Lewaczki kontra patriotki: 7 szokujących różnic

Analizujemy internetowy mem, w którym wszystkie lewaczki są brzydkie i marzą o aborcji, a patriotki to boginie seksu służące swoim mężczyznom.
Lewaczki kontra patriotki: 7 szokujących różnic
Fot. Thinkstock
14.04.2016

Polska jest podzielona. Coraz rzadziej liczy się to, jakim kto jest człowiekiem. Ludzi oceniamy przez pryzmat poglądów politycznych i światopoglądu. Kiedy wymiana zdań nie idzie po naszej myśli, coraz chętniej rzucamy epitetami w stylu „lewak” czy „prawicowy oszołom”. Zupełnie tak, jakby nasze partyjne upodobania i przekonania miały decydować o naszej osobowości.

Doskonałym przykładem jest pewien obrazek, który robi w ostatnich dniach furorę w Internecie. Grafika przedstawia dwie postaci i spis ich najważniejszych cech. Z jednej strony mało kobieca lewaczka, z drugiej - śliczna pani domu, czyli patriotka. Nie trudno zgadnąć, która strona sporu politycznego stoi za tak stereotypowym postrzeganiem kobiet.

Czym obie panie się od siebie różnią? Prześledźmy tok rozumowania autora tego „mema”.

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Co poglądy polityczne mówią o jego łóżkowym temperamencie?

 

poglądy polityczne

fot. Thinkstock

Lewaczka „nie potrafi nic w domu zrobić”

Typowa feministka ma mieć dwie lewe ręce. Nie gotuje, nie sprząta i nie dba o ognisko domowe. Jest zajęta pluciem na mężczyzn i kobiety, które nie podzielają jej wartości

 

Patriotka „świetnie gotuje i sprząta”

To prawdziwa pani domu, która czeka z obiadem na męża, a relaksuje się myjąc okna lub odkurzając pajęczyny z kątów. Przy tym jest niezwykle zadbana i seksowna.

poglądy polityczne

fot. Thinkstock

Lewaczka jest „brzydka, gruba, ma tatuaże i kolczyki w dziwnych miejscach”

Jej nienawiść do mężczyzn ma wynikać z braku urody. Swoją alternatywność podkreśla szpetnymi wzorami na ciele i przekłuwając wszystkie możliwe części ciała.

 

Patriotka jest „zawsze ładna, zgrabna i zadbana”

Przywiązanie do tradycyjnych wartości, takich jak Bóg, honor i ojczyzna ma gwarantować piękny wygląd. Wszystkie patriotki mają świetnie ułożone włosy i noszą kolorowe sukienki.

 

poglądy polityczne

fot. Thinkstock

Lewaczka jest „puszczalska”

Skoro opowiada się za aborcją na życzenie, a nawet popiera związki partnerskie homoseksualistów, to znaczy, że nie ma żadnych hamulców moralnych. Co noc sypia z kim innym i to bez względu na płeć.

 

Patriotka „dobrze się prowadzi”

Ma jednego mężczyznę, którego kocha i któremu służy. Brzydzi się zdradą. Nie podrywa obcych mężczyzn, nie odsłania za wiele, a zamiast do klubu chodzi do kościoła.

Zobacz również: LIST: „Jak to możliwe, że młode dziewczyny popierają PRAWICĘ?! Szybko tego pożałują!”

poglądy polityczne

fot. Thinkstock

Lewaczka jest „marudna w seksie”

Nie dość, że nikt jej nie chce (a i ona sama nie wie, czego chce), to jeszcze wybrzydza. Sypialnię traktuje jako poligon doświadczalny do spełniania swoich chorych fantazji.

 

Patriotka jest „zawsze chętna i gotowa”

Wystarczy, że ukochany mężczyzna na nią spojrzy, a ona bez pytania mu się oddaje. Dla niej to nie tylko przyjemność, ale także kobiecy obowiązek. Robi, co pan każe.

poglądy polityczne

fot. Thinkstock

Lewaczka „woli mieć aborcje zamiast dzieci”

Brzydka, puszczalska i marudna w seksie feministka nie chce i nie powinna zostawać matką. Jako jedyną formę antykoncepcji stosuje skrobankę i to bez względu na wiek płodu.

 

Patriotka „marzy o macierzyństwie”

Chce być nie tylko dobrą żoną, ale także wspaniałą matką. Nie stosuje antykoncepcji, więc najczęściej rodzi wielokrotnie w ciągu życia. Przedłużenie gatunku to jej główny cel.

poglądy polityczne

fot. Thinkstock

Lewaczka „neguje zbrodnie komunizmu”

W walce o równouprawnienie zupełnie zapomniała o historii. Jej idolami są Marks i Engels, płakała po śmierci generała Jaruzelskiego, a jej wzorem lidera jest przywódca Korei Północnej.

 

Patriotka „potępia komunizm, nazizm, UE i inne systemy totalitarne”

W przeciwieństwie do większości Polaków ona jest świadoma tego, że żyje w komunistyczno-nazistowskim kraju, który jest pod władaniem unijnych urzędników (czyt. niemieckich).

Zobacz również: PATRIOTYZM W MODZIE!

poglądy polityczne

fot. Thinkstock

Lewaczka jest „feministką i nienawidzi facetów”

Prawdopodobnie dlatego, że jest dla nich za brzydka albo po prostu jest lesbijką. Gardzi tradycyjnym podziałem ról i robi wszystko, by inne brzydkie feministki zapanowały nad światem.

 

Patriotka „niczego tak nie kocha, jak służenia swojemu mężczyźnie”

I wszystko jasne.

Do której grupy się zaliczasz?

 

Komentarze (34)

Ocena: 4.06 / 5
Patriota (Ocena: 1) 19.06.2018 06:51
Podobają mi się tzw "prawaczki" ale zestaw różnic jest krzywdzący dla obu grup. Tam są opisane pierdoły z poplątaniem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2018 06:49
Podobają mi się tzw "prawaczki" ale zestaw różnica jest krzywdzące dla obu grup. Tam są opisane przednie z poplątaniem
odpowiedz
ssss (Ocena: 5) 01.02.2017 15:58
Każdy stereotyp oparty jest na statystycznej regule. To że pokażecie, że się nie zgadza w 80 to tylko popiera te stereotypy, że przez te 20 tak właśnie jest.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2016 14:40
Jak czytam, że kobieta mówi, że nie cierpi feministek to nie wiem czy się śmieć czy płakać. Każdy normalny mężczyzna powinien być feministą i każda normalna kobieta powinna być feministką. Jeśli ktoś nie jest to albo nienawidzi kobiet, albo ma mentalne średniowiecze zamiast mózgu, albo jest po prostu totalnym ignorantem, który krytykuje coś o czym nie ma zielonego pojęcia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.04.2016 06:24
Stereotypy. Ja mam lewicowe poglądy. Jestem zadbana, chodzę na basen, fitness, do fryzjera, kosmetyczki. Noszę sukienki, szpilki i mam długie włosy. Owszem jestem ateistką, nie uświadczysz mnie w kościele i czasami idę do klubu. Nie chodzi o to, że weekend bez rundki po klubach, ale raz na jakiś czas, bardzo lubię. Nie puszczam się, mój narzeczony był moim pierwszym i jedynym, brzydzę się zdradą. Nie chcę mieć dzieci, a z moim facetem dzielimy się obowiązkami. Gotować lubię. Uważam, że aborcja powinna być legalna, bo nie można człowieka zmuszać do dzielenia się ciałem z inną osobą, to trochę tak jakby ustawa nakazywała w jakimś tam przypadku oddać swoją nerkę. Co do komunizmu tutaj podkreślam KOMUNIZM ZROBIŁ WIELE ZŁEGO I NIE NEGUJĘ JEGO ZBRODNI. Ale w Polsce to komunizm skończył z poddaństwem chłopów i analfabetyzmem wśród polskich dzieci. Może gdyby nie oni, mimo swoich masakrycznych błędów, dziś większość z was pracowałaby w polu pod trzaskiem pańskiego bata i nie rozróżniała A od B. Podsumowując to, co jest napisane w tym artykule to stereotypy, krzywdzące zarówno dla jednej jak i drugiej strony. Niestety ludzie w nie wierzą
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo