Trudna sztuka komplementowania: Jakich pochlebstw pragną mężczyźni?

Mężczyźni uwielbiają być doceniani! Przekonaj się, jak wzbudzić ich zainteresowanie za pomocą... komplementu.
Trudna sztuka komplementowania: Jakich pochlebstw pragną mężczyźni?
Fot. Thinkstock
19.06.2016

Mężczyźni to istoty próżne i dumne. Bardzo lubią słyszeć komplementy od kobiet i pamiętają o nich przez długi czas. Chociażby dlatego warto od czasu do czasu powiedzieć swojemu facetowi coś miłego. Kiedy kobieta słyszy komplement, od razu wzrasta jej pewność siebie i poczucie zadowolenia. Z pozoru zwykły komplement jest w stanie odmienić jej dzień. Podobnie jest w przypadku facetów. Możesz być pewna, że ten, którego obdarowałaś komplementem, będzie myślał o Tobie przez kilka kolejnych godzin. W ten sposób możesz zainteresować mężczyznę swoją osobą. Kobiety często zapominają o komplementowaniu swoich wybranków, a płeć przeciwna potrzebuje ich tak samo. Każdy lubi być doceniony, nieważne, czy chodzi o wygląd zewnętrzny, umiejętności czy cechy charakteru.

Trafiony komplement powinien być wypowiedziany z wyczuciem czasu oraz sytuacji. Najważniejsze w nim są niebanalność oraz niewymuszoność. Jeżeli nie masz pojęcia, jak się do niego zabrać, przygotowałyśmy krótki poradnik.

Zobacz także: 5 rzeczy, których kobiety w sobie nienawidzą (a facetów to strasznie podnieca)

komplementy

Fot. Thinkstock

Nie mów komplementów zbyt często

Zbyt częste wypowiadanie komplementów sprawi, że facet się do nich przyzwyczai, a co gorsze, zacznie zastanawiać, czy są szczere. Zwłaszcza w przypadku, gdy wcześniej Ci się to nie zdarzało. Dlatego staraj się robić to naturalnie. Jeżeli czujesz, że będziesz mieć problem, możesz zacząć od czegoś prostego. Kiedy wyświadczy Ci jakąś przysługę, naprawi coś, wykorzysta w jakiś sposób swoje umiejętności – pochwal je. Efekt będzie naturalny.

komplementy

Fot. Thinkstock

Chwal typowo męskie cechy

Lepiej odpuścić sobie komplementowanie jego włosów, oczu i ust. To typowo kobiece atrybuty i cechują się żeńskim pierwiastkiem. Facet doceni, gdy dostrzeżesz męskie atuty, na przykład szerokie, muskularne ramiona, kaloryfer na brzuchu czy umiejętność radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach. Nie będzie nic złego, jeżeli powiesz, że pasuje mu nowa fryzura, ale prawdopodobnie słyszał to już wiele razy. Poza tym fryzura to nie jego zasługa. Mężczyźni cieszą się jak dzieci, słysząc, że chwalisz coś, na co sami sobie zasłużyli albo zapracowali.

komplementy

Fot. Thinkstock

Czego może dotyczyć komplement?

Komplement może być nie tylko typowym frazesem, na przykład: `Wow. Genialnie w tym wyglądasz.` Wyraź go za pomocą prośby, podziękowania za wspaniale oddaną przysługę czy aprobującym uśmiechem i dwuznacznym spojrzeniem od góry do dołu (ale nie nachalnym!). Szkoląc się w tej delikatnej dziedzinie, zwróć uwagę, żeby za każdym razem dotyczył czegoś innego. Pierwszy może odnosić się do sfery wizualnej, drugi charakteru, trzeci umiejętności. Bo wypowiadanie komplementów musi stać się Twoim nowym nawykiem. Wasza relacja z pewnością na tym zyska.

komplementy

Fot. Thinkstock

Przykłady

`Uwielbiam spędzać z Tobą czas` - to komplement, który na długo zapada w męskie serce. Tym jednym krótkim zdaniem dasz mu do zrozumienia, że cała jego osobowość, sposób bycia, poczucie humoru – generalnie wszystko – działa na Ciebie bardzo pozytywnie. Kiedy wypowiesz to z naturalnym wdziękiem, spontanicznie, i w odpowiedniej chwili, on nigdy Ci tego nie zapomni. Dowartościujesz go na całe lata.

`Nie wiem, jak Ty to robisz. Wychodzi Ci wspaniale.` Ten komplement możesz powiedzieć, gdy facet będzie coś naprawiał lub pomagał Ci. Świadomość tego, że jest w czymś naprawdę dobry, doda mu skrzydeł.

`Przy Tobie czuję się…` Tu możesz powiedzieć: bezpieczna, piękna seksowna… Przykładów może być wiele. Mężczyzna poczuje się niesamowicie dowartościowany, gdy dowie się, jak wspaniale na Ciebie działa, a co najważniejsze – jak bardzo.

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteś przez niego... kochana?

komplementy

Fot. Thinkstock

Liczy się konkret

Komplement musi być niebanalny. Wtedy zrobi większe wrażenie i zostanie dłużej zapamiętany. Jeżeli chcesz pochwalić wygląd mężczyzny, zwróć uwagę na poszczególne partie ciała. Nie mów: `Wyglądasz świetnie`, ale na przykład: `Świetnie Ci z zarostem, idealnie podkreśla piękny kształt Twojej szczęki`. Mówiąc to, powinnaś oczywiście patrzeć z zachwytem na jego twarz. Nigdy nie chwal walorów fizycznych faceta w kontekście ogólnym, ale mów na temat konkretów, czyli brzucha, klatki piersiowej, dłoni, głosu…

Zobacz także: Co mężczyźni myślą o kobietach, które... nie czytają książek?

 

komplementy

Fot. Thinkstock

Musisz być ostrożna

W sztuce komplementowania liczy się różnorodność i… szczerość. Pomyśl wcześniej nad atutami faceta, żeby wypowiedź zabrzmiała naturalnie i wiarygodnie. Kiedy w przypływie nieuwagi pochwalisz jego bystrość, a facet nie zdał nawet matury, z pewnością źle wypadniesz. Tak samo będzie w przypadku, gdy zwrócisz uwagę na jego muskularne ramiona, a tak naprawdę to dwa wychudzone patyki.

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie