Jakie błędy popełniamy przy robieniu selfie?

Jeżeli chcesz zostać królową mediów społecznościowych, pamiętaj o tych szczegółach! To od nich zależy sukces Twojego selfie.
Jakie błędy popełniamy przy robieniu selfie?
Fot. Thinkstock
18.02.2017

Selfie jest obecnie najpopularniejszym rodzajem zdjęcia. Robimy je wszędzie: w zaciszu własnego domu, w modnych lokalach, na ulicy... Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że niektórzy są uzależnieni od selfie. Wstawiają je na portale społecznościowe kilka razy dziennie.

Wyznacznikiem popularności selfie jest liczba uzyskanych lajków. Czasami zdjęcia wydają się do siebie bardzo podobne, a mimo to jedno zdobywa mniej uniesionych do góry łapek. Dlaczego tak się dzieje? Z pewnością chodzi o to, że wraz z każdym udanym selfie poprzeczka wzrasta, ale nie tylko. Przyczyną są błędy, z których popełniania nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

O czym pamiętać przy robieniu selfie? Czego się wystrzegać? Jeżeli jesteś aktywna w mediach społecznościowych, przeczytaj.

Zobacz także: 7 typów selfie, które świadczą o tym, że jesteś narcyzem

selfie

Fot. Thinkstock

Przybierasz złą pozę

Pozycja jest w selfie najważniejsza. W zależności od tego, jak ustawisz twarz, będzie mniej lub bardziej spłaszczona, większa, mniejsza albo po prostu dziwna. Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby nie unosić podbródka i trzymać telefon w górze. Dzięki temu Twoja twarz zostanie uchwycona w najbardziej korzystny sposób. Zwłaszcza jeżeli nie masz okazji, aby zrobić kilka zdjęć do wyboru, nie eksperymentuj z pozami.

selfie

Fot. Thinkstock

Robisz tylko jedno selfie

W poprzednim podpunkcie już o tym wspomniałyśmy. Dobre selfie to te wybrane spośród wielu innych – dziesięciu, czasami trzydziestu. Najlepiej zabrać się za robienie zdjęć, gdy jest na to mnóstwo czasu. Miejsca poza domem raczej odpadają. Tam możesz liczyć tylko na szczęście i swoje doświadczenie. Inni ludzie wezmą Cię za narcyza, jeżeli zobaczą, że przez pół godziny robisz miny do telefonu. Zależy Ci na tym selfie? Chcesz, aby było wyjątkowe? Wybierz odosobnione miejsce i poświęć czas na zrobienie kilkudziesięciu zdjęć, z których wybierzesz najlepsze.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Przepis na SELFIE, któremu żaden facet się nie oprze

selfie

Fot. Thinkstock

Robisz dziwne miny

Zmrużone oczy, usta złożone w dziobek albo seksownie rozchylone... Czego nie zrobimy, aby wyglądać na zdjęciu wyjątkowo. Niestety to, co nam wydaje się fajne, niekoniecznie musi być takie w opinii innych osób. Poza tym robiąc standardowe miny, stajesz się klonem innych dziewczyn. W przypadku, gdy specjalnie chcesz zrobić głupio-śmieszną minę, ryzykujesz, że naprawdę wyjdziesz głupio na selfie. Najlepiej pozostań sobą i uśmiechaj się naturalnie. Wtedy zrobisz najlepsze zdjęcie.

selfie

Fot. Thinkstock

Stoisz w źle oświetlonym miejscu

Zwróć uwagę na to, gdzie robisz zdjęcie, czy miejsce jest odpowiednio oświetlone. Najlepiej wyglądamy w naturalnym oświetleniu. Gdy będzie zbyt ciemno, nie wyjdziesz dobrze. Zwróć też uwagę na najbliższe otoczenie. Łazienkowe selfie to już prawdziwa legenda, podobnie jak bałagan w tle.

selfie

Fot. Thinkstock

Nie używasz kijka

Pozowanie do zdjęcia i trzymanie w dłoni wysoko uniesionego telefonu jednocześnie, nie jest łatwe. Nie zdziw się, jeżeli dobrze nie wyjdziesz na tym selfie. Specjalny kijek to w dzisiejszych czasach obowiązkowy przedmiot każdego maniaka selfie. Dzięki niemu łatwiej ustawisz się do zdjęcia i tym samym wyjdziesz lepiej.

selfie

Fot. Thinkstock

Używasz kilku filtrów

Jeżeli chodzi o filtry, lepiej jest z nich w ogóle zrezygnować niż wybierać zbyt wiele opcji naraz. Pamiętaj, że konto w Sieci to Twoja wizytówka. Zrobisz dobre wrażenie, bazując na naturalności. Nikt też nie posądzi Cię o to, że starasz się wyglądać lepiej niż w rzeczywistości. Skorygowanie niedoskonałości na twarzy wystarczy.

Zobacz także: 9 rzeczy, których nienawidzą miłośniczki selfie!

 

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie