7 powodów, dlaczego powinnaś oglądać Euro 2016

Nawet jeśli nienawidzisz piłki nożnej. Kibicowanie jest znacznie przyjemniejsze, niż myślisz.
7 powodów, dlaczego powinnaś oglądać Euro 2016
https://www.instagram.com/_rl9/
14.06.2016

Przeciętny mężczyzna na hasło Euro 2016 reaguje szybszym biciem serca i ogromną ekscytacją. Statystyczna kobieta nie odczuwa zupełnie żadnych emocji albo robi jej się niedobrze na samą myśl o tej przereklamowanej dyscyplinie sportu. Zupełnie niesłusznie! Piłką nożną, a zwłaszcza na takim poziomie, warto się interesować.

Nie musisz być wielką fanką reprezentacji, wiedzieć kto bierze udział w turnieju, znać jego zasady, ani nawet rozumieć, czym jest spalony. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 to coś więcej, nż tylko bieganie po boisku. Istnieje przynajmniej kilka powodów, dlaczego mało zainteresowana tematem kobieta od czasu do czasu powinna jednak obejrzeć mecz. I to z własnej woli.

Jeśli nadal trzeba Cię namawiać, najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy, że…

Zobacz również: KRYCHOWIAK kontra LEWANDOWSKI: Który seksowniejszy?

 

euro 2016

fot. Thinkstock

JEST NA KOGO POPATRZEĆ

 

Jeśli mdli Cię na widok wymuskanego Cristiano Ronaldo, to jeszcze nie powód, by wrzucać pozostałych piłkarzy do jednego worka. Euro 2016 to 24 drużyny i wielu naprawdę miłych dla oka zawodników. Panowie z różnych części Europy, wysocy, nieco niżsi, umięśnieni, brodaci, gładcy. Na dodatek w krótkich spodenkach i często wymieniający się koszulkami po meczu. Zdziwisz się, jak przyjemne może być oglądanie turnieju, kiedy skupisz się na zawodnikach, a nie piłce.

 

euro 2016

fot. Thinkstock

WAGS NA TRYBUNACH

 

W trakcie samego meczu są raczej niewidoczne, ale tuż przed i po spotkaniu kamera często wędruje w okolice widowni, by pokazać nam tzw. WAGS. Żony i dziewczyny piłkarzy bywają różne, ale czasami warto popatrzeć, jak się noszą kobiety, które mają sporo czasu i pieniędzy, by o siebie zadbać. To one lansują trendy, a czasami skutecznie do czegoś zniechęcają. Na Annę Lewandowską czy Marinę Łuczenko już się pewnie napatrzyłaś, więc warto obejrzeć partnerki z innych krajów.

euro 2016

fot. Thinkstock

MOŻNA BEZKARNIE JEŚĆ I PIĆ

 

Mecz to dla faceta święto, do którego zazwyczaj skrupulatnie się przygotowuje. Zapas piwa i chipsów to absolutne minimum. W czasie 90 minut meczu jest w stanie pochłonąć tego całkiem sporo. Działa jak w transie i nic wokół go nie interesuje. Spokojnie możesz przyłączyć się do tej wyżerki, a on nie będzie miał pretensji. Nawet tego nie zauważy. Po Euro może się okazać, że ważysz kilka kilogramów więcej, ale on też na pewno nie schudł.

euro 2016

fot. Thinkstock

TO ZBLIŻA DO FACETA

 

Zasada jest prosta - jeśli oglądasz z nim mecz, nie zadawaj za dużo pytań. Temat spalonego może doprowadzić do karczemnej awantury, dlatego czasami lepiej się nie wychylać. Wystarczy, że siedzicie obok siebie, a jemu wydaje się, że macie podobne zainteresowania. Większość kobiet reaguje alergicznie na piłkę nożną, a tym bardziej na imprezę, która trwa miesiąc. Twoje poświęcenie na pewno zostanie docenione.

euro 2016

euro 2016

MOŻESZ WRESZCIE ODPOCZĄĆ

 

Szara codzienność to mnóstwo obowiązków. Zwłaszcza, jeśli mieszkasz pod jednym dachem z mężczyzną. Ale nie teraz! Na cały miesiąc możesz sobie odpuścić, a on to zrozumie. Wszystkie zaniedbania możesz tłumaczyć Euro. Tym bardziej, że i on nie będzie skory do pracy w tym czasie. Usiądź na kanapie i nic nie rób. Odpoczniesz, a przy okazji wyjdziesz na kibica z prawdziwego zdarzenia. To dla niego ważniejsze, niż zlew pełen brudnych naczyń i półki uginające się od nadmiaru kurzu.

euro 2016

euro 2016

WYKAŻESZ SIĘ JAKO POCIESZYCIELKA

 

Reprezentacja Polski nie jest być może najgorsza, ale w sporcie różnie bywa. Najprawdopodobniej i im podwinie się noga, a wtedy Ty będziesz mogła wkroczyć do akcji. Faceci przeżywają porażkę drużyny jak swoją własną. Przestają nad sobą panować, bluzgają, płaczą, wykonują niekontrolowane ruchy - tylko Ty możesz go uspokoić i wyszeptać do ucha, że jeszcze się odegramy. To idealna okazja, by pokazać swoją troskliwość i wyrozumiałość.

euro 2016

euro 2016

POTEM MOŻESZ WSZYSTKO

 

Euro kiedyś się skończy (a nawet wiadomo kiedy - 10 lipca br.) i wtedy odbierzesz nagrodę za swoje wsparcie. Skoro przez miesiąc pozwalałaś mu oglądać wszystkie możliwe mecze, a nawet sama zasiadłaś przed odbiornikiem - od tego czasu to Ty przejmujesz kontrolę nad telewizorem. Możesz oglądać wszystko, na co przyjdzie Ci ochota, a on nie ma prawa nawet pisnąć. Ty próbowałaś zrozumieć jego pasję, niech on pomęczy się z Twoim ulubionym serialem.

 

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 4.33 / 5
zuza (Ocena: 3) 15.06.2016 19:43
Chetnie bym ogladala wszystkie mecze gdyby byly nadawane w telewizji...
odpowiedz
Paula (Ocena: 5) 14.06.2016 11:22
Ja tak samo kocham piłkę nożną!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.06.2016 01:55
U nas jest całkowicie odwrotnie.. to ja oglądam każdy mecz, od wielu miesięcy nie mogłam sie doczekać Euro i nie tylko ze względu na piłkarzy. Uwielbiam mecze! Za to mój facet do przeciętnych nie należy, mecz Polski obejrzy ale zeby szalał z powodu każdego meczu- odpada. Nie podziela ze mną tych wszystkich emocji, nie rozumie czym ja sie tak ekscytuje.. A szkoda, bo piłka to super sport!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie