Ona twierdzi, że lustra w H&M pogrubiają. Internauci ją wyśmiali: Po prostu jesteś tłusta!

Klientka popularnej sieciówki rozpętała aferę. Jej post stał się hitem Internetu.
Ona twierdzi, że lustra w H&M pogrubiają. Internauci ją wyśmiali: Po prostu jesteś tłusta!
fot. zrzut ekranu imgur.com/gallery/rWbvv
15.09.2016

To, że w sklepowej przymierzalni wyglądasz nieco inaczej, niż zazwyczaj, to nie żadna teoria spiskowa. Raczej fakt. Handlowcy od lat prześcigają się w pomysłach, jak poprawić nam humor i zmusić do większych zakupów. Stąd m.in. specjalnie dobrany zapach, nastrojowa muzyka, przytłumione oświetlenie czy właśnie zakłamujące rzeczywistość lustra. O ich istnieniu wiadomo nie od dzisiaj.

Zabiegi te mają na celu poprawienie humoru klientom, bo wszystkie badania udowadniają, że im lepiej się czujemy, tym więcej pieniędzy wydajemy na zakupach. Ale nie wszyscy są co do tego przekonani. Ta internautka twierdzi coś zupełnie odwrotnego - oskarża znaną sieciówkę o to, że ją… pogrubiła.

Jej post stał się hitem Internetu, ale nie wszyscy przyznają jej rację.

Zobacz również: Ofiary LEGGINSÓW: Chyba nie spojrzały w lustro przed wyjściem na ulicę!

 

pogrubiające lustro

fot. zrzut ekranu imgur.com/gallery/rWbvv

„Drogie H&M,

oto zdjęcie przedstawiające dwa lustra w waszym sklepie. Jedno, to po prawej, pokazuje prawdziwe odbicie. Czyli mój normalny wzrost i wagę (170 cm i rozmiar 44). Po lewej stronie można łatwo zauważyć, że wydaje się niższa i grubsza. Dlaczego do diabła instalujecie w swoich sklepach pogrubiające lustra? Pokazują nieprawdziwy i niekorzystny obraz - przekonuje zirytowana klientka.

Czy ma rację?

pogrubiające lustro

fot. zrzut ekranu imgur.com/gallery/rWbvv

Internauci natychmiast przeanalizowali opublikowane przez nią zdjęcia. Jedni stwierdzili, że lustra nie mają tu nic do rzeczy, bo dziewczyna jest „po prostu tłusta”. Inni nie mają wątpliwości - autorka tej sensacji zwyczajnie mija się z prawdą. W obu przypadkach wygląda dokładnie tak samo. Problemem jest perspektywa i odległość od lustra.

Na zdjęciu, które jej zdaniem jest korzystniejsze, stoi z dala od lustra. „Pogrubione” odbicie zawdzięcza temu, że stanęła bezpośrednio przed nim.

To prawda, że lustra w sklepach fałszują rzeczywistość, ale na pewno nie mają cię oszpecić. Wręcz przeciwnie - przekonuje jeden z komentatorów. - Niby po co sklep miałby instalować lustra, przez które klienci wyglądają na niższych i pulchniejszych? Nie tak działa marketing - dodaje inny.

Zobacz również: Czym się nie sugerować w sklepie podczas zakupów?

pogrubiające lustro

fot. zrzut ekranu imgur.com/gallery/rWbvv

Myślicie, że argumenty internautów ją przekonają?

Komentarze (13)

Ocena: 3.77 / 5
tak to jest (Ocena: 5) 17.09.2016 16:22
bidulka, nie umie się zabrać za siebie więc szuka winy w innych. niech sobie kupi iq green, schudnie z 10 kilo to przestanie wydziwiać i męczyć innych absurdami, bo kto wie co taka frustratka jeszcze wymyśli.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2016 22:17
Moim zdaniem niektóre lustra w sklepach faktycznie pogrubiają
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2016 16:27
w c&a są lustra wyszczuplające. miło popatrzeć, ale no cóż... ;)
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.09.2016 14:30
Dziewczyna jest pulchna nie ma co ale na lewym zdjęciu ma grubsze łydki
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2016 11:29
A nie pomyślała o tym że to "pogrubione" odbicie to jej prawdziwe a drugie to efekt wyszczuplajacego lustra? Bo wątpię że hmm jako kampanie marketingową postanowił sprawić że ludzie będą się czuli u nich jak tlusciochy ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo