Jak wyglądają wybory miss w Arabii Saudyjskiej?

W tym roku odbywa się dopiero drugi konkurs piękności. W zeszłym było zaledwie 75 kandydatek, w tym jest trzy razy więcej. Uroda się nie liczy, ważniejsza jest religijność czy wierność.
Jak wyglądają wybory miss w Arabii Saudyjskiej?
12.05.2009

Konkurs został stworzony jako alternatywa wobec standardowych wyborów miss, w których liczy się głównie uroda uczestniczek. W Arabii Saudyjskiej postawiono na promowanie wartości, które reprezentuje islam.

Pierwsza edycja przedsięwzięcia odbyła się w zeszłym roku. Brało w niej udział 75 kandydatek w wieku od 15. do 25. roku życia. W tegorocznym konkursie wystartuje 3 razy więcej kandydatek. Panie będą walczyć o tytuł i nagrodę pieniężną - równowartość 2600 dolarów amerykańskich.

Królowa piękności zostanie ogłoszona w lipcu. Przez 10 tygodni kandydatki będą przebywały w odosobnieniu - jury podda je egzaminom i próbom, podczas których zbada ich religijność, miłość rodzicielską, etc. Jeden ze sprawdzianów to pobyt na wsi. Do konkursu dołączą tam matki dziewcząt, by sprawdzić, jak kandydatki odnoszą się do rodziców i czy darzą ich odpowiednim szacunkiem.

Organizatorka konkursu, Chadra Mubarak, tłumaczy, że chodzi o wydobycie z uczestniczek piękna wewnętrznego:

"Sensem konkursu jest zbadanie, jak bardzo oddane są uczestniczki wobec wartości islamskich. To pomysł alternatywny do konkursów piękności, w których chodzi o ciało kobiety i wygląd. Nasza zwyciężczyni nie musi być ładna na zewnątrz, nas interesuje jej piękno duchowe" (tłumaczenie Dziennik.pl).

Zeszłoroczna zwyciężczyni, Zahra Suraf, nie startowała dla nagrody. Swoim występem chciała skłonić inne kobiety do większego szacunku wobec rodziców. Świat islamski za pomocą takich konkursów tworzy alternatywną formę rozrywki wobec tego, co proponuje kultura Zachodu.

Zobacz także:

Miss Kalifornii zdyskwalifikowana

Carrie Prejean nie tylko zaszokowała wszystkich swoją wypowiedzią na temat małżeństw homoseksualnych, ale po konkursie wyszły na jaw inne fakty z jej przeszłości.

Oceń polskie top modelki

Anja Rubik, Magda Frąckowiak, Anna Jagodzińska - która wypadła lepiej podczas imprezy Met Costume Institute Gala Benefit?

Polecane wideo

Komentarze (111)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.09.2009 16:23
żenada
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2009 19:55
sratattata. są ileś am w odosobnieniu i sprawdzają ich egzaminatorz?! jacieee... dziwny naród!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.06.2009 11:54
[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] ARABY TO GNOJE ! I MAJA MAŁE KUTAASSY[/quote] sprawdzałaś?[/quote] nie dziwię się skoro twoja mama ma pytę i jaja :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2009 22:49
to trzeba wziasc pod uwage ze to muzulmanie, ktoremus facetowi odbilo i wymyslil cos takiego aj aj jakie to glupie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2009 19:42
A jak obiektywnie można ocenić "piękno wewnętrzne"?!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie