7 przykazań, których przestrzegają kobiety z klasą

Czego nie powinnaś zaniedbywać, żeby cieszyć się uznaniem i sympatią innych?
7 przykazań, których przestrzegają kobiety z klasą
Fot. iStock
26.02.2017

Perfekcjonizm, który w dzisiejszych czasach tak wiele kobiet próbuje osiągnąć, jest nieosiągalny na dłuższą metę i zgubny. Próbujemy idealnie wyglądać i zachowywać się idealnie. Katujemy się dietami i nakładamy kilka warstw makijażu, aby upodobnić się do wizerunków wyretuszowanych modelek z kolorowych magazynów. Staramy się być idealnymi paniami domu, idealnymi kochankami, żonami i przyjaciółkami. Najmniejszy błąd wywołuje w nas psychiczny dyskomfort, a często także przykre uwagi innych osób. W tym wszystkim zapominamy, że przede wszystkim jesteśmy ludźmi – z wadami i słabościami.

Zresztą tak naprawdę nie da się być perfekcjonistką. Przez jakiś czas faktycznie udaje się osiągać wyznaczone standardy w różnych sferach życia, ale potem poszczególne elementy rozpadają się niczym domek z kart. Popełniamy błędy i zaniedbujemy niektóre sprawy.

Oczywiście nie znaczy to, że mamy odpuścić sobie wszelkie starania, bo i tak kiedyś powinie się nam noga. Byłoby to popadanie ze skrajności w skrajność. Poza tym są rzeczy, o które każda kobieta powinna szczególnie zadbać. Inaczej po prostu nie wypada...

Zobacz także: Ideał KOBIETY według facetów

Gramatyka

Znajomość poprawności językowej jest niezbędna. Przydaje się czy to przy wysyłaniu maili do potencjalnych pracodawców, czy to przy pisaniu SMS-ów z jakimś przystojniakiem. Błędy ortograficzne na pewno zrażą jednego, jak i drugiego. Od czasu do czasu każda z nas je popełnia, ale czym innym jest pomyłka, a czym innym brak podstawowej wiedzy.

klasa u kobiety

Fot. iStock

Makijaż

Niestarannie rozprowadzony podkład, rozmazany tusz, zbyt dużo różu na policzkach... To wszystko sprawia, że robimy wrażenie niechlujnych kobiet, które nie przykładają uwagi do tego, jak wyglądają. Nie mówimy tu o przypadkach, kiedy makijaż ściera się przez warunki atmosferyczne czy pechowe sytuacje, ale wychodzenie z domu bez odpowiedniego przygotowania.

Garderoba

Nie musisz być mistrzynią tworzenia stylizacji, ale pewne pojęcie o modzie powinnaś mieć. Wypada wiedzieć, jakie połączenia kolorystyczne są dopuszczalne, a jakie nie, jakie elementy garderoby do siebie pasują, a jakie nie. Nie powinnaś sugerować się w tym przypadku celebrytkami czy modelkami chodzącymi po wybiegach słynnych projektantów. To, co przejdzie w wielkim świecie, nie zawsze wygląda dobrze w małym miasteczku, a nawet w Warszawie. Kolejna sprawa to dbanie o wygląd ubrań. Sprawdzasz, czy od bluzek nie odpadły guziki? Czy zawsze starannie prasujesz swoje ubrania?

klasa u kobiety

Fot. iStock

Jazda samochodem

Nie od dziś wiadomo, że panie są lepszymi kierowcami od panów. Mają większe wyczucie oraz ambicje, aby dorównać mężczyznom. Bardziej się przykładają i w efekcie często jeżdżą lepiej. Ale nie można zaprzeczyć, czasami się ośmieszają. Nic chodzi jednak o brak zdolności, ale niedbałość lub popisywanie się swoimi umiejętnościami. Akurat w tym przypominają facetów. Przez to narażają się na lekceważący stosunek mężczyzn (to, że im wolno, nie znaczy, że nam tak) i ryzykują życiem.

Gotowanie

Jeżeli skończyłaś 20 lat i nie potrafisz zrobić nawet jajecznicy, nie jest dobrze. Podstawowych umiejętności w tym zakresie po prostu nie wypada nie mieć. To już po prostu bezradność. Nawet faceci bez problemów przyrządzają niektóre dania. Jeżeli nie chcesz się ośmieszyć, ugotowanie obiadu i upieczenie jednego rodzaju ciasta nie powinno nastręczyć Ci żadnych trudności. Masz braki? Możesz je szybko nadrobić.

klasa u kobiety

Fot. iStock

Selfie

Pisałyśmy już o tym, jakie powinno być dobre selfie i jakich błędów należy unikać przy robieniu zdjęcia. Pamiętaj, że składa się ono na Twój wizerunek w Sieci. Poza tym rzecz, która trafia tam raz, pozostaje już na zawsze. W Internecie nic nie ginie, więc uważaj. Duży dekolt na tle nieposprzątanej łazienki może być kiedyś przyczyną Twoich kłopotów.

Ćwiczenia

Niektóre kobiety mają nadwagę przez choroby, ale inne są po prostu zaniedbane. Tym pierwszym można wybaczyć, ale drugim już niekoniecznie. Nie powinnaś zaniedbywać treningów. 2-3 razy w tygodniu to minimum, zwłaszcza jeżeli masz tendencję do tycia.

Zobacz także: Jak być dojrzałą eks-dziewczyną? Zachowaj klasę po rozstaniu!

 

 

Komentarze (9)

Ocena: 2.33 / 5
Hipokrytka (Ocena: 5) 26.03.2017 22:21
Lepsi, gorsi kierowcy. Co to za porównanie. W stosunku płci do płci jesteśmy sobie równi. Wybaczcie panowie taka jest prawda. Nie jesteście lepsi. Według jakichś tam badań ( wybaczcie nie pamiętam) jesteśmy tak samo beznadziejni. O ile kobiety mogą powodować więcej wypadków to są to z regóły drobne skłuczki, brak wystarczającej uwagi rozkojażenie itp, to mężczyźni częsciej powodują kolizje bardziej poważne, śmiertelne itp. Według statystyk mężczyźni znacznie częściej prowadzą po alkoholu, używkach, przekraczają znacząco prędkość i nie stosują się do tzw. przyzwoitości na drodze. CIEKAWE KOGO STAWIA TO W GORSZYM ŚWIETLE .? Tak nawet Kubica miał wypadek
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.03.2017 05:02
"Nie od dziś wiadomo, że panie są lepszymi kierowcami". I dlatego w F1 jeżdżą same panie! Redakcjo Paaaaaapilota przestań pe.... ehmm papilocić.
odpowiedz
lool (Ocena: 1) 02.03.2017 08:35
"makijaż" hahahahahahaahahaha ahahahhaahahahahahah hahahahahahaha hahahahahahaahahahha hahahahahahaah
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.02.2017 14:05
kobieta z klasą nie robi sobie selfie.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.02.2017 10:49
Jakaś gimnazjalistka to chyba pisała.... kobiety lepszymi kierowcami? Od kiedy? Poza tym jeśli kobieta w wieku 20 lat nie potrafi gotować, to jest to NIEZARADNOŚĆ , nie BEZRADNOŚĆ Bezradność to mnie ogarnia, jak czytam takie pierdoly
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo