Co faceci powinni wiedzieć na temat okresu?

Kobietom byłoby łatwiej, gdyby faceci wiedzieli więcej na temat okresu. Oto zaskakujące wyznania dziewczyn.
Co faceci powinni wiedzieć na temat okresu?
Fot. Thinkstock
02.06.2016

Okres to jedna z kobiecych przypadłości, które facetom trudno zrozumieć.  Comiesięczne pojękiwania kobiet z bólu wydają im się niezrozumiałe, podobnie jak humory partnerek oraz ich napadowe obżarstwo.

Kobiety każdego miesiąca zmagają się ze skurczami i upływem krwi. Mężczyźni natomiast mają się dobrze przez cały czas. Mało tego wielu z nich w ogóle nie próbuje się wczuć w sytuację swoich dziewczyn. Faceci mają za to pretensje, że kobietom nie chce się wychodzić wtedy z domu i bardziej cenią obecność poduszki elektrycznej oraz filiżankę ziołowej herbaty niż wypad na piwo.

Każda kobieta oczekuje podczas miesiączki przynajmniej minimum empatii od swojego mężczyzny. Co faceci powinni wiedzieć na temat okresu? Oto lista.

Zobacz także: Za co obcokrajowcy NIE LUBIĄ Polek? Tlenione włosy, imprezowanie, nieznajomość języków...

bolesny okres

Fot. Thinkstock

Kobiety podczas okresu pragną spokoju i czekolady

To czysto biologiczna sprawa, że podczas okresu kobiety mają zachcianki. Najczęściej na wszystko co niezdrowe i tuczące. Prym pośród wszystkich produktów wiedzie czekolada.  – Chciałabym, żeby mój facet przyniósł mi kosz wypełniony czekoladą i batonami, a następnie zostawił w spokoju – żali się jedna z ankietowanych. Niestety wypowiedzenie tego życzenia wprost mogłoby stać się przyczyną zerwania albo co najmniej kłótni. To jednak przykra prawda. Faceci nie są niezbędni w życiu kobiety, ale czekolada jak najbardziej.

bolesny okres

Fot. Thinkstock

Facet może pomóc

Mężczyzna może pomóc kobiecie nie tylko zostawiając ją w spokoju z koszem czekolady. Pożądane są wypady w odległe rejony miasta do ulubionych piekarni i cukierni po ciasto oraz drożdżówki. Nie wszystko kręci się jednak wokół jedzenia. Niektóre dziewczyny są bardziej wymagające i w wyobraźni widzą, jak mężczyzna masuje im obolały brzuch. Marzenie zazwyczaj pozostaje jednak marzeniem. – Czego ja bym nie dała, żeby podczas okresu mój facet wymasował mi dół pleców – wypowiada się jedna z zapytanych kobiet.

Zobacz także: Drobiazgi, które facet zawsze zauważy...

bolesny okres

Fot. Thinkstock

Okres jest kosztowny

Kilka kobiet z oburzeniem zwróciło uwagę, że z racji na biologiczny aspekt okresu, jesteśmy na niego skazane. Podobnie jak na płacenie za tampony, podpaski i wkładki. Jeżeli każda kobieta policzy, ile miesięcznie wydaje na niezbędne zabezpieczenie i pomnoży to przez miesiące, a potem przez lata uzbiera się okrągła suma. – Mężczyźni w rządzie mogliby zająć się czymś konkretnym, na przykład wprowadzeniem ustawy, według której kobietom powinno zwracać się pieniądze za podpaski – żartują niektóre kobiety.

bolesny okres

Fot. Thinkstock

Płacz jest wyrazem wściekłości, a nie bycia w nastroju…

Płacz podczas okresu nie jest wynikiem bycia w nastroju czy wzruszenia. Dobrze by było, aby faceci mieli świadomość, że w umyśle i ciele kobiety szaleje wtedy prawdziwe tornado, na które składają się różne emocje. Są to wyłącznie złość, rozżalenie, frustracja, smutek i agresja. Koniec i kropka. Najlepsze, co facet może zrobić, to przeczekać atak tego tornada, względnie przynieść czekoladę, o czym już wspominałyśmy albo przytulić, jeżeli dziewczyna nie jest zbyt agresywnie nastawiona.

bolesny okres

Fot. Thinkstock

Biologia zwycięża zasady zachowania

Faceci muszą zrozumieć, że nic co ludzkie nie może być im obce. – Kiedyś zostałam zwymyślana w ulubionej kawiarni za to, że zostawiłam krwawy ślad na fotelu. Niestety mam silne krwawienia. Zabezpieczenie w postaci tamponu i podpaski nie pomogło, a zagadałam się z koleżanką. Nigdy więcej nie wróciłam do tej kawiarni – z zawstydzeniem przyznała jedna z kobiet. Krew czasami może przesiąknąć przez materiał i nie należy robić z tego dramatu. Sam okres to wystarczający dramat.

bolesny okres

Fot. Thinkstock

Kobiety rozklejają się przy filmach, a nawet reklamach

Podczas okresu emocje kobiet balansują w górę i  w dół niczym na huśtawce. Facet nie powinien kręcić nosem i patrzeć z pogardą jak jego dziewczyna rozkleja się na widok kota testującego nowy pokarm w reklamie i wylewa potok łez, oglądając po raz setny film `Titanic`. Podobne widoki naprawdę są dla nich wtedy wzruszające. Podawanie chusteczek do nosa to męska reakcja, której kobiety oczekują w takiej sytuacji.

Zobacz także: O czym nie możesz zapomnieć przed randką?

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
PACYNA (Ocena: 5) 17.08.2019 22:40
LUBI Ę SŁUCHAĆ JAK JAKIEJ Ś KOBIECIE LUB DZIEWCZYNIE PODCZAS OKRESU BURCZY W BRZUCHU
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.06.2016 10:05
Masakra, kto to w ogóle pisał? Chyba właśnie facet! W życiu nie byłam agresywna podczas okresu, ani nie płakałam, ani nie objadam się słodyczami. Jeśli już to faza objadania się występuje przed okresem. Podczas okresu jest mi tak niedobrze, że nie mogę patrzeć na jedzenie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2016 08:07
g ówno prawda, nie każda kobieta tak jest. Nie objadam słodyczy czy czekolady w czasie okresu a najbardziej potrzebuję faceta który mnie przytuli i bardziej chcę seksu a nie g ównianego czekolady.
zobacz odpowiedzi (1)
inferno (Ocena: 1) 02.06.2016 05:38
Nie znoszę czekolady, w ogóle nie przepadam za słodyczami i okres tego absolutnie nie zmienia. Rozklejać się przy reklamach?! Unikam telewizji jak ognia, a zwłaszcza reklam, przecież to dla jakichś idiotów jest. Jak można rozkleić się na reklamie? No chyba, że rozklejamy się nad umysłowym upośledzeniem twórców... Durne te, wypowiadające sie, baby.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie