Definicja kobiety idealnej: Co powinna wiedzieć i jakie umiejętności posiadać?

Zgadzasz się z tą listą?
Definicja kobiety idealnej: Co powinna wiedzieć i jakie umiejętności posiadać?
Fot. iStock
16.09.2016

Być kobietą w XXI wieku to niełatwa sprawa. Świat tyle od nas wymaga. Musimy pięknie wyglądać, kulturalnie się wysławiać, posiadać wyższe wykszałcenie, mieć zainteresowania, męża, dzieci i codziennie radzić sobie z pogodzeniem obowiązków zawodowych, domowych, partnerskich i rodzicielskich. To definicja kobiety idealnej, która rodzi niepotrzebną presję i często sprawia, że jesteśmy nieszczęśliwe.

Społeczeństwo jest okrutne wobec kobiet. Wiele od nas oczekuje, ale pod pewnymi względami nas ogranicza. Nie zarabiamy tyle, ile mężczyźni na podobnych stanowiskach i jesteśmy uważane za gorsze w wykonywaniu niektórych czynności, np. jeździe samochodem, co wcale nie jest prawdą.

Nie da się jednak zaprzeczyć, że współczesna, przebojowa dziewczyna powinna posiadać pewne umiejętności oraz wiedzę. Co znajduje się na obowiązkowej liście?

Zobacz także: Za co sąsiedzi Cię znienawidzą? Mieszkając w bloku NIGDY tego nie rób!

współczesna kobieta

Fot. iStock

Gotowanie

Umiejętność gotowania to coraz rzadsze zjawisko wśród kobiet. Wygodniej jest iść do restauracji czy kupić gotowe danie, ale mężczyźni zawsze docenią kobietę, która umie przygotować chociaż kilka podstawowych dań.

Przyjmowanie komplementów

Komplementy trzeba umieć przyjmować. Kobieta z klasą wie, że nie wypada zaprzeczać ani być przesadnie zakłopotaną. Wystarczy uśmiech i `dziękuję`.

Zobacz także: Co oznacza Twoje imię?

współczesna kobieta

Fot. iStock

Ubranie się stosownie w zależności od okazji

Inaczej ubierzemy się na rozmowę kwalifikacyjną, a inaczej na imprezę czy do teatru. Chociaż możemy zaobserwować pewną swobodę obyczajów także w odniesieniu do ubioru, pewne zaniedbania zawsze będą postrzegane jako gorszące.

Prowadzenie samochodu

Pod tym względem lepiej być niezależną. Nie w każdym miejscu na świecie możemy liczyć na sprawną komunikację miejską. Poza tym to bardziej wygodne.

współczesna kobieta

Fot. iStock

Zmiana opony w samochodzie

Dżentelmeni to niestety gatunek na wyginięciu. Możesz trochę poczekać, zanim ktoś przystanie i Ci pomoże. Na pomoc drogową też będziesz musiała czekać, a cenny czas ucieka.

Odpieranie argumentów

Nikt nie szanuje ofiar. Trzeba umieć się bronić, a przynajmniej uzasadniać swoje racje. Bez kłótni i zbędnych sporów, ale stanowczo zaznaczyć, że masz odmienne zdanie i nie musisz się do nikogo dostosowywać.

współczesna kobieta

Fot. iStock

Jaki rozmiar stanika powinna nosić

Piersi to ważna część ciała. Aby odpowiednio o nią zadbać, trzeba nosić dobrze dobrany biustonosz. Jesteś w gronie dziewczyn, które noszą 75B? Lepiej sprawdź to u brafiterki, bo... możesz się zdziwić.

Kontrola cyklu miesiączkowego

To istotne z punktu zdrowotnego i seksualnego. Powinnaś wiedzieć, co ile dni przeważnie występuje u Ciebie okres i ile trwa. Dzięki temu być może zapobiegniesz komplikacjom w przyszłości.

współczesna kobieta

Fot. iStock

Jak zachowywać się w restauracji

Niestety nie każda kobieta to wie. A co będzie, gdy atrakcyjny mężczyzna zaprosi Cię na kolację do eleganckiego lokalu i ośmieszysz się brakiem podstawowych zasad dobrego wychowania? Stres w połączeniu z nieświadomością grożą katastrofą.

Jak poprosić o podwyżkę

Czasami trzeba upomnieć się o swoje. Nikt nie będzie Cię szanował, jeżeli zostajesz po godzinach w pracy, masz świetne wyniki, a jednocześnie nawet nie zapytasz o możliwość podwyżki. Oczywiście nie należy tego utożsamiać z bezczelną, roszczeniową postawą.

współczesna kobieta

Fot. iStock

Jak zapomnieć o byłym

Płakanie w poduszkę i rozpamiętywanie dawnych, wspólnie spędzonych chwil co najwyżej wpędzi Cię w depresję. W taki sposób nigdy nie ruszysz do przodu. Stawką jest Twoje szczęście.

Jak podróżować samotnie

Współczesna kobieta jest z reguły niezależna od mężczyzny, nawet jeżeli ma faceta. Chcąc spełniać marzenia, taka postawa jest więcej niż wskazana. Poza tym dobrze wiedzieć, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Zobacz także: 7 cech wspólnych wszystkich dziewczyn, które aktywności fizycznej mówią... NIE!

Komentarze (1)

Ocena: 3 / 5
JA (Ocena: 3) 16.09.2016 09:47
Łał po raz pierwszy mogę się zgodzić z Papilotem. Chociaż jutro pewnie będzie artykuł w którym jakiś Maciek wypowiada się, że kobieta która potrafi prowadzić samochód i zmienić oponę jest niekobieca i bardziej kojarzy mu się z gwiazdą porno niż materiałem na żonę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo