Ereaser Challenge: Groźna zabawa, w której uczniowie okaleczają się... gumką do mazania!

W ten sposób chcą zaimponować kolegom ze szkoły. Czym może się to skończyć?
Ereaser Challenge: Groźna zabawa, w której uczniowie okaleczają się... gumką do mazania!
źródło: Instagram (instagram.com/hella_nothing)
19.03.2017

Od kilku miesięcy nastolatki z całego świata podejmują wyzwanie Salt and Ice Challenge. „Zabawa” polega na nałożeniu na skórę (nadgarstka lub przedramienia) szczypty soli, a później kostki lodu. W tym momencie dochodzi do reakcji chemicznej, która skutkuje obniżeniem temperatury zamarzniętej wody do -17 stopni Celsjusza. W efekcie dochodzi do poważnego poparzenia, które długo się goi i zazwyczaj pozostawia trwałe blizny.

Myślicie, że nic głupszego nie da się już wymyślić? Uczniowie wciąż potrafią zadziwiać. Najnowsza groźna moda to Ereaser Challenge. Brzmi niepozornie, bo wykorzystuje się w niej gumkę do zmazywania, ale skutki bywają opłakane. Ten teoretycznie bezpieczny przedmiot potrafi zrobić ogromną krzywdę.

O co chodzi i czym może się to skończyć?

Zobacz również: Nie uwierzysz, czym może się skończyć zabawa solą i lodem. Zobacz efekty groźnej internetowej mody!

 

Ereaser Challenge

źródło: Instagram (instagram.com/cnstars23)

Zjawisko znane jest w Internecie jako Ereaser Challange lub Gra ABC. Podejmujący wyzwanie ma za zadanie wyrecytować cały alfabet, a w tym samym czasie z całej siły pocierać gumką po zewnętrznej stronie dłoni lub nadgarstku. Chropowata struktura sprawia, że skóra zostaje nie tylko starta, ale i poparzona.

Chociaż zainteresowani powinni już doskonale wiedzieć, do czego prowadzi taka „zabawa”, bo jej początki sięgają początku ubiegłego roku, chętnych nadal nie brakuje. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne szokujące zdjęcia śmiałków.

Znamiona na ich ciele, w zależności od stopnia uszkodzenia, mogą pozostać nawet na zawsze.

Zobacz również: Oto najpopularniejsze wyzwanie 2016 roku!

Ereaser Challenge

źródło: Instagram (instagram.com/hella_nothing)

„Najgłupsza rzecz, na jaką namawiają się uczniowie 6 klasy: Ereaser Challange. Efekt: trwałe blizny. Strasznie mnie to zasmuciło, ale równocześnie cieszę się, że syn wreszcie przyznał się, jak bardzo boli go rana. Jestem pewna, że nigdy już nie zrobi niczego podobnego” - czytamy w opublikowanym na Instagrmie wpisie matki ofiary tej mody.

Nastolatki mają wyjątkową skłonność do robienia sobie krzywdy ku uciesze rówieśników. Na początku br. zrobiło się głośno o zabawie w… wyłamywanie palców.

Zobacz: Nastolatki WYŁAMUJĄ sobie kciuki, żeby zaistnieć w Internecie (Dla rozgłosu zrobią wszystko!)

Ereaser Challenge

źródło: Instagram (instagram.com/cbear91011)

Opłakane efekty Ereaser Challenge

Komentarze (4)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.03.2017 17:40
A ja sie ciesze z tych wszystkich zabaw... Teraz przynajmniej jak kogos spotkam to dorazu mozna poznac czy ma sie do czynienia z idiota. To tak jakby sami sie naznaczali! Takie ulatwienie w zyciu :D
zobacz odpowiedzi (1)
Dotka (Ocena: 3) 19.03.2017 06:23
Co pokolenie to nowa moda na nieodpowiedzialną zabawę. Za moich czasów bawiło się w duszka. Tak więc niech nikt nie mówi, że idiociejemy. Głupie zabawy były i będą. Wstyd się tylko tym chwalić w internecie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo