6 najgorszych błędów, które popełniasz, korzystając ze Snapchata

Przekonaj się, w jaki sposób się ośmieszasz.
6 najgorszych błędów, które popełniasz, korzystając ze Snapchata
Fot. https://pl.pinterest.com/pin/387028161709393923/
26.12.2016

Snapchat zdominował platformę mediów społecznościowych. Wysyłanie snapów jest na porządku dziennym nie tylko u osób ze świata show-biznesu, ale również u zwykłych użytkowników mediów. Kto ma Snapchata, ten rządzi. Jeżeli go nie posiadasz, zdaniem niektórych po prostu nie istniejesz. Z takim tokiem myślenia można spotkać się zwłaszcza u najmłodszych. Trzeba jednak pamiętać o jednym – korzystaniu z tego kanału z głową. Masz świadomość, że to odrobinę ryzykowne?

Już samo podążanie za nowinkami na Facebooku, Instagramie, Twitterze może być wyczerpujące i czasochłonne. Do tego pojawił się jeszcze Snapchat. Aplikacja potrafi wciągnąć do tego stopnia, że niepostrzeżenie mijają całe godziny. Jednak tak jak każda, rządzi się własnymi regułami.

Jeżeli chcesz być aktywną użytkowniczką Snapchata i w sposób świadomy korzystać z możliwości tej aplikacji oraz uniknąć kompromitacji, musisz przestrzegać kilku snapchatowych przykazań. Oto one.

Zobacz także: Porno w metrze: Jeden z pasażerów relacjonował na Snapchacie, jak obcy facet „robi dobrze swojej dziewczynie”!

snap fails

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/387028161709393923/

Nie będziesz nadużywać filtrów

Prawda jest taka, że co za dużo, to nie zdrowo, także w przypadku filtrów na Snapchacie. Bardzo łatwo można osiągnąć kiczowaty efekt. Dzieje się tak, gdy użyjesz kilku filtrów do jednego zdjęcia czy nagrania. Filtry to nie tylko tradycyjne „upiększacze”, ale także geofiltry, czyli nakładki na snapy (są dostępne wyłącznie w niektórych lokalizacjach), czy animowane filtry (np. wymiotowanie tęczą). Efekty czasami przekraczają nasze najśmielsze oczekiwania, ale lepiej ograniczyć się do jednego, góra dwóch.

snap fails

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/387028161709393923/

Nie będziesz wysyłać kilkakrotnie podobnego snapa

To jeden z kardynalnych błędów, jakie popełniają użytkownicy Snapchata. Jeżeli ktoś jest zainteresowany Twoją osobą, śledzi Cię i ogląda wszystkie Twoje snapy, może poczuć się znudzony i rozczarowany, oglądając po raz drugi tę samą historię, podobny moment, itp. To, co Tobie może wydać się zabawne lub zapobiegliwe, dla innych jest irytujące. Naprawdę wystarczy wysłać jednego, standardowego snapa. Ewentualnie istnieje możliwość przekazywania spersonalizowanego snapa do jednej, konkretnej osoby. Zdeterminowanym użytkownikom polecamy My story – opcję pozwalającą na relacjonowanie życia.

Zobacz także: Potworna moda: Rodzice STRASZĄ swoje dzieci filtrami na Snapchacie! (VIDEO)

snap fails

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/387028161709393923/

Nie będziesz wysyłać snapów w stanie nietrzeźwości

Pijany snapchatting może być bardzo szkodliwy dla Twojej reputacji i raczej nie przysporzy Ci followersów. To jasne, że po wypiciu kilku drinków świat wydaje się bardziej kolorowy, a niektóre rzeczy bardzo śmieszne, ale w stanie trzeźwości już byś tak nie pomyślała. Ludzie od razu rozpoznają, że jesteś pijana i Twój snap wzbudzi jedynie niesmak. Najlepiej, jeżeli zawsze będziesz wysyłać snapy w towarzystwie zaufanej przyjaciółki, która uchroni Cię przed popełnieniem błędu.

snap fails

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/387028161709393923/

Nie będziesz wysyłać zbyt wielu snapów

Przede wszystkim musisz zmienić myślenie o Snapchacie. To komunikator przeznaczony do dzielenia się najważniejszymi wydarzeniami z życia oraz do upamiętniania ważnych momentów. Gigi Hadid może sobie pozwolić na wysyłanie snapów, które obrazują jak je burgera, ale Ty nie jesteś znaną modelką. Takie szczegóły z Twojego życia prawdopodobnie nie okażą się interesujące dla innych. W przypadku celebrytów istotny jest każdy szczegół, gdyż to osoby medialne i ludzie są zainteresowani ich prywatnością. Dlatego zapamiętaj, żeby nie wysyłać zbyt wielu snapów, zwłaszcza tych, które są o niczym. Wywołasz wśród odbiorców jedynie znudzenie i irytację.

snap fails

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/387028161709393923/

Nie będziesz robić zrzutów ekranu

Jeżeli oglądasz snapa osoby, która pokazała w nim więcej niż wypada (np. piersi), nie rób zrzutu ekranu. Najwyraźniej uznała Cię za odbiorcę godnego zaufania i nie podejrzewa o tak karygodną rzecz, która może być potem użyta przeciwko niej. To po prostu zachowanie nieetyczne. Tłumaczenie, że przecież sama pokazała, nie usprawiedliwia Cię. Po prostu zostałaś obdarzona zaufaniem.

snap fails

Fot. https://pl.pinterest.com/pin/387028161709393923/

Nie będziesz krzyczeć

Jeżeli snapowi towarzyszą niemiłosierne wrzaski, prawdopodobnie odstraszysz nimi grono swoich odbiorów. Wielu użytkowników Snapchata korzysta ze słuchawek i ma je na uszach w chwili przeglądania snapa. To może być dla nich szok, zwłaszcza gdy akurat znajdują się poza domem. Naprawdę myślisz, że wrzaski i piski są takie zabawne? Chyba tylko dla Ciebie.

Zobacz także: Jak korzystać ze Snapchata - ulubionej aplikacji gwiazd? Przewodnik KROK PO KROKU!

 

Źródło: www.elitedaily.com

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo