Zawody, o których mało kto słyszał (ale każdy chciałby je wykonywać)

Nie wiesz, co chcesz robić w życiu? Te zawody z pewnością pokochasz.
Zawody, o których mało kto słyszał (ale każdy chciałby je wykonywać)
Fot. Thinkstock
25.03.2016

Polacy mają zwyczaj narzekać na swoją pracę. Niskie zarobki, wredna szefowa, nieprzyjemna atmosfera, nieprzychylni koledzy. Powodów można znaleźć mnóstwo. Czy jesteś jednak pewna, że rozważyłaś wszystkie możliwości pracy? Wbrew pozorom, brak wykształcenia w ogóle Cię nie ogranicza. Hamować może Cię jedynie brak wyobraźni i negatywne nastawienie. Popatrz na wszystkie słynne blogerki. Mają przyjemną pracę, której nie można nazwać męczącą, otrzymują zaproszenia na różne eventy, dostają fajne prezenty i dużo zarabiają. W ich przypadku wystarczyła pasja i ciekawy pomysł. Nie myśl jednak, że wszystkie możliwe opcje zostały już wyczerpane. Istnieje kilka zawodów, o istnieniu których na pewno nie miałaś pojęcia.

Powiedzenie `Wybierz pracę, którą będziesz kochać, a nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu` jest prawdziwe i być może już wkrótce będzie odnosić się także do Ciebie. 

O jakich zawodach mowa? Czy każdy może się w nich odnaleźć?

jaki zawód wybrać

Fot. Thinkstock

Profesjonalna druhna

Usługi profesjonalnej druhny są nieocenione, zwłaszcza takiej, która bez słowa protestu dostosuje się do zachcianek panny młodej i założy sukienkę w znienawidzonym pomarańczowym kolorze. Do tego będzie wiedziała, kiedy się uśmiechnąć, gdzie się ustawić i jak wesprzeć pannę młodą w najbardziej stresującym dniu życia. Masz na swoim koncie liczne doświadczenia w byciu świadkiem? Otwórz działalność, w której zaoferujesz usługi profesjonalnej druhny.

jaki zawód wybrać

Fot. Thinkstock

Degustator

Uwielbiasz nowe smaki, a jedzenie to dla Ciebie jedna z największych życiowych przyjemności? Możesz zaoferować firmom produkującym słodycze albo inne produkty żywieniowe swoje usługi w charakterze degustatora. Twoim zadaniem będzie na przykład wypicie konkretnego gatunku piwa i opisanie doświadczeń z tym związanych. Są organizowane różne kursy i szkolenia, które pozwolą Ci trafnie ocenić jakość spożywanego produktu. 

Jak samodzielnie zrobić krem do twarzy?

jaki zawód wybrać

Fot. Thinkstock

Twórca nazw

Niektóre nazwy kosmetyków zapamiętujemy od razu i uważamy, że są bardzo trafne. Odpowiednie określenie jest ważne, bo także od niego zależy rozpoznawalność marki czy produktu, a tym samym sprzedaż. Co myślisz o nazwie `Lincoln Park After Dark?` Prawda, że jest pomysłowa, zapadająca w pamięć i oddziałująca na wyobraźnię? Sesje, podczas których pracownicy starają się wymyśleć odpowiednią nazwę, są tajne i trwają godzinami. Jeżeli uważasz, że masz talent do nazewnictwa, pomyśl o swoim udziale w podobnym projekcie.

Ile zarabia sie na kasie w Biedronce?

jaki zawód wybrać

Fot. Thinkstock

Zastępca aktora

Aktorzy i celebryci to bardzo zajęci ludzie. Na pewno nieraz zdarzyło Ci się zobaczyć na ulicy jakiegoś człowieka i pomyśleć: `On przypomina mi Leonardo DiCaprio!` albo `Ta dziewczyna wygląda z tylu zupełnie jak Blake Lively`. Być może Ty również przypominasz jakąś aktorkę albo celebrytkę. Jeśli tak, z powodzeniem możesz się nająć jako jej sobowtór. Zastąpisz ją, kiedy zajdzie taka potrzeba, a ona w tym czasie będzie załatwiać swoje sprawy. 

jaki zawód wybrać

Fot. Thinkstock

Stylistka jedzenia

Ładne zdjęcia w książkach kucharskich to w dużej mierze zasługa odpowiednio skomponowanego przez stylistę jedzenia. Także sceny z filmów, w który bohaterowie jedzą, albo reklamy produktów żywieniowych nie powstały bez jego udziału. Zauważyłaś, że przygotowywane przez Ciebie dania nigdy nie wyglądają tak ładnie jak na zdjęciu? To dlatego, że ułożenie potraw na stole, dodatki oraz oświetlenie nie są przypadkowe. Masz talent do dekorowania, lubisz upiększać otoczenie i jesteś kreatywna? Możesz zostać stylistką jedzenia.

jaki zawód wybrać

Fot. Thinkstock

Wypełniacz siedzenia

Marzy Ci się pobyt na dużym ekranie i przebywanie w tej samej sali, co przedstawiciele świata kultury albo celebryci?  Na wielkie gale oraz do telewizyjnych show poszukiwane są osoby, których zadaniem jest siedzenie na sali i zapełnianie miejsca. Oczywiście musisz wiedzieć, kiedy wstać, zaklaskać, uśmiechnąć się, zrobić falę i jak się ubrać. O to jednak zadbają osoby z ekipy. Nie zaprzeczysz chyba jednak, że to bardzo przyjemna praca?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2016 19:37
bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2016 14:39
ale brednie...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie