Pokolenie zepsutych kobiet: Jak się zachowywać, by za kilka lat nie mieć powodów do wstydu?

Życie młodych kobiet staje się coraz trudniejsze. W dzisiejszych czasach czeka na nie sporo pokus!
Pokolenie zepsutych kobiet: Jak się zachowywać, by za kilka lat nie mieć powodów do wstydu?
Fot. Thinkstock
10.03.2016

Życie młodych kobiet w dzisiejszych czasach jest trudniejsze niż jakieś dziesięć lat temu. Zasady co do tego, jak powinnyśmy się zachowywać czy żyć, nie zmieniły się za bardzo, ale pojawiło się więcej pokus. Jest Tinder, Facebook czy Instagram. Panuje całkowita dowolność stroju, fryzury czy poglądów. Wszelka dyskryminacja i nietolerancja jest tępiona. Wręcz przeciwnie, można zauważyć tendencję, że to, co kiedyś było normalne, przestało być akceptowane. Im bardziej zakręcona i oryginalna jesteś, tym lepiej. Jednak czy to daje szczęście, spełnienie, satysfakcję, a za kilka lat nie będzie powodem do wstydu? Jak korzystać z młodości oraz tego, co oferuje świat i nie pogubić się w tym?

Postanowiłyśmy napisać kilka przykazań młodej, spełnionej kobiety tego pokolenia.

Pomyślisz dwa razy, zanim prześlesz komuś swoje nagie fotki

Tinder oraz Instagram stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza ten pierwszy. Wysyłanie swoich roznegliżowanych fotek obcym facetom to nie jest dobry pomysł – zastanów się, do ilu osób mogą potem trafić… Jeżeli chcesz, poproś koleżankę o zrobienie fajnej sesji zdjęciowej, podczas której podkreślisz swoją kobiecość. Nigdy jednak nie bądź wulgarna. Za kilka lat możesz bardzo tego żałować.

młoda kobieta

Fot. Thinkstock

Będziesz mieć swoje zdanie

Nie bądź ignorantką i śledź, co dzieje się na świecie. Wpatrywanie się całymi dniami w lustro w niczym nie pomoże. Czytaj książki, prasę, chodź na koncerty i miej swoje zdanie! Taką postawą z pewnością zaimponujesz innym.

młoda kobieta

Fot. Thinkstock

Będziesz szanowała swoich rodziców oraz inne osoby

Nawet jeżeli ktoś na to nie zasługuje, szanuj go. Zrób to dla siebie, bądź więcej niż fair, a nie będziesz mogła sobie niczego pod tym względem zarzucić. Bądź ponad kłótnie, niesnaski oraz różne konflikty. Wyciągaj pierwsza rękę do zgody, bo na tym tak naprawdę polega postawa dojrzałej osoby. Pamiętaj, można mieć racje albo relacje.

młoda kobieta

Fot. Thinkstock

Będziesz szanować i cieszyć się swoim ciałem

Podkreślaj swoją kobiecość, ciesz się nią, ale nie wystawiaj na wierzch wszystkich swoich atrybutów. Nasze społeczeństwo szybko przypnie Ci odpowiednią etykietę. Pod tym względem tak naprawdę nic się nie zmieniło od czasów, w których żyły nasze babcie.

młoda kobieta

Fot. Thinkstock

Nauczysz się spożywania alkoholu

Alkohol pomaga zapomnieć o różnych rzeczach. Dzięki niemu lepiej bawimy się na imprezach. Niestety obudzenie się w obcym miejscu w kałuży własnych wymiocin nie jest już przyjemne, a ludzie nie zapominają takich rzeczy. Brzydka opinia może przylgnąć do Ciebie na zawsze. Poza tym, chociaż żaden facet Ci tego nie powie, zawsze zwróci uwagę, czy nie przesadzasz pod tym względem. Nie staraj się popisywać, nie bądź dzieckiem i pij z umiarem.

młoda kobieta

Fot. Thinkstock

Odłożysz swój telefon

Kiedyś nie było telefonów komórkowych. Czy życie towarzyskie ludzi, którzy byli nastolatkami dziesięć, piętnaście lat temu, można nazwać ubogim? Rozmawialiśmy z kilkoma znajomymi i dziewczyny jednogłośnie orzekły, że nie. Dziś niestety mało kto wyściubia nos znad modnego smartfona. Przypominamy bardziej roboty niż radosne, młode kobiety. Odłóż telefon, rozejrzyj się dookoła i zobacz, w jaki sposób zmieni się Twoje życie. Przynajmniej zrób kilkudniowy eksperyment.

młoda kobieta

Fot. Thinkstock

Zaczniesz żyć realnym życiem

Niestety, ale przywiązanie do Facebooka czy Instagrama świadczy o tym, że bardziej żyjemy życiem innych niż swoim. W przeciwnym razie po co spędzałybyśmy tyle czasu, ślęcząc przed ekranem komputera? Zastanów się, jak wiele czasu poświęcasz wirtualnemu światu i co mogłabyś zamiast tego zrobić. Ta świadomość może naprawdę przerazić…

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2016 15:18
Wszystko spoko, tylko z tym szacunkiem do innych bym polemizowała. Do rodziców oczywiście trzeba mieć szacunek i to nie ulega wątpliwościom. Jednak do niektórych osób trudno go mieć, skoro oni nie szanują nas i wykorzystują na każdym kroku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.03.2016 12:38
matko bosko, serio dziewczyny musza stosowac sie do takich rad, bo same mozgu nie maja? nie chce miec corki nigdy, naprawde
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo