„Są przystojni, ale…” - Co Polki tak naprawdę myślą o imigrantach?

Kobiety wreszcie zabrały głos i określiły swój stosunek wobec przybyszów z Bliskiego Wschodu i Afryki.
„Są przystojni, ale…” - Co Polki tak naprawdę myślą o imigrantach?
Fot. Thinkstock
01.06.2016

Polska przez zachodnie media często jest określana jako kraj rasistowski i ksenofobiczny. Powodem jest niechęć Polaków do migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, których coraz więcej przekracza europejską granicę. Temat nadal budzi ogromne emocje i jest przyczyną podziału pomiędzy krewnymi, sąsiadami, znajomymi, a nawet przyjaciółmi.

Są osoby, które uważają, że niechęć pomocy mieszkańcom innych kontynentów jest przejawem niezrozumienia i braku serca. Podkreślają zagrożenie życia, które codziennie towarzyszy obcokrajowcom w ich rodzinnym kraju, a także biedę i ubóstwo tych ludzi. Ciągle przytaczają jako argument wysoki odsetek śmierci wśród dzieci, które giną także podczas przeprawy przez morze. Przeciwnicy tych poglądów ripostują, że migranci nie chcą się integrować, ale cechują się agresją, dopuszczają się aktów wandalizmu i seksualnej przemocy. Nie brakuje także głosów, że przybysze to imigranci, których celem jest otrzymanie wysokiego socjalu. Są też osoby przekonane, że napływ obcokrajowców to zaplanowany, pokojowy zamach na europejską cywilizację.

Nie da się ukryć, iż w tej sprawie wiele do powiedzenia mają kobiety, które mogą czuć się zagrożone napływem mężczyzn o innej kulturze i wyznaniu. Co tak naprawdę myślą o migrantach polskie kobiety? Czy odmienność fizyczna i kulturowa budzi w nich niechęć? A może wręcz przeciwnie?

Zobacz także: Co o Polkach myślą obcokrajowcy? 5 zalet według cudzoziemców!

uchodźcy w Polsce

Fot. Thinkstock

Nikola, 19 lat

Nie oceniajmy tych mężczyzn z góry. Pośród nich na pewno są przestępcy, tak jak w innych krajach i na pewno są też dobrzy faceci. Podobno Syryjczycy to wykształceni ludzie.

Olga, 25 lat

Ja się ich boję. Jeżeli tylko dowiem się o przybyciu tu jakichś imigrantów, od razu idę kupić paralizator. Mam już nawet upatrzony jeden model. Moje znajome są podobnego zdania. Ich uroda w żaden sposób mnie nie przekona.

Zobacz także: Najseksowniejsi UCHODŹCY: Czy przystojni muzułmanie zmiękczą Twoje serce?

uchodźcy w Polsce

Fot. Thinkstock

Ula, 28 lat

Pewnie ujdę za rasistkę, ale nie chcę tu tych ludzi. Chcę czuć się bezpiecznie i żyć spokojnie. Przeraża mnie to, co dzieje się w innych krajach. Uroda imigrantów na mnie nie działa. Dla mnie liczy się wychowanie i charakter.

Sylwia, 22 lata

Musimy być tolerancyjni. To nie ich wina, że wychowali się w innej kulturze i że rodzice wpoili im wiarę w inną religię. Uprzedzę Was jednak w osądzeniu mnie – nie mówię tak dlatego, że pociąga mnie ich wygląd. Wolę skandynawski typ urody.

uchodźcy w Polsce

Fot. Thinkstock

Kasia, 24 lata

W ogóle mi się nie podobają. Pewnie powiecie, że jestem rasistką, ale niektórzy z nich mają taki odcień skóry jakby się nie myli. Poza tym są niscy i leniwi. To oczywiście nie ich wina. Takie geny i wychowanie.

Lena, 19 lat

Chciałabym mieć faceta Syryjczyka. Wyznanie czy kultura nie mają dla mnie znaczenia. Myślę, że zawsze da się jakoś dogadać. Wszystko tak naprawdę zależy od uczucia i chęci zakochanych ludzi. Byłam już w związku z Turkiem i zachowywał się wobec mnie w porządku. Teraz marzę o Syryjczyku.

Zobacz także: Co sprawia, że gorący facet w mgnieniu oka traci seksapil?

uchodźcy w Polsce

Fot. Thinkstock

Martyna, 29 lat

Skoro mam okazję, chciałabym zwrócić uwagę kobiet tak bardzo zapatrzonych w obcokrajowców. Dziewczyny, nie patrzcie na ich wygląd! To prawda, że ten typ urody może pociągać nas, Europejki, ale liczy się wychowanie. Oni potrafią uwodzić wzrokiem, mówią piękne słowa i praktycznie od razu się zakochują, ale potem bywa różnie. Mam koleżankę, która wyszła za mąż za Egipcjanina, więc wiem, co mówię.

Hania, 23 lata

Nie będę ukrywać, że ten typ urody mnie nie pociąga. Uwielbiam facetów z czarnymi włosami i ciemnymi oczami. Mam dystans do migrantów, ale nie skreślałabym każdego. Nie wierzę, że wszyscy są źli. Nie szkoda Wam tych przystojniaków?

uchodźcy w Polsce

Fot. Thinkstock

Aneta, 27 lat

Uroda u faceta ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Migranci może i są przystojni, ale co z tego? Jak facet będzie mnie tłukł czy gwałcił, to mam sobie powtarzać w myślach, co z tego, przecież on jest taki piękny?! Wybaczcie, ale to chore…

Agnieszka, 26 lat

Jest wielu przystojniaków na świecie, ale nigdy nie zdecydowałabym się na żadnego imigranta. To zupełnie inna mentalność. Poza tym przeszkadza mi ich kochliwość. Nieraz podrywał mnie jakiś Turek czy Egipcjanin. Pewnie dlatego, że jestem naturalną blondynką. Kiedyś w Egipcie jeden z kelnerów pracujących w hotelu wyznał mi miłość po tygodniu. Spławiłam go i dobrze zrobiłam, bo w następnym tygodniu wyznał miłość mojej sąsiadce z pokoju. Żenada.

uchodźcy w Polsce

Fot. Thinkstock

Adriana, 27 lat

Na początku nawet cieszyłam się przybyciem mężczyzn z zagranicy. W Polsce jest więcej kobiet niż mężczyzn, dlatego oni mogą przebierać w partnerkach, a my nie za bardzo. Dlatego między innymi miałam nadzieję, że uchodźcy trafią także do nas. Jednak po tym, jak usłyszałam o molestowaniu kobiet w Niemczech, Szwecji, a także wielu innych krajach, zmieniłam zdanie.

Monika, 22 lata

Jeśli chodzi o wygląd, są naprawdę gorący! Polacy to przy nich chłopcy z mlekiem na brodzie. Wiem jednak, że ładne ciało to nie wszystko. Różnice kulturowe są tak duże, że powodują masę problemów.

Komentarze (25)

Ocena: 4 / 5
Anita (Ocena: 1) 02.06.2016 19:07
Mi się nie podoba taka brudna uroda muslimow, tfu a to jak źle traktują kobiety dodatkowo dziala na mnie jak plachta na byka. Z moich obserwacji najlepsi są panowie ze Skandynawii, bardzo Cię szanują i wszystko zrobią w domu, doskonali partnerzy, także dziewczyny miejcie rozum i nawet nie zawracajcie sobie glowy murzynami i arabami!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 02.06.2016 16:17
15:53:48 - i w Afganistanie i w Emiratach legalne jest kamienowanie :) Mówiłaś coś o jakiejś kulturze czy coś?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 02.06.2016 16:14
Nie wierze że jakiekolwiek słowo z podanych cytatów zostało wypowiedziane przez Polskie kobiety....Sorki redakcjo, znowu nie wyszło ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 3) 02.06.2016 02:48
Oni nie są,przystojni... Nie podoba mi sie ten typ urody.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2016 00:10
Mieszkam w UK, znam przeróżnych ludzi z każdego zakądka świata. Dziś poznałam chłopaka o takiej właśnie urodzie ( ma na imię Roger) , urodził się tu na co zresztą wskazywał jego brytyjski akcent .Nie skreśle go z tego powodu.Od dawna mi się podobał i dziś wkoncu zagadał do mnie, ot tak zwyczajnie.O ile nie jest Muslimem to może coś z tego będzie ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo