z jednej lokalizacji do drugiej

Telefon bywa jedynym ratunkiem w kryzysowych sytuacjach. Jeżeli przenosisz się z punktu A do punktu B z rozładowanym sprzętem, nie masz możliwości zawiadomienia bliskich czy odpowiednich służb o groźnej sytuacji bądź tragedii rozgrywającej się na Twoich oczach. Jesteś bez szans. Chyba że liczysz na spryt, sprawność fizyczną i szczęście, ale możesz się przeliczyć.

Zobacz także: "Gwałt w małżeństwie nie istnieje!" – głosi islamski kleryk

bezpieczeństwo kobiety

Fot. iStock.com

Nie otwieraj drzwi nieznajomym i nie wpuszczaj ich do środka

Jeżeli nikogo się nie spodziewasz, nie otwieraj drzwi na oścież. Jeżeli są one wyposażone w łańcuch bądź inne zabezpieczenie, uchyl je i sprawdź, kim jest przybysz, ale całkowicie nie usuwaj zabezpieczenia. Pamiętaj też, że jest wiele osób, które noszą przy sobie sfałszowane dokumenty, których ważność trudno stwierdzić. Nieznajoma osoba może dokonać napadu rabunkowego, gwałtu, a nawet zabójstwa. Jeżeli nie masz pewności, nie wpuszczaj jej do środka. Lepiej zamknąć komuś drzwi przed nosem i narazić się potem na nieprzyjemność niż paść ofiarą przestępcy.

Patrz w tylne i boczne lusterka

Zagrożenie bardzo często kryje się na drodze. Tak naprawdę jeżeli chcemy czuć się bezpiecznie za kółkiem, powinnyśmy być czujne za siebie i za innych kierowców. Na drogach nie brakuje szaleńców, którzy w ogóle nie przestrzegają przepisów. Wyprzedzają na zniesieniu, wyjeżdżają zza rogu, bo myślą, że zdążą, wyprzedzają z prawem strony... Przykładów można podać bez liku. Nie bez winy są także przechodnie. Niektórzy w ogóle nie dbają o własne bezpieczeństwo. Jednym rozsądnym rozwiązaniem jest ciągła obserwacja sytuacji w lusterkach.

bezpieczeństwo kobiety

Fot. iStock.com

Zmieniaj kierunek, gdy idziesz pieszo i wydaje Ci się, że śledzi Cię samochód

To bardzo ważne, ponieważ w ten sposób zyskujesz szansę, aby go zgubić. Poza tym oprawca będzie wiedział, że możesz zorientować się, że Cię śledzi. W końcu to dziwne, jeżeli ktoś ciągle podąża za Tobą tym samym śladem. Musisz jednak pamiętać, żeby jednocześnie nie zgubić się, tyko kierować do celu albo bezpiecznego miejsca, które znasz. Nawet jeżeli zaułek jest niewielki, skręcaj.

Nie przyjmuj sama elektryka, faceta, który naprawa sprzęt, itd.

Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz. Czasami osoba jest uczciwa, ale innym razem możesz nie mieć tyle szczęścia. Mężczyzna bez trudu Cię obezwładni, pobije, okradnie, a niewykluczone, że zrobi coś gorszego. Jeżeli mieszkasz sama albo akurat nie masz nikogo, kto mógłby Ci towarzyszyć, przynajmniej powiadom sąsiada, żeby zadzwonił o określonej porze. Miej też przy sobie telefon, a w kieszeni możesz schować gaz pieprzowy. Nigdy nie stawaj też tyłem do obcego, z którym jesteś sam na sam i nie pozwól oraz pilnuj, abyś miała otwartą drogę ucieczki.

Zobacz także: Jak obronić się przed gwałtem?

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
J. (Ocena: 5) 30.05.2017 19:44
popadnijmy w paranoje.. za każdym rogiem i na każdym kroku czai się zły człowiek, który chce nam zrobić krzywdę.. prawda jest taka, że jeśli coś się stanie to się stanie i my na to większego wpływu nie mamy. tel czy gaz pieprzowy może nam nie pomóc i co wtedy? 3 zdrowaśki? popieram naukę samoobrony.. to najlepsze lekarstwo na zagrożenie dla kobiety
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2017 13:25
A nie lepiej powiedziec: idz na naukę samoobrony? To jest naprawdę świetna sprawa. Nie trzeba mieć duzo siły, żeby obezwładnić napastnika. Wszystko polega na odpowiednim wykręcaniu stawów. Każda, nawet najmniejsza kobieta sobie poradzi!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.05.2017 08:40
to w sumie smutne, że trzeba się uciekać do takich taktyk :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo