Czy Polki też piorą staniki co 2 miesiące?

Brytyjki w ciągu całego życia wydają na staniki niemal 15 tysięcy złotych, ale piorą je co dwa miesiące!
Czy Polki też piorą staniki co 2 miesiące?
04.05.2009

Staniki stanowią obowiązkowy atrybut kobiecej garderoby. Choć są częścią bielizny, okazuje się, że niektóre panie traktują je po macoszemu. O ile majtki zmieniane są codziennie, jak nakazują zasady higieny, to biustonosze są prane raptem raz na 2 miesiące.

Badania na 2000 kobiet w wieku od 20. do 65. roku życia przeprowadził zespół pod kierownictwem doktora Beckmanna. Okazuje się, że pomimo XXI wieku, poziom higieny w niektórych aspektach życia woła o pomstę do nieba. Brytyjki piorą swoje Staniki średnio raz na dwa miesiące. Nie przeszkadza im szarzejący kolor, samoopalacz, kremy, perfumy. Te zachowania potwierdza jedna z największych dam współczesnej mody, Vivienne Westwood. Otwarcie przyznała, że nie pierze biustonoszy, a jedynie pudruje je między kolejnymi użyciami.

Brytyjki w ciągu całego życia wydają na Staniki w sumie 2700 funtów (niemal 15 tysięcy złotych). Średnio posiadają w jednym czasie 16 biustonoszy i kupują 4 rocznie. Podobne badania powinno się przeprowadzić we wszystkich krajach.

W rozmowie z „Daily Mail” dr Beckmann przyznał, że wyniki go przeraziły, ponieważ oznaczają, że kobiety godzą się na rozwój bakterii, które mają negatywny wpływ na skórę w tak czułym miejscu jak piersi.

Przeczytaj też:

Porady stylistek: Jak dobrać kostium kąpielowy do budowy ciała?

Burzliwa historia stanika

Polecane wideo

Komentarze (516)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.02.2012 20:38
Ta.. Większość z tych, co pisze że pierze stanik co 2 dni to zwykłe kłamczuchy. Ja piorę co tydzień, i nic w tym obleśnego nie ma. Jeżeli myję się codziennie to nie mam się czego wstydzić. Majtki oczywiście codziennie, ale biustonosz? Przesada.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.10.2011 20:33
ja robię pranie 2 razy w tygodniu i dlatego moje biustonosze lądują w pralce średnio co 3 dni, nie zaprzecze że dzięki pralce bardziej się niszczą ale nie potrafie doprać ich tak jak bym chciała ręcznie:(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.03.2011 18:48
myjcie sie mowie wam Opowiem wam historie jaka mi sie zdarzyla na wf..... Jest Koniec wf i normalnie pot mi sie wylal z czola blee :(( wszyscy sie ze mnie smialii fuujjj ...... i od tego czasu sie myjee....i radze wam sie tak myc Ja teraz codziennie myje sie (biore prysznic)......i 3 razy dnia myje zebyyy Mysle ze ta historia moja was przekona do mycia siee :))))))))))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.11.2010 00:45
ja rowniez co tydzien
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.02.2010 14:12
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie