7 typów osób, z którymi powinnaś zerwać kontakt NATYCHMIAST

Oni przysporzą Ci tylko kłopotów. Masz ich w znajomych?
7 typów osób, z którymi powinnaś zerwać kontakt NATYCHMIAST
Fot. iStock
13.12.2016

Niedobrze jest unikać ludzi albo zrywać znajomości bez konkretnego powodu, ale niektóre aż się o to proszą. W życiu spotykamy różne osoby: dobre i złe. I taki mają na nas wpływ: dobry albo zły. Nie zawsze ich prawdziwa twarz od razu wychodzi na jaw, ale z czasem widoczne są pewne sygnały. Niestety nie zawsze dajemy im wiarę. Zdarza się również, że je lekceważymy.

Ponieważ zbliża się Nowy Rok, czas podjąć odważne postanowienia i wprowadzić je w życie. Od czego powinnaś zacząć? Przyjrzyj się otaczającym Cię ludziom. Jak się czujesz w ich towarzystwie? Czy przysparzają Ci zmartwień, kłopotów? Jeśli tak, zerwij albo ogranicz z nimi kontakt. Lustracji poddaj zarówno przyjaciół, znajomych, sąsiadów, jak i współpracowników. Potem odpowiadając sobie szczerze na powyższe pytania, dokonaj selekcji.

Podpowiadamy, jakich rodzajów osób szczególnie trzeba unikać.

Zobacz także: 10 sygnałów, że przyjaźń, w której tkwisz, jest fałszywa

toksyczne znajomości

Fot. iStock

„Potrzebuję Cię czasami”

Czasami traktuje Cię trochę z góry i zawsze, gdy proponuje wspólne wyjście, robi to w sposób, jakby robiła łaskę. Stanowisz dla niej produkt zastępczy. Jeżeli nie ma z kim wyjść, jesteś jej kołem zapasowym. Niestety, kiedy w jej otoczeniu pojawiają się bardziej „interesujące” osoby, od razu o Tobie zapomina.

toksyczne znajomości

Fot. iStock

Słodka trucizna

Toksyczna osoba zawsze wpędza Cię w gorszy humor. Czasami robi to świadomie, bo sprawianie innym przykrości podbudowuje ją, a innym razem nie. Po prostu ma już we krwi pewien sposób bycia. W rozmowach często porusza drażliwe tematy, uwielbia kłótnie i plotki. Kiedy się pojawia, atmosfera się zagęszcza. Po kontakcie z nią czujesz, że nie ma w Tobie energii, jesteś rozdrażniona, smutna, sfrustrowana albo towarzyszą Ci te wszystkie odczucia naraz.

Zobacz także: Kto nie nadaje się na przyjaciółkę?

toksyczne znajomości

Fot. iStock

„Jestem boski”

W prawie każdym środowisku znajdzie się podobny typ. Rozsyła uśmiechy na prawo i lewo, uważa się za bóstwo i lubi rozkochiwać w sobie kobiety. Mało tego, sądzi, że każda na niego leci. Nie można się do niego odezwać, bo zaraz podejrzewa, że to pretekst do nawiązania blizszej znajomości. To bardzo denerwujący rodzaj facetów... A nerwy nikomu dobrze nie robią.

toksyczne znajomości

Fot. iStock

Troublemaker

Są osoby, które mają prawdziwy talent do pakowania się w kłopoty. Niestety zazwyczaj wpędzają w nie także innych. Zawierają znajomości z niebezpiecznymi osobami, chodzą w nieciekawe miejsca i zawsze namawiają do ryzykownych przedsięwzięć albo czynów budzących w sumieniu poważne wątpliwości. Mają w sobie cechy sprawiające, że trudno im odmówić. I chociaż zawsze mówisz sobie: „To już ostatni raz”, nigdy się tak nie dzieje...

toksyczne znajomości

Fot. iStock

Debbie Dower

To typ osoby, która uwielbia narzekać i skarżyć się na wszystko. Świat widzi w czarnych barwach. Jej każdy wywód brzmi jak niekończąca się pretensja, a do tego ma drażniący sposób mówienia, który bardziej polega na jęczeniu. Jej ulubione tematy do pogawędki to przebyte choroby, kłopoty innych ludzi i tragiczne wydarzenia na świecie. Chyba nie trzeba dodawać nic więcej: uciekaj!

toksyczne znajomości

Fot. iStock

Pasożyt

Na co dzień w ogóle o Tobie nie pamięta. Jednak jej pamięć odświeża się nagle, gdy czegoś potrzebuje. Może to być sąsiadka, której często kończy się cukier (przestań otwierać jej drzwi), koleżanka, która nie chodzi na wykłady i pasożytuje na Twoich notatkach (powiedz jej wprost, żeby wreszcie wybrała się na zajęcia, to jej problem zniknie) albo chłopak, w którym się podkochujesz. Uważasz, że chce nawiązać z Tobą bliższą znajomość? Niestety zazwyczaj dzieje się tak, gdy szuka kogoś do wyprowadzenia psa albo liczy na pomoc w napisaniu pracy zaliczeniowej. Odetnij się od tych ludzi.

toksyczne znajomości

Fot. iStock

„Jestem lepsza, jestem lepszy”

Nikt nie jest lepszy od nikogo! Nieważne, czy jesteś córką sprzątczaki czy dyrektorki znanej firmy. Nieważne, jak atrakcyjna jesteś. Nieważne, jakie masz wykształcenie. Jeżeli ktoś uważa się za lepszego od Ciebie i daje to do zrozumienia, podobne zachowanie źle o nim świadczy. Nie trać czasu i energii na znajomość z nim lub z nią.

Zobacz także: TEST: Czy otaczają Cię toksyczni przyjaciele? (Nie ignoruj tych symptomów!)

 

Źródło: www.elitedaily.com

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.12.2016 03:30
DOWNER nie DOWER
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.12.2016 14:37
Dla mnie toksyczną osobą byl mój eks.. Byłam w nim ślepo zakochana. Jak coś się stało to zawsze robił tak, by na mnie spadła cała wina, a ja w to wierzyłam. Później się zadręczałam, że wywołuję kłótnie i gnębie go, a on biedny się stara jak może. Sam był leniem, nie chciał się uczyć, rozwijać i przez to ja też stałam się bierna. Poszłam na studia, ale chciałam mieć tylko "papier", uczyłam się ,,oby zdać". Poza tym imprezowałam i chlałam jak on. Przyszedł czas, gdy stwierdziłam, że nie tędy droga. Zerwałam z nim i od tamtej pory czuję się lepiej. Studiuję 2 kierunki, mam stypendium naukowe na jednym , pracuję dorywczo i działam w wolontariacie. Wiem, że do niego już nigdy nie wrócę !
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.12.2016 13:39
Bardzo toksyczną osobą, jaką spotkałam to moja była przyjaciolka. DLugo minęło, zanim zrozumiałam co ona ze mną robi. Osoba narcystyczna, której słuzyłąm jedynie do podbudowania ego. Lubiła się przechwalać i trafiać zawsze w najczulsze punkty. Po każdym spotkaniu z nią czułam, że moje życie jest beznadziejne. Kiedy się z czegoś cieszyłam, ona zawsze mnie gasiła. Wyobraźcie sobie, ze ona tylko kreowała się na taką "super", w rzeczywistości jej życie było bardzo smutne, jak to zrozumiałam to przeszła mi naawet złość na nią. Ale manipulatorką była świetną, długo mnie nabierała i zyla kosztem mojego poczucia wartości :/
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.12.2016 09:58
Zgadzam się z większością, ale... Są ludzie lepsi i gorsi. Ludzie gorsi będą próbowali podkopać innych pewność siebie, będą się przechwalać (nie mylić z opowiadaniem o sukcesach w ramach motywowania innych). Ludzie gorsi będą się cieszyć z porażek innych, będą często kłamać, będą próbowali sprawić, żeby ludzie w ich otoczeniu czuli się mniej wartościowi. Nie mówiąc już w skrajnościach, w których ludzie gorsi ranią poniżają i obrażają innych dla własnej satysfakcji. Za to ludzie lepszego sortu będą widzieli w innych dobre cechy, będą próbować ich rozumieć, będą szczerzy i szczęśliwi, jeśli ktoś inny odniesie sukces. Przestańcie pierdzielić, że nie ma ludzi lepszych i gorszych. Trzeba też umieć oceniać siebie i innych. To nie próżność. Jestem lepsza od niektórych, bo po prostu nie robię specjalnie nic, co mogłoby skrzywdzić drugą osobę. Jeśli ktoś celowo rani innych, to będę zawsze taką osobę traktowała z góry bo... jest gorsza ode mnie. Skończmy ze sztuczną skromnością.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.12.2016 08:27
Ten Debbie Dower to prawda. Mam taką koleżankę, która wiecznie na wszystko narzeka. Na pogodę, uczelnię, znajomych, wszystko zawsze jest nie tak.. Tego się nie opłaca robić, tu nie warto iść, bo drogo, bo dużo ludzi, bo beznadziejna muzyka , bo jeszcze co innego. Jak jej powiedziałam, że mam dorywczą pracę i zarobię około 600zł miesięcznie to powiedziała, że za tyle by nie ruszyła ręką ani nogą... No pewnie, lepiej siedzieć w domu i narzekać :) Od pewnego czasu odcięłam się od niej i cieszę się z tego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo