Czego nie wolno robić podczas okresu? (LISTA ZAKAZANA)

Niektóre skutki mogą być bardzo nieprzyjemne...
Czego nie wolno robić podczas okresu? (LISTA ZAKAZANA)
Fot. Thinkstock
28.01.2017

Jest kilka takich dni w każdym miesiącu, których nie znosi żadna kobieta. Chodzi oczywiście o okres. Bez wątpienia przebiega on na różne sposoby w zależności od osoby. Jedne czują silny ból brzucha, a do tego dolnej części pleców, a inne nie. Za to ich humor jest w jednej chwili bardzo dobry, a w drugiej już bardzo zły. Mają wahania nastroju, zaczynają płakać z zupełnie błahych powodów i czują spadek energii. Jeszcze inne symptomy, związane z miesiączką, dotyczą zupełnego czarnowidztwa. Wszystkie problemy nagle przybierają na rozmiarze, na myśl przychodzą ostatnio doświadczone porażki, a najbliższa przyszłość wydaje się wręcz przerażająca. Za wszystko są oczywiście odpowiedzialne hormony i osłabienie organizmu spowodowane utratą krwi.

Trudno powiedzieć, jak dobrze przeżyć okres. Wszystko zależy od towarzyszących mu dolegliwości oraz ich intensywności. Każda kobieta sama powinna określić, co minimalizuje nieprzyjemne odczucia.

Można jednak wyróżnić rzeczy, których nie powinna w tym czasie robić żadna z nas. Niezastosowanie się do tych wskazówek grozi nieprzyjemnymi skutkami.

Zobacz także: Twój okres: co jest normalne, a co nie?

okres

Fot. Thinkstock

Używać telefonu

Podczas miesiączki telefon jest jednym z najbardziej niebezpiecznych urządzeń. Lepiej odłóż go na bok, bo możesz zrobić sobie krzywdę. W jaki sposób? Ponieważ w tym czasie wszystkie uczucia są wyolbrzymione, możesz napisać coś niewłaściwego do swojego eks, do faceta, który aktualnie Ci się podoba, a nawet do przyjaciółki. Potem będziesz żałować. Pamiętaj, że nie wszystko będziesz mogła potem wyprostować.

okres

Fot. Thinkstock

Trenować

Ćwiczenia fizyczne podczas miesiączki naprawdę nie są dobrym pomysłem. Po pierwsze Twoje siły są ograniczone - czujesz się słabsza. Wszystko będziesz odczuwała intensywniej. Organizm potrzebuje wypoczynku i spokoju, a nie treningu, choćby najlżejszego. Po drugie – istnieje ryzyko, że zabrudzisz sobie ubranie krwią, a inni to dostrzegą. Krwawienie nagle może się wzmóc i tampon nie pomoże, a ruch tylko zwiększa ryzyko wpadki.

Zobacz także: Co wiek, w jakim dostałaś pierwszy okres, mówi o Twoim zdrowiu?

 

okres

Fot. Thinkstock

Oglądać komedii romantycznych

Na myśl od razu przyjdą Ci wszystkie Twoje związki i nieodwzajemnione uczucia. Zaczniesz przypominać sobie upokorzenia oraz cierpienie. Jeżeli jesteś singielką, jeszcze bardziej uświadomisz sobie minusy takiego położenia. Kobiety w związkach również nie powinny oglądać w czasie okresu filmów romantycznych. One z kolei zaczną żałować, że są w związku albo że ich facet jest taki, a nie inny. Niezależnie od położenia, będziesz widzieć minusy. Podczas miesiączki postaraj się nie karmić żadnym emocjami.

okres

Fot. Thinkstock

Jeść czekoladek oraz fast foodów

Dobry film i pudełko czekoladek albo torba wypełniona jedzeniem z fast fooda to najbardziej kusząca wizja towarzysząca nam w trakcie trudnych dni. Trzeba przyznać – lubimy pocieszać się jedzeniem. Niestety podczas okresu łatwo przesadzić i zjeść za dużo. Potem można spodziewać się, że żołądek się zbuntuje i pojawią się mdłości. Oprócz tego także wyrzuty sumienia dotyczące liczby pochłoniętych kalorii. Od jedzenia trzymaj się z daleka.

okres

Fot. Thinkstock

Wdawać się w dyskusje

To jeden z najgorszych możliwych scenariuszy. Pamiętaj, w jakim stanie są Twoje emocje. Sprawiają, że wszystko wyolbrzymiasz. Lepiej nie wdawaj się w żadne dyskusje podczas miesiączki. Przekładaj ważne rozmowy na później. Istnieje duże ryzyko, że zostaniesz wyprowadzona z równowagi, a wtedy powiesz o kilka słów za dużo i sprawy przybiorą naprawdę nieprzyjemny obrót.

okres

Fot. Thinkstock

Wykonywać domowych obowiązków

Czy jest jakaś kobieta, której domowe obowiązki sprawiają przyjemność? No może jakieś się znajdą. Jednak podczas okresu chyba dla żadnej z nas nie są zbyt kuszącą perspektywą. To prawda, że sterta wysuszonego prania aż się prosi, żeby ją wyprasować, wygląd kuchni woła o pomstę do nieba, a podłoga w łazience się klei. Mimo wszystko zostaw to. Przez dwa pierwsze dni odpuść sobie te obowiązki, których niewykonanie nie grozi poważnymi skutkami, np. utratą pracy. Jesteś osłabiona i rozchwiana emocjonalnie. Potrzebujesz łóżka, ciepłego koca i ziołowej herbaty. Praca i zmęczenie tylko pogorszą Twoje samopoczucie, a ból będzie bardziej odczuwalny.

okres

Fot. Thinkstock

Myśleć

Myślenie podczas okresu jest niebezpieczne. Po prostu wszystko postrzegasz w bardziej jaskrawych barwach. Możesz nie myśleć racjonalnie i podjąć złe decyzje. W żadnym wypadku nie zajmuj się poważnymi sprawami, a jeżeli nie masz wyjścia i wymagają tego od Ciebie obowiązki zawodowe, postępuj bardzo ostrożnie.

Zobacz także: W jaki sposób bieganie wpływa na... okres?

 

Polecane wideo

Komentarze (39)
Ocena: 1.95 / 5
gość (Ocena: 1) 03.06.2022 21:31
XDDDD bylam pewna, ze na koncu napisza cos w style, ze to zart, a oni luzwaXD maskara
odpowiedz
Nela (Ocena: 1) 17.03.2022 11:09
Jak ja nie lubię tego portalu, co za bzdury. Niestety jak wpisuje coś w Google to często wyskakuje. Trzymać się od jedzenia z daleka? To co robić w czasie okresu, zamknac się w klatce? Jedzenie poprawia nam humor a słodycze nawet są wskazane przy okresie, np. Czekolada. Polepszajmy sobie humor jak możemy w te ciężkie dni! Oglądajmy komedie romantyczne i jedzmy czekoladę.
odpowiedz
Debilny artykuł. (Ocena: 1) 09.03.2022 14:58
Co to kurva jest
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 13.02.2022 21:12
Totalna żenada.
odpowiedz
NoToSlabo (Ocena: 1) 07.07.2021 23:36
Humorki są przed okresem a nie w trakcie. Widać, że artykuł pisze facet który nawet łaskawie nie poszerzył swoich horyzontów na takie tematy. Żałosne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie