Cały świat wpatruje się w ten obrazek. A Ty co na nim zobaczysz?

Wszyscy szukają znikających kropek. Spróbuj znaleźć je wszystkie!
Cały świat wpatruje się w ten obrazek. A Ty co na nim zobaczysz?
16.09.2016

Jeden prosty obrazek, miliony zdezorientowanych internautów i jeszcze więcej interpretacji. Takie zagadki logiczne uwielbiamy! Niepozorna ilustracja w zaledwie kilka dni stała się światowym hitem. Wszyscy się w nią wpatrują i próbują prawidłowo odpowiedzieć na pytanie - ile czarnych kropek widocznych jest na grafice?

To wcale nie takie oczywiste, bo zmysł wzroku potrafi płatać nam figle. Nie wszystko jest widoczne na pierwszy rzut oka. I tak jest tym razem - musisz się sporo nagimnastykować, żeby dostrzec wszystkie ciemniejsze punkty.

Podejmij wyzwanie i spróbuj się z tym zmierzyć. Zawroty głowy gwarantowane…

Zobacz również: Ten test na spostrzegawczość to hit! Tylko GENIUSZ odpowie poprawnie...

iluzja optyczna

Ile czarnych kropek widzisz na ilustracji? Na następnej stronie znajdziesz prawidłową odpowiedź.

iluzja optyczna

Prawidłowa odpowiedź: czarnych kropek jest 12. Dlaczego nie są widoczne od razu, ale pojedynczo, dopiero wtedy kiedy zmieniasz punkt widzenia?

iluzja optyczna

Wszystkiemu winny jest fakt, że receptory wzrokowe nie są rozmieszczone równomiernie na całym oku. Najwięcej jest ich w centrum siatkówki i dlatego widzisz to, co dokładnie przed tobą, pomijając elementy poboczne. Liczy się również kontekst, czyli otoczenie.

Szukamy czarnej kropki, a otaczające ją symetryczne linie dają nam do zrozumienia, że obok są tylko one. Bogate wzornictwo dodatkowo rozprasza. Najciekawsze jest to, że kiedy już wszystkie je zobaczymy, nie musimy ich powtórnie szukać. Będą widoczne od razu.

Udało Ci się? 

Zobacz również: Zrób test na spostrzegawczość!

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
inferno (Ocena: 1) 16.09.2016 23:50
ahahahahaha co? nagimnastykować? jezu chryste, przecież to widać od razu. no nie mogę, wy naprawdę jesteście jacyś upośledzeni :o
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie