Piękna w KWADRANS: Triki, dzięki którym zaoszczędzisz czas z rana!

Poranki nie muszą być straszne. Dzięki tym trikom zaoszczędzisz czas.
Piękna w KWADRANS: Triki, dzięki którym zaoszczędzisz czas z rana!
Fot. Thinkstock
17.06.2016

Nikt nie lubi poranków. Wstawanie i świadomość, że trzeba iść do pracy naprawdę mogą zepsuć humor. Do tego jak zwykle trzeba dodać minimalną ilość czasu na przygotowanie się do wyjścia. W końcu która z nas nigdy nie przestawiała budzika co pięć minut, oszukując się, że w ten sposób skradnie więcej snu?

Śniadanie bardzo często pozostaje w sferze marzeń, bo przecież prysznic, makijaż, fryzura i dobór poszczególnych części garderoby są ważniejsze. Czy należysz do grona kobiet z zazdrością przyglądających się innym? Ty też zadajesz sobie pytanie, jak niektórym udaje się wstać rano, nie spóźnić się do pracy, wyglądać wystrzałowo i jeszcze wejść do biura z uśmiechem na ustach? Jeżeli tak, możesz wykorzystać kilka trików, dzięki którym zrozumiesz, że Tobie też może się udać. Co prawda one nie sprawią, że poranki staną się przyjemne, ale zdecydowanie bardziej znośne. Ten, kto twierdzi, że poranek w roboczy dzień może być przyjemny, jest zwyczajnym oszustem.

Co zatem zrobić, aby ułatwić sobie życie?

poranne rytuały

Fot. Thinkstock

Brudnych i wygniecionych rzeczy nigdy nie odkładaj na półkę

To błąd popełniany przez wiele kobiet, który skutkuje tym, że zapominamy o upraniu czy uprasowaniu ubrań, a potem zakładamy je do pracy. Być może w Twoim koszu na brudne rzeczy, nie ma już miejsca, ale to chyba znak, że trzeba w końcu zrobić pranie. Oduczenie się nawyku odkładania brudnych rzeczy na półkę, pozwoli Ci uniknąć błędu i zaoszczędzić na czasie.

poranne rytuały

Fot. Thinkstock

Wybierz jedną neutralną torebkę, którą będziesz nosić codzienne

Bardzo dużo czasu tracimy na dobieranie do stroju torebki oraz przekładaniu rzeczy z jednej do drugiej, najczęściej tuż przed wyjściem. W ten sposób cenne minuty przepadają i kusisz los, że zapomnisz wziąć ze sobą czegoś ważnego, na przykład dowodu rejestracyjnego samochodu. Jedna torebka z przygotowanym w środku zestawem potrzebnych rzeczy pozwoli zaoszczędzić kilka dodatkowych minut i wyjść bez stresującej myśli - `Chyba czegoś zapomniałam`.

poranne rytuały

Fot. Thinkstock

Podziel ubrania sezonami

Jeżeli nie jesteś przekonana do wydzielenia miejsca w szafie na ubrania przeznaczone typowo do pracy, możesz posegregować je sezonami. To rozwiązanie sprawi, że Twoje życie naprawdę stanie się łatwiejsze. Rzeczy, których na pewno nie założysz przez kilka najbliższych miesięcy, odłóż na górną półkę. Zostaw jedynie pojedyńcze sztuki na wypadek zmiany pogody. Wtedy z rana wystarczy pobieżny rzut oka na wieszaki i wybór od razu stanie się łatwiejszy.

poranne rytuały

Fot. Thinkstock

Sprawdzaj pogodę na następny dzień

Sprawdzanie pogody jest ważne nie tylko w przypadku doboru ubrania, ale także dodatkowych, niezbędnych rzeczy. Jeżeli będziesz wiedziała, że prawdopodobnie spadnie deszcz, jeszcze wieczorem możesz zapakować do torebki parasolkę lub okulary przeciwsłoneczne. To samo tyczy się fryzury. Świadomość, że następnego dnia będzie wiał silny wiatr, pozwoli Ci z rana lepiej dobrać fryzurę. Rozpuszczone włosy to nie zawsze najlepszy pomysł.

poranne rytuały

Fot. Thinkstock

Używaj nawilżających żeli pod prysznic

Liczbę zabiegów kosmetycznych trzeba zredukować do minimum. Trudno zrezygnować z nawilżenia ciała, bo to podstawa pielęgnacji. Można jednak uprościć pewne schematy. Wybór jednego, sprawdzonego żelu pod prysznic sprawi, że zaoszczędzisz czas na wklepywaniu w ciało balsamu. Niektóre z nich są tak skuteczne, że skóra nie wymaga po ich użyciu dodatkowego nawilżenia. 

Zobacz także: 8 rzeczy, które rujnują urodę - nawet z piękności zrobią bestię!

Źródło: cosmopolitan.com

poranne rytuały

Fot. Thinkstock

Naucz się wyrzucania podartych skarpetek i rajstop, jak tylko zauważysz, że są uszkodzone

Zdecydowałaś się założyć sukienkę i nie możesz znaleźć `całych` rajstop? Dziwnym trafem w szufladzie jest ich cała sterta. Wiele kobiet przyznaje, że ich życie byłoby łatwiejsze, gdyby nauczyły się wyrzucać uszkodzone rzeczy od razu. Jedyne, co trzeba zrobić, to wprowadzić ten nawyk.

Zobacz także: Niezwykła historia gorsetu

 

poranne rytuały

Fot. Thinkstock

Do pracy kupuj ubrania o neutralnych fasonach i kolorach

Kobiety dość często dają się ponosić szaleństwu na zakupach i nabywają rzeczy niepasujące do innych części garderoby, mało tego – trudno im potem znaleźć okazję, na którą można je założyć. Dlatego za każdym razem zastanów się, czy bardziej nie potrzebujesz nowych ubrań do pracy i czy ta konkretna rzecz się nadaje. Przejrzyj też zawartość swojej szafy i jedną część pomieszczenia przeznacz na ubrania noszone do pracy. Niech będą to rzeczy o neutralnych barwach i fasonach. W ten sposób rano szybko skomponujesz prosty zestaw. Nie ma co się oszukiwać, że każdego wieczoru uda Ci się skompletować zestaw na następny dzień.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2016 13:55
Zwykłe porady które znam od zawsze ;) liczyłam na bardziej wyszukane porady :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.06.2016 11:58
Dla mnie nic odkrywczego. Stosuję się do tych zasad w życiu codziennym. Chociaż te neutralne kolory to lekka przesada... ;-)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo