Dzięki temu odkryciu zostaniesz królową Instagrama. Tak zrobisz idealne selfie!

Naukowcy twierdzą, że wystarczy trzymać się tej jednej prostej zasady...
Dzięki temu odkryciu zostaniesz królową Instagrama. Tak zrobisz idealne selfie!
Fot. iStock
24.04.2017

Ktoś może stwierdzić, że same stwarzamy sobie problemy. Jeszcze kilkanaście lat temu świat nie słyszał o selfie, a dziś modą na fotografowanie samej siebie zajmują się poważni naukowcy. Pozostaje nam się z tego śmiać, albo… wziąć sobie do serca ich rady. Dzięki tej szczególnej zwiększysz swoją popularność w Sieci i w prosty sposób poprawisz swój wizerunek.

Tajemnica sukcesu tkwi w profilu - twierdzi dr Anukka Lindell z australijskiego uniwersytetu La Trobe. Specjalistka zajmująca się neuropsychologią przeanalizowała setki zdjęć opublikowanych w mediach społecznościowych i odkryła ciekawą zależność. Odpowiednie ułożenie twarzy na zdjęciu wpływa na naszą atrakcyjność.

Jak wykonać selfie, które zdobędzie rekordową liczbę polubień? To prostsze, niż myślisz…

Zobacz również: Nikt nie robi takich selfie, jak ona: „Najbrzydsza kobieta świata” podbija Instagram!

 

jak zrobić selfie

źródło: Instagram (instagram.com/kyliejenner)

Doktor Lindell rozpoczęła swoje badania od przejrzenia zdjęć opublikowanych w Sieci pod tagiem #selfie. Następnie przeanalizowała po 10 ostatnich zdjęć 100 losowo wybranych kobiet i mężczyzn. Szybko odkryła, że większość tego typu fotografii przedstawia nasz lewy profil. Takie rozwiązanie wybrało 41 procent internautów. Prawy profil eksponuje 31 procent z nas. Dla 19 proc. idealnym rozwiązaniem jest aparat skierowany na wprost twarzy.

To nie jest najgorszy pomysł, bo badanie wykazało, że selfie prezentujące całe nasze oblicze jest odbierane pozytywnie. Ma w sobie spory ładunek emocjonalny i ekspresję. Podobnie jak wersja z lewego profilu, która okazała się bezkonkurencyjna - budzi większe zainteresowanie i bardziej podoba się obserwatorom.

Dlaczego?

Zobacz również: Nastolatki chwalą się, że „ZALICZYŁY”! Łóżkowe selfie robią coraz młodsi...

jak zrobić selfie

źródło: Instagram (instagram.com/kimkardashian)

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka jest tego przyczyna. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że eksponowanie właśnie lewego profilu ma swoją długą tradycję. W ten sposób uwieczniono chociażby Monę Lisę. To nie jest jedyny taki przypadek, bo w sztuce często sięgano do tej zasady. Teoria mówi o tym, że twarz pokazana z lewego profilu wydaje się bardziej otwarta pod względem emocjonalnym i wyraża większą ekspresję.

I chyba coś w tym jest, bo badanie dr Lindell wykazało, że selfie kobiet z lewego profilu zdobywają statystycznie więcej polubień ze strony mężczyzn.

Wystarczy obserwować Kim Kardashian albo Kylie Jenner na Instagramie, by przekonać się, że charakterystyczne ułożenie głowy nie jest dziełem przypadku.

Zobacz również: Te 4 błędy w makijażu zrujnują twoje selfie!

jak zrobić selfie

źródło: Instagram (instagram.com/jayaanand_)

Lewy kontra prawy profil. Czy na pierwszym zdjęciu faktycznie wygląda lepiej?

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
tex (Ocena: 5) 04.05.2017 15:03
Ja pier..e zostać królową instagrama. Proszę Was wszyscy sefie ludki, idźcie się utopić
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.04.2017 09:54
też wolę swój lewy profil :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo