Czy kobieta powinna mieć TATUAŻE?

Efektowna ozdoba ciała czy szpecące bohomazy – zdania na temat kobiecych tatuaży są bardzo podzielone.
Czy kobieta powinna mieć TATUAŻE?
https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/
09.07.2016

Na tatuaż decyduje się coraz więcej kobiet, także tych z pierwszych stron gazet. Wielką miłośniczką ozdabiania ciała rysunkami i napisami jest m.in. Maja Sablewska. „To mój ulubiony nałóg. Są mistyczne, każdy coś znaczy i każdy prowadzi mnie przez życie” – przekonuje w rozmowie z „Vivą”.

Niedawno była menadżerka Dody pochwaliła się na Instagramie najnowszą „dziarą” – dużym kwiatem róży na biodrze. Pierwszym tatuażem Sablewskiej był angielski napis na plecach „Everything happens for a reason”. „To moja filozofia życiowa. Nawet jeśli dzieją się rzeczy nie po naszej myśli, to wszystko ma swój sens i powody” – wyjaśnia celebrytka na blogu.

Na jej karku widnieje natomiast litera „M” ze skrzydłami, które – jak tłumaczy Sablewska – „symbolizują wolność, dają poczucie swobody i oderwania od rzeczywistości, choć na chwilę”. Na wykonanie tatuażu z Marilyn Monroe, który znajduje się na nadgarstku, czekała prawie dwa lata. Jego autorem był Tim Hendricks, znany specjalista od portretów na skórze.

10 dziewczyn z Instagrama, które są tak piękne, że to wręcz niesprawiedliwe!

Na wykonanie rysunku na ciele nigdy nie jest za późno, o czym przekonuje znana aktorka Judi Dench. 81-letnia gwiazda pochwaliła się niedawno napisem na nadgarstku – jest to znany aforyzm „Carpe diem”, czyli „Chwytaj dzień”. „To jest moje motto życiowe. Tatuaż podarowała mi córka na 81. urodziny” – wyjawiła Dench w rozmowie z brytyjską bulwarówką „The Sun”.

Jednak tatuaże lubią nie tylko kobiety związane z show-biznesem. Na takie ozdobienie ciała zdecydowała się m.in. Elżbieta Bieńkowska, była wicepremier i szefowa Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, a obecnie Europejski Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

Tak „Fakt” opisywał jej wizytę w programie „Dzień dobry TVN”: „Kiedy minister Bieńkowska opowiadała o swojej pracy, kolorowy szal zsunął się z jej ramienia i ukazał widzom tatuaż, jaki minister zrobiła sobie wokół bicepsa. Widać jednak było, że minister nie zamierza eksponować tego znaku szczególnego, bo kilkakrotnie przesuwała opadający szal tak, aby zasłonić tatuaż”.

W programie Moniki Olejnik Bieńkowska wyjaśniła okoliczności pojawianie się tatuaży: „Całe życie chciałam je mieć i w pewnym momencie sobie pomyślałam: a dlaczego nie. Jeden mam piękny, słońce na plecach, bo jestem bardzo światłolubna, a drugi taki ozdobny. To może jeszcze nie jest koniec, ale naprawdę to nie jest temat na pierwsze strony gazet”.

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Nie rezygnujmy z marzeń!

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach tatuaż przestał być zarezerwowany wyłącznie dla bardzo odważnych i młodych kobiet. Decydują się na niego panie w różnym wieku, często o wysokiej pozycji zawodowej, przecząc teorii, że „dziara” może być przeszkodą w karierze zawodowej. Do takich wniosków doszli bowiem naukowcy z wydziału zarządzania szkockiego Uniwersytetu St. Andrews, którzy przeprowadzili  rozmowy z szefami wielu mniejszych i większych firm. „Większość moich rozmówców zgodziła się, że tatuaże w widocznych miejscach są jak swoiste piętno” – tłumaczył dr Andrew R. Timming, koordynator projektu.

Jego zdaniem dużo zależy jednak od tego, co przedstawia rysunek. Kwiat czy motyl są bardziej akceptowalne niż pajęczyna albo symbol nawiązujący do śmierci.

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Niewątpliwe dobrze widoczny tatuaż może czasami stać się problemem, o czym przekonała się Agnieszka, pracująca na wysokim stanowisku w dużej korporacji. „Od razu mi zasugerowano, że nie mogę eksponować tatuażu, który mam na ramieniu. Nawet w upalne dni musiałam nosić koszule z długim rękawem. W końcu zdecydowałam się na laserowe usunięcie rysunku. Kosztowało mnie to dużo pieniędzy i bliznę, która została na ręku” – opowiada kobieta.

Według psychologów nie warto jednak na siłę powstrzymywać się przed wykonaniem wymarzonego tatuażu. Niespełnianie własnych potrzeb, marzeń i chęci do eksperymentowania bardzo często prowadzi bowiem do frustracji, która udzieli się otoczeniu – rodzinie, znajomym czy współpracownikom w firmie. Najważniejsze, żeby rysunek podobał się temu, kto go nosi i by cieszyć się nim w każdych okolicznościach.

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Jak na kobiece tatuaże zapatrują się mężczyźni? Ich opinie są bardzo podzielone. Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, aż 37 proc. ankietowanych facetów wskazało tatuaż jako czynnik zmniejszający atrakcyjność nowo poznanej kobiety. Towarzyszy tak niepożądanym cechom jak… nieświeży oddech, palenie, piercing czy obgryzanie paznokci.

Wśród mężczyzn nie brakuje również zwolenników rysunków, symboli czy napisów na kobiecym ciele. Wiele zależy jednak od tego, gdzie są one umiejscowione. Gdy TNS OBOP na zlecenie Discovery Channel spytał Polaków o najlepsze miejsce na seksowny tatuaż, najwięcej mężczyzn (18 proc.) uznało, że to pośladki. Na dolną część pleców wskazało 16 proc., natomiast na piersi – 12 proc. Faceci niezbyt chętnie patrzą natomiast na wytatuowane kobiece przedramię i rękę.

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Po pierwsze higiena

Przed wizytą u tatuażysty warto jednak pamiętać o konsekwencjach dla zdrowia, jakie może przynieść wykonanie rysunku na ciele. Szczególnie, gdy trafimy do studia tatuażu, gdzie nie przestrzega się zasad higieny.

Wprowadzenie barwnika pod skórę niesie ryzyko zakażeń grzybiczych lub bakteryjnych, które z kolei oznaczają niebezpieczeństwo powikłań. Wśród nich najczęściej wymienia się sepsę i zapalenie wsierdzia. Pierwsza z tych dolegliwości, zwana posocznicą to zespół objawów chorobowych, spowodowany gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, mogący prowadzić do postępującej niewydolności wielu narządów, wstrząsu, a nawet śmierci.

Ryzykiem zgonu jest także obarczone zapalenie wsierdzia, które wywołują bakterie, dostające się do krwioobiegu. Niezdiagnozowana w porę choroba może prowadzić do niewydolności serca oraz uszkodzenia nerek i innych organów.

Poważnym zagrożeniem dla zdrowia, związanym z wykonaniem tatuażu, są też zakażenia wirusowe, w tym najpowszechniejsze – zapalenie wątroby typu C, zwane żółtaczką.

Jak uniknąć takich problemów? Warto wcześniej sprawdzić, czy tatuator pracuje w jednorazowych rękawiczkach, a wszystkie elementy wyposażenia są zdezynfekowane. W salonie nie wolno palić, spożywać alkoholu i posiłków. Miejsce, gdzie wykonuje się zabiegi, powinno być czyste i schludne. Dobry fachowiec wie, że podczas tatuowania nie powinien w rękawiczkach odbierać telefonu albo dotykać klamki w toalecie.

RAF

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Kobiecy tatuaż – tak czy nie?

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Kobiecy tatuaż – tak czy nie?

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Kobiecy tatuaż – tak czy nie?

kobiecy tatuaż

https://www.instagram.com/_cutegirlytattoos/

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
Mężczyzna (Ocena: 1) 13.07.2016 13:03
Co to za pytanie "kobieta powinna/nie powinna"?! Nie żyjemy w państwie islamskim! Chce to ma, nie chce to nie ma. Dokładnie tak samo jak mężczyzna.
odpowiedz
tattoosik (Ocena: 5) 11.07.2016 00:32
Tatuaże to piękna sztuka sama posiadam sporą ilość i tym bardziej nie będę na nikogo krzywo patrzeć. Mam wrażenie że dużo ludzi wciąż pamięta tatuaże robione "igłą i młotkiem" które nie wyglądały najlepiej i dlatego są sceptycznie nastawieni do ozdabiania ciał płci pięknej :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.07.2016 17:58
Nie mam tatuaży i nigdy nie będę mieć. Nie dla mnie jest robienie sobie czegoś na całe życie. Aczkolwiek nie będę krytykować kogoś kto je ma- jego ciało, jego wybór. Nic mi do tego.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie