Podziały na lepszych, gorszych, bogatszych, biedniejszych, mądrzejszych i głupszych zaczynają się już w szkole. To miniśrodowisko, w którym każda osoba ma swoje miejsce. Można zauważyć, że ludzie podobni do siebie pod jakimś względem trzymają się razem. W kupie zawsze raźniej, jak przyjęło się mówić.
Ci ludzie spędzają razem przerwy, siedzą razem w ławkach i wybierają się wzajemnie do drużyn na zajęciach sportowych. Zapraszają się też na imprezy i obgadują członków pozostałych `klanów`. Podział na grupki jest widoczny zwłaszcza wśród dziewczyn. Oprócz niego wyróżniamy także podział na konkretne typy uczniów. Którym z nich jesteś Ty?
To osoba, która gardzi pospolitymi rozrywkami i przerwy często spędza samotnie z podręcznikiem/książką na kolanach. Nie wie, co to impreza i patrzy z politowaniem na osoby biorące w nich udział. Przeważnie siedzi w pierwszej ławce i zawsze zna odpowiedź na pytanie nauczyciela. Kujon jest stawiany innym za wzór. Niestety musi liczyć się z drwinami i zaczepkami zazdrosnych osób.
Zobacz także: LIST: „Jestem przerażona liceum! Lubię się uczyć, ale nie pasuję do bogatych rówieśników...”
Fot. iStock
Niektóre dziewczyny są piękne, mądre i pochodzą z tzw. dobrej rodziny. Zawsze są modnie ubrane, udzielają się w kołach zainteresowań oraz szkolnym samorządzie. Często towarzyszą im mniej popularne dziewczyny, które cieszą się odbijanym przez nią blaskiem.
Jest pewna siebie, piękna i stanowi obiekt westchnień wszystkich mężczyzn w szkole. Uczniowie z całej placówki wiedzą, kim jest. Faceci ciągle zapraszają ją na randki i marzą, aby zgodziła się póść z nimi na półmetek czy studniówkę.
Fot. iStock
Sympatyczna, niebrzydka i sumienna. Całkiem dobra uczennica, ale niczym się nie wyróżnia. Cieszy się za to sporą sympatią rówieśników.
To osoba, która niczym się nie wyróżnia i po prostu ginie w tłumie barwnych postaci. Przeważnie jest małomówna i trzyma się na uboczu. Zawsze sama wraca do domu.
Zobacz także: Exclusive: Wyznania gimnazjalistki
Fot. iStock
Ciamajda, ale całkiem zabawna. Uczniowie lubią się z niej naśmiewać, ale jednocześnie doceniają ją za dystans, jaki do siebie ma. Taka klasowa maskotka.
Przeważnie trzyma się sama, ewentualnie z innymi grubaskami lub osobami w jakiś sposób odstającymi od reszty. Stanowi obiekt drwin i zawsze jest wybierana na końcu do drużyn na zajęciach z wychowania fizycznego.
Fot. iStock
Sypie żartami jak z rękawa i potrafi rozśmieszyć nauczyciela, który wpadł w zły humor. Wszędzie jej pełno, jest bardzo lubiana, zapraszana na wszystkie imprezy i ciągle się uśmiecha.
Trzyma się na uboczu, słucha alternatywnej muzyki i myśli, że ludzie, którzy siedzą dookoła niej w klasie, nic nie wiedzą o życiu i świecie. Wyróżnia się także strojem. Czasami są to kolczyki w nietypowych miejscach, innym razem trampki z namalowanymi trupimi czaszkami.
Fot. iStock
To osoba prawie niewidoczna na tle klasy, ale ceniona przez nauczycieli. Pokornie wykonuje ich polecenia, nigdy nie rozmawia na zajęciach i zawsze ma wzorowe zachowanie. Nauczyciele mówią innym, żeby brali z niej przykład.
Doskonale czuje się w roli organizatora, zawsze ma mnóstwo pomysłów i lubi kierować innymi. Nauczyciele chętnie powierzają jej odpowiedzialne role i zadania.
Fot. iStock
Ma mnóstwo pomysłów i najchętniej robiłaby kawały nauczycielom. To ona odpowiada za sztuczne robaki wrzucone do szuflady matematyczki i nakłanianie woźnej, aby dzwoniła trochę wcześniej na przerwę podczas nielubianych zajęć.
Jest melancholijna i nie lubi towarzystwa innych. Często ma zdolności humanistyczne, dużo czyta i pisze wiersze. Trudno jej się dostosować do otoczenia, bo ma opinię `dziwnej` wśród pozostałych uczniów. Na jej temat krążą różne plotki, ponieważ inni niewiele o niej wiedzą.
Zobacz także: Zwierzenia studentki - czego nauczyłam się w szkole projektowania?