Poranek nie taki straszny: lista umilaczy

Dzięki tym rzeczom Twój poranek będzie przyjemny!
Poranek nie taki straszny: lista umilaczy
Fot. Thinkstock
07.03.2016

Poranek to najbardziej nielubiana pora dnia. To właśnie wtedy znienawidzony dźwięk budzika wywołuje z głębokiego snu, przypomina, że czas wstawać i wziąć się za nie zawsze lubiane obowiązki. Chyba nie ma osoby, która nigdy nie pomyślała w takim momencie: `Jeszcze 5 minut…` i nie nastawiła kolejnej drzemki. Niestety nie rozwiązuje to problemu i po upłynięciu tego czasu horror rozpoczyna się od nowa.

Choć brzmi to nieprawdopodobnie, poranek może być przyjemny i my same mamy na to ogromny wpływ. Wystarczy wprowadzić w rutynowe działania kilka przyjemnych zwyczajów, a pośpieszne picie kawy, przedzieranie się przez stos ubrań w szafie i przeklinanie, że na pewno się spóźnimy. odejdzie w niepamięć.

Przedstawiamy poranne umilacze!

pobudka

Fot. Thinkstock

Czyste otoczenie

Panujący dookoła bałagan jest w stanie popsuć humor już z samego rana. Wieczorem poroznoś wszystkie rzeczy na miejsca ich przeznaczenia i wywietrz mieszkanie. W nocy będziesz lepiej spała i tym samym z rana lepiej czuła. Poza tym, kiedy jest bałagan, trudniej jest coś znaleźć, a przed wyjściem z domu musimy zapakować do torebki `milion` rzeczy.

pobudka

Fot. Thinkstock

Ulubiona piosenka zamiast denerwującego dźwięku budzika

Irytujący, monotonny dźwięk budzika sprawia, że od pierwszych chwil czujemy irytację. Wstawanie z pewnością stanie się bardziej znośne, jeżeli na budzik ustawisz swoją ulubioną piosenkę albo przynajmniej jakiś radosny i optymistyczny utwór. Dobrze jest także zmieniać go co jakiś czas, aby moment wstawania nie kojarzył się jednoznacznie z rutyną.

pobudka

Fot. Thinkstock

Towarzystwo muzyki

Dźwięki muzyki podczas porannej rutyny będą relaksujące i wprawią Cię w lepszy nastrój. Dlatego już po wyjściu z łóżka włącz radio albo nastaw przyjemny utwór i niech towarzyszy Ci przez cały poranek. Pamiętaj, że nie ma to jak dobrze zaczęty dzień!

Zobacz także: Czy to możliwe, że za problemy ze spaniem mogą być odpowiedzialne... kosmetyki?

pobudka

Fot. Thinkstock

Przygotowany zestaw ubrań

Będziesz spokojniejsza, gdy wieczorem przygotujesz, w co masz się ubrać, uwzględniając każdą część garderoby. Nie ma nic gorszego niż pośpieszne przeszukiwanie szafy i uświadomienie sobie, że nie masz w niej rajstop, a ulubione spodnie jednak schną na suszarce. Dobrze przemyślany outfit sprawi też, że będziesz się wspaniale czuła przez cały dzień. Świadomość, że dobrze wyglądamy, poprawia humor. 

pobudka

Fot. Thinkstock

Ładnie podane, zdrowe śniadanie

Wieczorem zadbaj też o zestaw produktów potrzebny do przygotowania śniadania. Aby ranek był przyjemniejszy, podaj je w ładny sposób, poprzedniego dnia możesz także ustawić na stole bukiet kwiatów. Postaraj się skomponować swoje ulubione, ale lekkostrawne posiłki i nie zapominaj o owocach.

pobudka

Fot. Thinkstock

Ulubiony napój

Zaplanuj czas w taki sposób, żeby znaleźć 15 minut na spokojne wypicie ulubionego napoju. Dzięki temu będziesz mogła zebrać myśli i zastanowić nad obowiązkami, które Cię czekają. Może to być ulubiona kawa albo herbata o wspaniałym aromatycznym zapachu.

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.03.2018 08:09
Normalny czlowiek wstaje o godzinie 11/12. Poranne wstawanie o 5 / 6 to nie normalne jesli organizm odmawia takiego wstawania to znaczy ze jestes niewolnica systemu osoba o niskim stopniu inteligencji.
odpowiedz
inferno (Ocena: 5) 08.03.2016 18:49
cierpiałam jak skurwesyn, gdy miałam wstawać rano do budy. nigdy więcej porannego wstawania. po prostu mnie to boli i nie mogę. i ch*j
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.03.2016 14:38
Ulubiony napój i jakieś kwiatki? Umilić mi poranek mogłoby tylko 10 tysiaków płatnych każdorazowo gdy muszę wstać wcześniej niż po południu a na dłuższą metę nic i nikt nie jest wstanie umilić mi poranku.
odpowiedz
xyz (Ocena: 5) 07.03.2016 18:22
Co to za surrealizm? Przecież to dziwne nie zbierać się rano w popłochu i pośpiechu :p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.03.2016 16:18
Tak czytam i czytam już od jakiegoś czasu i zastanawiam się czy uważacie że kobiety nie pracują, idą do pracy na godz. 11 albo może wstają o 4 aby znaleźć chociażby 15 min na herbatę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie