Barbie dostała tatuaż!

Czyżby kultowa zabawka przechodziła lalczany kryzys wieku średniego?
Barbie dostała tatuaż!
05.05.2009

50. urodziny Barbie są obchodzone już od początku roku. Kultowa lalka otrzymała dedykowany jej samochód (landrynkowego Fiata 500), różowy odtwarzacz MP3, a wielcy świata mody zaprojektowali suknie inspirowane jej stylem. Na tym jednak nie koniec. Już wkrótce małe fanki najsłynniejszej zabawki świata będą mogły otrzymać Barbiez tatuażem!

Ten kontrowersyjny pomysł projektantów firmy Mattel wywołał oburzenie amerykańskich rodziców, którzy zaczęli się zastanawiać, czy to nie zabawkarska skrajność. Ich zdaniem upodabnianie lalek do idolek nastolatek, takich jak Amy Winehouse czy Rihanna, nie jest najlepszym (wychowawczo) pomysłem.

W latach poprzednich pojawiały się jednak o wiele bardziej oburzające niektóre środowiska modele. Najlepszym przykładem jest lalka Teen Talk Barbie, która wypowiadała cztery zdania: „Czy masz ochotę na przyjęcie z pizzą?”, „Czy będziemy miały kiedyś wystarczająco dużo ubrań?”, „Kocham zakupy!” oraz „Matematyka jest trudna”.

Rodzicom nie spodobała się także ciężarna Midge, która w swoim plastikowym brzuchu miała miniaturowe dziecko.

Warto dodać, że Barbie z tatuażem po raz pierwszy pojawiła się 10 lat temu, jednak z powodu licznych protestów została wycofana ze sprzedaży.

Zobacz także:

Suknie inspirowane stylem lalki Barbie

Odtwarzacz MP3 na cześć lalki Barbie

Żywa, męska lalka Barbie! VIDEO

Polecane wideo

Komentarze (177)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2009 18:26
„Czy masz ochotę na przyjęcie z pizzą?”, „Czy będziemy miały kiedyś wystarczająco dużo ubrań?”, „Kocham zakupy!” oraz „Matematyka jest trudna”. yyy co im tu nie pasuje? bo ja nie widze nic oburzajacegoxD ani w tej lalce z dzieciakami w brzuchach..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2009 00:16
change.menelgame.pl/change_please/9731880/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2009 18:01
też jak byłam młodsza to miałam lalke z bliźniakami w brzuchu, i bartdzo lubiałam sie nią bawić..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2009 15:04
ja naprawde nie wiem co jest złego w : 'Czy masz ochotę na przyjęcie z pizzą?' . I tak w szkole dowiedzą się gorszych rzeczy więc nie kp tego.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.07.2009 14:59
takich nastolatek jak Amy Winehouse czy Rihanna.... od kiedy one sa nastolatkami??
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie