Baba za kierownicą: Mężczyźni wskazali 5 zachowań kobiet-kierowców, które najmocniej ich drażnią! (To Ci się nie spodoba)

Mówi się, że panie nie są najlepszymi kierowcami. Ale czy słusznie?
Baba za kierownicą: Mężczyźni wskazali 5 zachowań kobiet-kierowców, które najmocniej ich drażnią! (To Ci się nie spodoba)
Fot. iStock
30.10.2016

Zapewne niejednokrotnie słyszałaś uwagi mężczyzn dotyczące kobiet prowadzących samochody. Najczęściej nie były one zbyt przyjemne... Czy płeć przeciwna faktycznie ma nam aż tyle do zarzucenia? Przecież zdawałyśmy dokładnie taki sam egzamin na prawo jazdy, jak faceci. Skąd zatem ich wzburzenie na nasze `wątpliwe` umiejętności? Przejrzałyśmy fora internetowe i już wiemy, co najbardziej irytuje ich w naszej jeździe.

Ostrzegamy - to Ci się nie spodoba.

1. Niezdecydowanie

Głównym przytykiem w stronę kobiet jest nieumiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Według panów jest to cecha, która najbardziej świadczy o niezdatności do prowadzenia samochodu przez płeć piękną. Według nich, przez tę typową kobiecą przypadłość istnieją spore szanse na spowodowanie zagrożenia na drodze. Jest w tym sporo racji, jednak zazwyczaj komentarze mężczyzn w tej sprawie są mocno przesadzone.  

Na jakie ciało poleci każdy facet?

 

baba za kółkiem

Fot. iStock

2. `Sztywność`

Często kobiety za kółkiem są spięte i zestresowane faktem, że muszą przejechać trasę z punktu A do B. Z tego powodu kurczowo trzymają kierownicę, wykonują nerwowe ruchy lub siedzą sztywno i boją się chociażby ruszyć głową. Dlaczego takie zachowanie aż tak denerwuje mężczyzn? Pewnie dlatego, że w ten sposób zdradzamy, jak bardzo niepewne jesteśmy swoich umiejętności. A to z kolei nie uspokaja ani naszych pasażerów, ani innych kierowców na drodze.

baba za kółkiem

Fot. iStock

3. Brak `czucia pojazdu`

Dodajesz gazu, samochód wyje niemiłosiernie, więc nerwowo zmieniasz bieg. Twoje auto buntuje się i gwałtownie szarpie, a mężczyzna siedzący obok wzdycha głęboko, kręcąc głową z politowaniem. Znasz ten obraz? Nawet nie wiesz jak bardzo faceta denerwuje taki brak wyczucia pojazdu. Oni swoje auta znają jak własną kieszeń i nie mogą pojąć, że ty możesz mieć problem z zapamiętaniem kiedy wrzucić piątkę, a kiedy trójkę.

Zobacz także: Niewiarygodne, jak ona wygląda poniżej pasa! (To już kalectwo?)

 

baba za kółkiem

Fot. iStock

4. Przesadne trzymanie się przepisów

Dewizą wielu mężczyzn jest zdanie, że przepisy są po to, by je łamać. Ale większości pań to nie przekonuje. Jeśli 200 metrów przed tobą widzisz znak o ograniczeniu prędkości, momentalnie zaczynasz zwalniać, co przeciętnemu facetowi nie przyszłoby do głowy. Irytuje ich to, chociaż wcale nie powinno – nie każdy w końcu musi być piratem drogowym. Widocznie stać ich na zapłacenie mandatu za przekroczenie prędkości. My wolimy tę kwotę przeznaczyć na... nową parę butów.

 

baba za kółkiem

Fot. iStock

5. Brak podzielności uwagi

Jest to chyba najmniej trafny zarzut pod adresem kobiet. Panowie twierdzą, że nie jesteśmy w stanie robić absolutnie niczego poza prowadzeniem pojazdu i rozprasza nas dosłownie wszystko: rozmowa, muzyka… Wszystkie badania wskazują natomiast, że to mężczyźni mają problem z podzielnością uwagi. Możliwe, że za kółkiem działa ona u nich lepiej, jednak oskarżanie kobiet o jej brak jest wręcz oburzające. Może potrzebujemy większego skupienia się na drodze niż oni, co nie znaczy, że mamy klapki na oczach!

A was co denerwuje w mężczyznach za kierownicą? 

Zobacz również: Oto aktualnie największa pupa w show biznesie?

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 01.11.2016 18:52
najgorzej jak jeżdżą lewym pasem i blokują cały ruch w myśli dewizy"klapki na oczy i tylko co to przede mną bo za mną to już nieważne"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.10.2016 10:57
A moim zdaniem największym zagrożeniem są panowie, zwłaszcza młodzi którzy chcąc ''popisać się'' niewiadomo przed kim jeżdzą po bocznych drogach 150 w terenie zabudowanym a w mojej okolicy jest takich wielu. I dziwne jest to, że kiedy słyszy się o jakimś wypadku sprawcą jest zazwyczaj młody mężczyzna który przesadzil z prędkością stracił panowanie nad kierownicą lub coś wyskoczyło mu pod auto a przy okazji trafił w inne auto lub kogoś zabił.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.10.2016 10:24
Dla mnie owe spostrzeżenia nie dotyczą kobiet, tylko każdego świeżego kierowcę, ale z praktyką to potem się zaciera.
odpowiedz
XYZ (Ocena: 1) 30.10.2016 08:49
Te argumenty najlepiej opisują jazdę osób (bez podziału na płeć), ale które nie jeżdżą samochodem na co dzień tylko raz na jakiś czas lub osób, które dopiero zdały egzamin na prawo jazdy. Jako argument tłumaczący kiepską jazdę każdego człowieka, powinno się wskazać brak myślenia i znajomości przepisów ruchu drogowego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.10.2016 07:55
Po raz kolejny atakujecie jeżdżące kobiety... To już robi się nudne, w kółko te same tematy. Nie wiem ile kto wam zapłacił za te szowinistyczne artykuły ale mam tego dość. A artykuł ma tyle wspólnego z prawdą co ja z fizyką kwantową.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo