10 absolutnie OHYDNYCH rzeczy, które kobiety robią podczas okresu

Tobie też się zdarza?
10 absolutnie OHYDNYCH rzeczy, które kobiety robią podczas okresu
07.05.2017

Okres nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Gdy nas dopada, jesteśmy osłabione, tracimy krew, musimy częściej się myć, znosić ból brzucha, a także napady większego apetytu. Ograniczona zostaje także nasza aktywność fizyczna i wybór codziennej stylizacji. Jednak nie ma na to rady, okres trzeba znosić miesiąc w miesiąc.

Miesiączkę bez wątpienia można zaliczyć do kategorii rzeczy obrzydliwych, ale niestety takie jest też nasze zachowanie podczas przeżywania trudnych dni. Co prawda nie wszystkie dziewczyny dopuszczają się występków, jednak prawie każda ma coś na sumieniu. Czasami wynika to z lenistwa, czasami z niedopatrzenia, a innym razem ze zwykłej bezsilności.

Co zarzuca się najczęściej kobietom, które mają miesiączkę? Lista wcale nie jest taka krótka. Przekonaj się, czy Tobie też się zdarzają.

Przenoszony tampon/podpaska

Czasami jesteśmy zmuszone nosić zabezpieczenie dłużej, bo nie mamy gdzie założyć nowej podpaski. Dostęp do toalety jest ograniczony albo jesteśmy w trakcie zebrania w pracy i nie ma opcji, aby wyjść. Pozostaje więc czekać i modlić się, żeby krew nie przeciekła. Nie brakuje jednak sytuacji, kiedy nie chce nam się podnieść z kanapy i iść do łazienki po nowy tampon. Po jakimś czasie okazuje się, że zarówno ubranie, jak i tapicerka kanapy są ubrudzone krwią. Pomijając to, noszenie zabezpieczenia zbyt długo naprawdę jest niesmaczne.

Zobacz także: Co za znieczulica! Dostała potwornej miesiączki na środku ulicy i NIKT nie zareagował

kobieta podczas okresu

Fot. iStock.com

Środki higieniczne wystające z kieszeni

Kojarzycie widok podpaski wystającej z kieszeni spodni? Najgorzej jest chyba wtedy, gdy wystaje ona z tylnej kieszeni spodni albo wypycha kieszeń po boku i wszyscy mogą się domyślić, co tam się znajduje. Czy inni naprawdę muszą wiedzieć, że masz okres? Jeżeli akurat nie możesz nosić przy sobie torebki, postaraj się ją schować bardziej dyskretnie.

Zaglądanie do muszli klozetowej

No dobra, to może kusić, ale przyglądanie się nieczystościom, które z nas wypływają, jest jednak obrzydliwe.

Ukrywanie tamponu/podpaski w dłoni

Ten moment, kiedy nie masz zabezpieczenia, wypytujesz koleżanki, czy mogą pomóc, a potem przekazujecie sobie podpaskę z dłoni do dłoni, jakby była to broń. Postronni obserwatorzy wiedzą, co się dzieje, dlatego dobrze byłoby dokonać transakcji na boku, a nie na środku szkolnego korytarza, bo tak się często zdarza.

miesiączka

Fot. iStock.com

Oglądanie się do tyłu lub dotykanie krocza, aby sprawdzić, czy nic nie przeciekło

Dziewczyny podczas okresu ciągle stresują się, czy krew nie przeciekła przez zabezpieczenie i dlatego pojawia się u nich nawyk oglądania się za siebie, a nawet obmacywania spodni, gdy wstają z krzesła. Nie ma nic złego w samym sprawdzaniu, ale tylko wtedy, gdy zachowuje się przy tym dyskrecję. Niestety kobiety czasami robią to już bezwiednie albo zwyczajnie się nie przyjmują, że akurat ktoś na nie patrzy.

Noszenie niedopranej z krwi menstruacyjnej bielizny, bo lepszych fig szkoda

Niewątpliwie to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ale dość obrzydliwe. Najzwyklejsze majtki na bazarku kosztują kilka złotych, więc może warto zaopatrzyć się w kilka dodatkowych par, które będziesz nosić wyłącznie podczas okresu i wymieniać na nowe, gdy nie da się ich doprać?

Wpychanie w bieliznę kilku metrów papieru toaletowego

Prędzej czy później każdej kobiecie zdarzy się nieprzewidziany okres. To znaczy zapomni, że zbliżają się te dni albo miesiączka pojawi się za wcześnie. Wtedy trzeba się ratować jak się da. Najczęściej ratunek polega na wpychaniu w figi kilku metrów papieru toaletowego. Czy nie lepiej zawsze nosić przy sobie podpaskę, tampon albo nawet kilka zwykłych wkładek?

okres

Fot. iStock.com

Proszenie znajomych, aby sprawdzili, czy nic nie przeciekło

Ludzie nie mają ochoty przyglądać się Twojej pupie i sprawdzać, czy na spodniach nie pojawiła się plama krwi. Poza tym to po prostu niezbyt eleganckie. Wystarczy iść do toalety i przekonać się samej, a najlepiej pilnować regularnej zmiany podpaski. Dobrym rozwiązaniem jest też noszenie ciemniejszych spodni, wtedy będziesz bardziej spokojna.

Wrzucanie zużytych podpasek do muszli klozetowej

Niestety, ale zdarza się, że dziewczyny wrzucają podpaski do muszli klozetowej podczas korzystania z publicznej toalety. Szukanie śmietnika wydaje im się zbyt czasochłonnym zajęciem. Lepiej pozbyć się problemu w inny sposób. Takie osoby nie mają chyba jednak świadomości, że w ten sposób mogą zapchać kanalizację, bo podpaski nie rozpuszczą się w wodzie.

Mówienie innym, że masz okres

Jeżeli to stara znajoma, w porządku. Jednak niektóre kobiety bez skrępowania mówią o miesiączce osobom, których prawie nie znają, albo facetom. Okres to mimo wszystko intymna sprawa i inni niekoniecznie chcą wiedzieć, że jesteś w trakcie „tych dni”. Chodzi po prostu o pewne wyczucie i dobre obyczaje.

Zobacz także: OKRES: Ciekawostki & zagwozdki

Komentarze (21)

Ocena: 3.05 / 5
gość (Ocena: 1) 05.08.2018 03:35
ZENADA
odpowiedz
USUŃCIE TEN ARTYKUŁ, BO TO DNO (Ocena: 1) 08.05.2017 20:42
Co za chory człowiek to pisał. Co jest dziwnego w tym, że idzie się do toalety z podpaską w ręce lub kieszeni. Zresztą cała reszta artykułu to również ogromne bzdury. Ludzie usuńcie to, bo tylko mącicie w głowach młodym dziewczynom. Okres to jest rzecz ludzka, każda kobieta go ma. Brak mi słów...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.05.2017 19:07
Autor tego tekstu powinien natychmiast go skasować! Będą czytać go młode dziewczyny, które wyciągną z niego tylko tyle, że miesiączka jest rzeczą obrzydliwą, ohydną i haniebną. Przeniesie się to na ich opinie o swoim ciele i kobiecej fizjologii. Przecież to są normalne rzeczy, które robią kobiety aby nie chodzić z wielką krwistą plamą na spodniach raz w miesiącu! Każda osoba, która musiała przejść przez okres wie, że nie jest łatwo. Ogromne bóle, nudności, wymioty, biegunka albo zatwardzenie (???!?!?!?!?). Nie dość, że musimy wydawać setki złotych na podpaski i tampony to jeszcze mamy się z nimi ukrywać i udawać że nie wiemy co to miesiączka. Bo jeszcze jakiś facet będzie musiał czasem posłuchać o tym jak leci z nas krew, tak mi ich szkoda!
odpowiedz
Asia (Ocena: 1) 08.05.2017 11:22
Ten artykuł pisała osoba, która nigdy nie miała okresu. Także ten, kiepsko, kiepsko.
odpowiedz
E (Ocena: 1) 08.05.2017 10:16
Faktycznie, najbardziej obrzydliwe jest trzymanie podpaski w dłoni, a już najgorzej sprawdzić, czy dupa nie przeciekła, lepiej przecież chodzić w brudnych ciuchach. Co za żenujący, bezdennie głupi artykulik, jeb*nijcie się w pusty łeb :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo