13 typów uczennic. Którym z nich jesteś Ty?

Buntowniczka, Kujon, a może Przywódczyni? Przekonaj się, jak postrzegają Cię inni...
13 typów uczennic. Którym z nich jesteś Ty?
Fot. iStock
17.10.2016

Podziały na lepszych, gorszych, bogatszych, biedniejszych, mądrzejszych i głupszych zaczynają się już w szkole. To miniśrodowisko, w którym każda osoba ma swoje miejsce. Można zauważyć, że ludzie podobni do siebie pod jakimś względem trzymają się razem. W kupie zawsze raźniej, jak przyjęło się mówić.

Ci ludzie spędzają razem przerwy, siedzą razem w ławkach i wybierają się wzajemnie do drużyn na zajęciach sportowych. Zapraszają się też na imprezy i obgadują członków pozostałych `klanów`. Podział na grupki jest widoczny zwłaszcza wśród dziewczyn. Oprócz niego wyróżniamy także podział na konkretne typy uczniów. Którym z nich jesteś Ty?

Kujon

To osoba, która gardzi pospolitymi rozrywkami i przerwy często spędza samotnie z podręcznikiem/książką na kolanach. Nie wie, co to impreza i patrzy z politowaniem na osoby biorące w nich udział. Przeważnie siedzi w pierwszej ławce i zawsze zna odpowiedź na pytanie nauczyciela. Kujon jest stawiany innym za wzór. Niestety musi liczyć się z drwinami i zaczepkami zazdrosnych osób.

Zobacz także: LIST: „Jestem przerażona liceum! Lubię się uczyć, ale nie pasuję do bogatych rówieśników...”

typy uczennic

Fot. iStock

Mądra, piękna i z dobrego domu

Niektóre dziewczyny są piękne, mądre i pochodzą z tzw. dobrej rodziny. Zawsze są modnie ubrane, udzielają się w kołach zainteresowań oraz szkolnym samorządzie. Często towarzyszą im mniej popularne dziewczyny, które cieszą się odbijanym przez nią blaskiem.

Przebojowa laska

Jest pewna siebie, piękna i stanowi obiekt westchnień wszystkich mężczyzn w szkole. Uczniowie z całej placówki wiedzą, kim jest. Faceci ciągle zapraszają ją na randki i marzą, aby zgodziła się póść z nimi na półmetek czy studniówkę.

typy uczennic

Fot. iStock

Przeciętniak

Sympatyczna, niebrzydka i sumienna. Całkiem dobra uczennica, ale niczym się nie wyróżnia. Cieszy się za to sporą sympatią rówieśników.

Szara myszka

To osoba, która niczym się nie wyróżnia i po prostu ginie w tłumie barwnych postaci. Przeważnie jest małomówna i trzyma się na uboczu. Zawsze sama wraca do domu.

Zobacz także: Exclusive: Wyznania gimnazjalistki

typy uczennic

Fot. iStock

Klasowa oferma

Ciamajda, ale całkiem zabawna. Uczniowie lubią się z niej naśmiewać, ale jednocześnie doceniają ją za dystans, jaki do siebie ma. Taka klasowa maskotka.

Grubaska

Przeważnie trzyma się sama, ewentualnie z innymi grubaskami lub osobami w jakiś sposób odstającymi od reszty. Stanowi obiekt drwin i zawsze jest wybierana na końcu do drużyn na zajęciach z wychowania fizycznego.

typy uczennic

Fot. iStock

Klasowa śmieszka

Sypie żartami jak z rękawa i potrafi rozśmieszyć nauczyciela, który wpadł w zły humor. Wszędzie jej pełno, jest bardzo lubiana, zapraszana na wszystkie imprezy i ciągle się uśmiecha.

Buntowniczka

Trzyma się na uboczu, słucha alternatywnej muzyki i myśli, że ludzie, którzy siedzą dookoła niej w klasie, nic nie wiedzą o życiu i świecie. Wyróżnia się także strojem. Czasami są to kolczyki w nietypowych miejscach, innym razem trampki z namalowanymi trupimi czaszkami.

typy uczennic

Fot. iStock

Cicha i grzeczna

To osoba prawie niewidoczna na tle klasy, ale ceniona przez nauczycieli. Pokornie wykonuje ich polecenia, nigdy nie rozmawia na zajęciach i zawsze ma wzorowe zachowanie. Nauczyciele mówią innym, żeby brali z niej przykład.

Przywódczyni

Doskonale czuje się w roli organizatora, zawsze ma mnóstwo pomysłów i lubi kierować innymi. Nauczyciele chętnie powierzają jej odpowiedzialne role i zadania.

typy uczennic

Fot. iStock

Łobuziara

Ma mnóstwo pomysłów i najchętniej robiłaby kawały nauczycielom. To ona odpowiada za sztuczne robaki wrzucone do szuflady matematyczki i nakłanianie woźnej, aby dzwoniła trochę wcześniej na przerwę podczas nielubianych zajęć.

Samotniczka

Jest melancholijna i nie lubi towarzystwa innych. Często ma zdolności humanistyczne, dużo czyta i pisze wiersze. Trudno jej się dostosować do otoczenia, bo ma opinię `dziwnej` wśród pozostałych uczniów. Na jej temat krążą różne plotki, ponieważ inni niewiele o niej wiedzą.

Zobacz także: Zwierzenia studentki - czego nauczyłam się w szkole projektowania?

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 4.5 / 5
Gracja (Ocena: 5) 18.10.2016 22:03
Zawsze byłam uczennicą, która słabo przykładała się do tego co było na lekcjach. Nie rozumiałam, że pewne rzeczy mogą mnie zainteresować, część może mi się przydać. Dopiero od niedawna zrozumiałam co mnie pasjonuje i dopiero wtedy mogłam dać z siebie 100 podczas nauki. Uwielbiam dietetykę, fitness, wszystko co jest związane z byciem fit. Skończyłam w tym roku dietetykę w progresie, wybieram się jeszcze na kurs związany ze zdrowym odżywianiem. Chcę mieć pełne kwalifikacje żeby pomagać ludziom w odchudzaniu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 17.10.2016 15:59
Do mnie też nic nie pasuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 17.10.2016 10:30
hmm, chyba żadnym typem nie byłam. Co prawda inaczej się zachowywałam w podstawówce, inaczej w liceum, ale i tak nic nie pasuje do mnie :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie