Jakie dziewczyny zdobywały tytuł MISS POLONIA w ostatnich latach? (Porównajcie zdjęcia naszych rodzimych ślicznotek!)

Uważacie, że one zasłużyły na tytuł?
Jakie dziewczyny zdobywały tytuł MISS POLONIA w ostatnich latach? (Porównajcie zdjęcia naszych rodzimych ślicznotek!)
Fot. ONS
15.11.2016

W 2012 r. konkurs Miss Polonia został zawieszony. Przyczyną było zamieszanie dotyczące Małgorzaty Herde – derektor generalnej w biurze Miss Polonia oraz najbardziej znanej menedżerki gwiazd. Kobieta została zwolniona ze swojej funkcji, ponieważ zarzucono jej kradzież na zawrotną sumę setek tysięcy złotych. Także osoby związane z show-biznesem zrezygnowały z jej usług.

Przerwa w konkursie trwała aż do 2016 r., a ostatnia Miss Polonia – Paulina Krupińska była właścicielką korony przez cztery lata. 12 listopada oddała ją Izabelli Krzan – 21-letniej studentce ekonomii.

Instagram.com (https://www.instagram.com/izabellakrzan/)

Wybory Miss Polonia odbywają się od 1929 r. Podczas pierwszego konkursu, który został zorganizowany w Warszawie, laureatkę wyłoniono na podstawie przesłanych fotografii. Dziewczyny z tytułem Miss Polonia reprezentują nasz kraj w konkursie Miss Universe, Miss World, Miss International oraz wielu innych. Najbardziej znane piękności wyłonione w wyborach Miss Polonia to Ewa Wachowicz, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka i Paulina Krupińska.

Robimy przegląd Miss Polonia od 2006 r. Które z nich naprawdę zasłużyły na ten tytuł? A co ważniejsze – która z dziewczyn jest najpiękniejsza?

Zobacz także: To niestety prawda: Zorganizowano wybory MISS ODBYTU. Zobacz odważne kandydatki! (TYLKO DLA DOROSŁYCH)

Marzena Cieślik

Fot. ONS

Marzena Cieślik – 2006 r.

Marzena Cieślik to była studentka ekonomii pochodząca z Wolina. Jej kariera rozpoczęła się od przypadkowego spotkania z poszukiwaczką talentów, gdy robiła zakupy. Niedługo potem, w 2006 r. została Miss Ziemi Zachodniopomorskiej. W tym samym roku wygrała wybory Miss Polonia, a trzy lata później wzięła udział w sesji dla `Playboya`. Dziewczyna reprezentowała też Polskę podczas wyborów Miss World.

Barbara Tatara

Fot. ONS

Barbara Tatara – 2007 r.

Rok 2007 należał do Barbary Tatara – polskiej modelki. Obecnie jest żoną i prowadzi własny biznes. Dziewczyna studiowała na Uniwersytecie Łódzkim. Biegle posługuje się w czterech językach, a do jej osiągnięć można zaliczyć także znalezienie się w TOP 15 w minikonkursie strojów kąpielowych podczas wyborów Miss Earth. Wzięła także udział w konkursie Miss Universe, który w 2007 r. odbył się w Wietnamie.

Zobacz także: Czesi ocenzurowali zdjęcie miss, bo „jest BRZYDKA jak każda Brytyjka”! Czyżby?

Angelika Jakubowska

Fot. ONS

Angelika Jakubowska – 2008 r.

Angelika Jakubowska jest jedną z mniej znanych Miss Polonia. Tytuł uzyskała w 2008 r. Wzięła także udział w konkursie Miss Universe oraz Miss International. Ona także pojawiła się na okładce `Playboya`. Piękna dziewczyna pochodzi z Lubania. Obecnie jest narzeczoną byłego partnera Dody – Emila Haidara. Para spodziewa się dziecka.

Maria Nowakowska

Fot. ONS

Maria Nowakowska – 2009 r.

Maria Nowakowska pochodzi z Legnicy. To polska modelka i fotomodelka, która zdobyła tytuł Miss Polonia w 2009 r. Dziewczyna studiowała zarządzanie przedsiębiorstwem na Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Obecnie nie udziela się w show-biznesie.

Rozalia Mancewicz

Fot. ONS

Rozalia Mancewicz – 2010 r.

Rozalia Mancewicz urodziła się poza granicami Polski, bo aż w Melbourne, ale żaden Polak by się jej nie wyparł. Dziewczyna ma słowiański typ urody. W 2010 r. zdobyła nie tylko tytuł Miss Polonia ale także tytuł Miss Internautów. Trzeba również wspomnieć, że kilka lat wcześniej została III wicemiss w Miss Tourism Queen International. Dziewczyna studiowała filologię angielską na Uniwersytecie w Białymstoku. Od dwóch lat jest mężatką.

Marcelina Zawadzka

Fot. ONS

Marcelina Zawadzka – 2011 r.

Marcelina Zawadzka nie tylko została Miss Polonia, ale jako pierwsza laureatka od 1989 r. zakwalifikowała się do szesnastki dziewczyn biorących udział w Miss Universe – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów piękności. Zawadzka jest prezenterką telewizyjną, zagrała również w serialu Pierwsza Miłość. W 2014 r. wzięła udział w Tańcu z gwiazdami. Jej partnerem był Rafał Maserak.

Paulina Krupińska

Fot. ONS

Paulina Krupińska – 2012 r.

Paulina Krupińska to ideał Polki. Zyskała tytuł najpiękniejszej w 2012 r., przez cztery lata była właścicielką korony. Prywatnie jest partnerką Sebastiana Karpiel-Bułecki. Chociaż nie ma oficjalnego potwierdzenia, podejrzewa się, że para wzięła ślub w tajemnicy. Mężczyzna i kobieta mają córkę – Antoninę Hannę. Krupińska często bywa na ściankach, jest modelką i prezenterką telewizyjną. Ukończyła pedagogikę na warszawskim APS-ie.

Która z Miss jest Waszym zdaniem najbardziej zjawiskowa?

Zobacz także: Jedna z najpiękniejszych Polek w kampanii Le Desir. O kim mowa?

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
franiamaj (Ocena: 5) 16.11.2016 22:07
różnie to bywa, raz lepiej raz gorzej wybierali no jakos teraz szału nie ma, ale to moze dlatego, ze wszystkie laski są takie same.. tzn podobne do siebie a to akurat szkoda.. że nie ma róznorodnosci w tych pokazach ja bym chociaz wziela z raz taką co jednak trochę iq green potrzebuje
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2016 18:03
ta z 2006 roku ma chyba zeza ale i tak jedna z lepszych w tym zestawieniu. Najgorsza ta Angelika Jakubowska, typowa karyna. Aż wstyd ,że coś takiego wybrali. Nie ma co zwalać na modę ,bo dzisiaj też nie wygląda lepiej. Uroda i styl wiejskiej Barbie. A po związku z niezrównoważonym Hadairem to musi też być niezbyt mądra
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2016 10:07
Ta nowa miska wygląda jak wielki przygłup
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.11.2016 09:55
Wszystkie są do siebie podobne, główny przedstawiciel "żiri" wybiera dziewczyny pod swój gust. Większość z dziewczyn też ma problem z oczami, bardzo szeroko rozstawione z lekkim zezem. Jedyna miss która się wyróżnia to Maria Nowakowska 2009r. Natomiast nowa miss nic nie osiągnie to jedna z wielu instagramowiczek dla których liczy sie tylko dobre selfie ....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie