Rzeczy, których nie zrozumie obecne pokolenie (Musisz zobaczyć dawne HITY!)

Sprawdźcie, co było symbolem lat 90.! Poznajecie te hity?
Rzeczy, których nie zrozumie obecne pokolenie (Musisz zobaczyć dawne HITY!)
Fot. Thinkstock
20.03.2016

Pokolenie Snapchata, Tindera oraz selfie musiałoby użyć wszystkich pokładów wyobraźni, aby zrozumieć, jakimi są szczęściarzami, ponieważ przeżywają swoją młodość w sposób, w jaki osoby starsze o dziesięć lat mogły sobie pomarzyć. Z drugiej strony brak pewnych technologicznych rozwiązań miał swój urok, ponieważ był zastępowany innymi rozrywkami oraz hobby.

Nasz artykuł to ukłon w stronę pokolenia lat 80. i 90. Razem z nami możecie powspominać stare, dobre czasy. W podróż po dawnych, ale nie aż tak odległych latach  zapraszamy także najmłodsze czytelniczki – koniecznie musicie zobaczyć, w jaki sposób swój czas wypełniały starsze koleżanki i co było wtedy największym hitem. Trendy modowe z lat 90. powoli powracają na sklepowe półki, więc to naprawdę dobry moment, aby wczuć się bardziej w dawny styl. Do dzieła! 

7 piosenek z lat 90., do których mamy sentyment

Seriale wyznaczające Twoje życie

Jest kilka kultowych seriali, które przeżywały swój rozkwit w latach 90. Dziewczyny z zapartym tchem siadały przed telewizory (o oglądaniu filmów na laptopie nie było mowy) i oglądały `Słoneczny patrol`, `Doktor Quinn`, `Strażnika Texasu`, `Żar tropików`, `MacGyvera` czy `Drużynę A`. Wszystkie nastolatki uwielbiały też `Jezioro marzeń` oraz `Buffy: postrach wampirów`. Jeżeli ich nie znasz, gwarantujemy, że raz zobaczywszy, popadniesz w uzależnienie, nieważne, z którego rocznika jesteś.

lata 90

Fot. Thinkstock

Najlepszy zestaw akcesoriów – walkman

Technologicznym hitem jakiś czas temu był walkman – dziś zapewne uznano by go za duży, nieporęczny i wymagający zbyt wiele zachodu w użyciu staroć. Do tego zajmuje mnóstwo miejsca w torbie, a żeby go użyć, trzeba nosić ze sobą kasety. Walkman to nie mp3 albo telefon komórkowy, w którym także możemy przechowywać muzyczne utwory. Nie da się zaprzeczyć, że to wygodniejsze rozwiązania, ale niektórym pozostał sentyment do walkmana.

lata 90

Fot. Thinkstock

Telefon komórkowy – marzenie

W dzisiejszych czasach kilkuletnie dziecko posiada swój telefon komórkowy, tablet, a nawet laptop. Jednak największym marzeniem osób dojrzewających w późnych latach 90. był telefon komórkowy. Mieli go nieliczni i patrzono na nich z zazdrością. Urządzenie było symbolem luksusu. Dziś wiadomość o tym wywołuje zapewne wybuch śmiechu.

lata 90

Fot. Thinkstock

Filmy, które zmieniły Twoje życie

Hitami tamtych lat były: `Titanic`, `Krzyk`, `Romeo i Julia` czy `American Pie`. Dziś filmy te są znane, ale ich prawdziwego fenomenu nie zrozumie osoba, która nie pamięta dobrze lat 90. Z pewnością warto obejrzeć wymienione pozycje, a niektóre z nich od pierwszej części.

Najpiękniejsza biżuteria od Chanel z lat 90.

lata 90

Fot. Thinkstock

Zbieranie karteczek do segregatora

Trudno jest znaleźć porównanie zbierania karteczek do segregatora z jakimś współczesnym zwyczajem, no chyba, że uprzemy się na kolekcjonowanie selfie na Instagramie albo miłosnych połączeń na Tinderze. W latach 90., w szkołach powszechnym zwyczajem było zbieranie i wymienianie się kolorowymi kartkami do segregatora przedstawiającymi bohaterów oraz sceny z bajek. Niektórym z Was na samo przypomnienie na pewno zakręciła się łza w oku.

lata 90

Fot. Thinkstock

Zdjęcie z kumpelą w centrum handlowym

Zapomnij o selfie w łazience z kumpelą. Jakieś dziesięć lat temu, mając ten sam cel, musiałabyś udać się do fotografa albo centrum handlowego, gdzie kazano by Ci się ustawić na pastelowym, jednolitym tle, następnie objąć koleżankę i posłusznie się uśmiechnąć. Selfie to jednak dobre rozwiązanie.

„Ach, ta dzisiejsza młodzież!” - czyli jaka? Cała prawda o urodzonych w latach 80. i 90. (Też taka jesteś?)

lata 90

Fot. Thinkstock

Perfekcyjny organizer

Obecnie formę organizera pełni telefon. Mamy tam zapisane wszystkie kontakty, jest także możliwość przechowywania adresów oraz wiele innych funkcji zdecydowanie ułatwiających życie. Jeszcze nie tak dawno organizerem był zwyczajny notes, w którym zapisywało się telefony do znajomych, ich adresy oraz inne ważne informacje. Co prawda w obiegu nadal funkcjonują kalendarze, ale trudno je do tego porównywać – w znacznej części organizery zastąpił telefon komórkowy, zwłaszcza u młodych osób.

Komentarze (5)

Ocena: 4.6 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2016 21:55
A Beverly Hills 90210?!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2016 15:55
Pierwszy telefon dostałam w 5 klasie podstawówki i to używany z czarno-białym wyświetlaczem, a także na spółkę z bratem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.03.2016 03:31
co za głupota. Po pierwsze lata 90te były 20 lat temu, nie 10. Po drugie zajęcia jak zbieranie karteczek dotyczyły tylko dzieciaków w podstawówkach. Dorośli ludzie nie zajmowali się takimi rzeczami więc jak można to porównywać do Tindera? Dzisiaj niektóre dzieciaki w wieku 5-8 lat też zbierają karteczki. Często ludzie w internecie mylą to co jest typowe dla tej dekady z tym co typowe dla dzieci, ponieważ był to czas ich dzieciństwa. To już lepiej nich takie artykuły piszą ludzie urodzeni minimum w połowie lat 70tych. Typowe dla lat 90tych nie jest granie w gumę na podwórku tylko internet na modem, anteny wzmacniające sygnał komórek czy filmy na VHS
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo