Ludzie potrafią być straszni... Ten kot jest „ZA BRZYDKI, by ktoś go pokochał”!

To nie jest odosobniona opinia. Kociaka nikt nie chce przygarnąć.
Ludzie potrafią być straszni... Ten kot jest „ZA BRZYDKI, by ktoś go pokochał”!
źródło: Facebook (facebook.com/santuariocompasionanimal)
01.11.2016

Prawdziwy miłośnik zwierząt nigdy nie powie, że jakieś stworzenie jest brzydkie. Nawet w najmniej urodziwym psie czy kocie potrafi dostrzec coś więcej, niż tylko jego urodę. Wybierając pupila do swojego domu powinniśmy się kierować jego usposobieniem, charakterem, energią. Niezbyt piękny czworonóg może się okazać najlepszym przyjacielem.

Niestety, niewielu dostrzega potencjał w tym kociaku. Mały Romeo, który trafił do hiszpańskiego przytułku dla zwierząt, długo nie mógł znaleźć nowego właściciela. Został znaleziony na ulicy, bo prawdopodobnie został porzucony ze względu na swój nietypowy wygląd.

Pracownicy schroniska wiele razy słyszeli, że jest za brzydki, by ktoś go pokochał.

Zobacz również: Koty użądlone przez osy (Spuchnięte pyszczki, noski i łapki - ZDJĘCIA)

 

brzydki kot

źródło: Facebook (facebook.com/santuariocompasionanimal)

Gdyby nie szeroko zakrojona akcja, jego los pewnie nigdy by się nie odmienił. Wiele zmieniły zdjęcia i filmiki z Romeo, które opublikowano na facebookowym profilu schroniska.

„Ten maluch został odrzucony przez świat ze względu na to, że wygląda inaczej od innych zwierząt. Ciągle słyszymy, że nikt się nim nie zaopiekuje, bo jego wygląd jest zbyt kontrowersyjny. Ale dla nas wcale nie jest brzydki. To kochany kociak, który uwielbia się bawić. A to, jak się prezentuje, sprawia, że jest jeszcze bardziej wyjątkowy” - czytamy w ogłoszeniu.

 

brzydki kot

źródło: Facebook (facebook.com/santuariocompasionanimal)

Byliśmy zaskoczeni, że ludzie tego nie widzą. Nie dostrzegli w nim niczego wyjątkowego. Koncentrowali się wyłącznie na jego rzekomej brzydocie. To prawda, że Romeo urodził się z poważną deformacją pyszczka, ale dzięki temu jest unikalny - to wypowiedź jednego z pracowników udzielona portalowi „The Dodo”.

Rudy kot nie znalazł jeszcze nowego domu, ale zainteresowanie jest ogromne. Niedługo jego ciężki los może się odmienić.

Zobacz również: Koty w modzie

brzydki kot

źródło: Facebook (facebook.com/santuariocompasionanimal)

Naprawdę jest aż tak mało urodziwy?

brzydki kot

źródło: Facebook (facebook.com/santuariocompasionanimal)

Mamy nadzieję, że mały Romeo wreszcie znajdzie nowy dom!

Komentarze (25)

Ocena: 4.84 / 5
Chętna (Ocena: 5) 06.11.2016 23:17
Ja bym go chętnie przygarnęła, zawsze chciałam mieć kotka
odpowiedz
Ania (Ocena: 5) 04.11.2016 19:55
Ja mając suczkę widziałam jak przychodzi na świat 7 piesków, widząc ze jeden z nich jest najchudszy i odrzucany przez rodzeństwo zostawiłam sobie wlasnie go, ma juz 6 lat i jest bardzo kochanym pieskiem. W tym roku także okociła sie moja kotka, miała 4 maluszki, Jeden z nich był tez malutki i odrzucany, to wlasnie on został.. resztę kotków oddałam znajomym i rodzinie.. jestem zadowolona i bardzo je kocham, jeśli bym mogła wzięła bym i tego rudzielca, cudny malutki rudzik ! Ludzie są bez serca..
odpowiedz
Anapolis (Ocena: 5) 04.11.2016 16:41
Poza tą deformacją, fajny kociak. Przygarnęłabym. Kiedyś urodziła mi kotka małe i jeden nie mógł otworzyć oczu. Byłam pewna, ze będzie ślepy, więc go zatrzymałam, resztę rodzeństwa rozdałam po znajomych... Kot do dziś świetnie widzi i jest niesamowity. Nie żałuję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.11.2016 22:12
Ostatni raz wchodze na te strone. Co ja takiego napisalam ze skasowano moj komentarz?!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 03.11.2016 22:04
Jesli to jest brzydki kot to ja chętnie przygarnelabym tego "brzydalka". Kotek jest niesamowity, z rudą sierscia. Od zawsze podobaly mi sie rude koty :). Ludzie sa bez serca skoro potrafia wyrzucic kota tylko dlatego ze urodzil sie odrobine, zaznaczam odrobine zdeformowany.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo