7 przykazań szczęściary

Szczęście i piękny wygląd nie opierają się na katowaniu dietami i ćwiczeniami fizycznymi.
7 przykazań szczęściary
Fot. Thinkstock
19.02.2016

Media narzucają nam, jak powinnyśmy żyć, co nosić i jeść, aby czuć się dobrze i podobnie wyglądać. Zasady te wydają się być sprzeczne z regułami, według których wychowały nas mamy i babcie. Ich zdaniem spożywanie maleńkich porcji albo pomijanie posiłków świadczyło o tym, że coś jest nie tak. Dziś jest to zupełnie normalna rzecz.

Czy katowanie się dietami i jedzenie wyłącznie bezglutenowych dań sprawi, że będziemy szczęśliwe? Śmiemy wątpić. Każda z nas jest piękna na swój sposób. Rzecz jasna nie należy tego odbierać w ten sposób, że możemy bezkarnie objadać się fast foodami, a rozmiar XXL jest OK. Dobrze jest znaleźć pewną równowagę, która zapewni nam zdrowy wygląd i zadowolenie z życia.

Przygotowałyśmy 7 lifestyle`owych przykazań dla dziewczyn, które chcą być zdrowe i szczęśliwe.

Śmiej się

Śmiech to najlepsze lekarstwo. Powinny zostać opublikowane badania, które dowodzą jego działania. Śmiech poprawia humor, działa odprężająco i dodaje nam pozytywnej energii.
szczęśliwa kobieta

Fot. Thinkstock

Bądź aktywna

Codziennie bieganie czy wycisk na siłowni nie są dla wszystkich. Na szczęście mamy mnóstwo możliwości i każda z nas może znaleźć formę aktywności dla siebie. Mogą to być rolki, tenis stołowy, spacer z psem czy 45 minut spędzone z Ewą Chodakowską. Dzięki temu wzmocnisz swoją siłę woli, będziesz miała więcej energii i o wiele lepsze samopoczucie.

szczęśliwa kobieta

Fot. Thinkstock

Wysypiaj się

Podczas snu zachodzi wiele procesów regeneracyjnych i myślimy, że można śmiało stwierdzić, że ta forma wypoczynku jest najlepszym lekarstwem zaraz po śmiechu. Specjaliści twierdzą, że powinniśmy spać 7-8 godzin na dobę. Dzięki przestrzeganiu tego zalecenia, następnego dnia jesteśmy bardziej efektywne, mamy lepszy metabolizm, a nasz mózg przyswaja więcej informacji.

szczęśliwa kobieta

Fot. Thinkstock

Unikaj jedzenia na mieście

Jedzenie poza domem ma wiele plusów, ale nic nie zastąpi posiłku ugotowanego przez nas same. Nie tylko zaoszczędzimy pieniądze (gotowanie w domu jest zdecydowanie bardziej wydajne), ale będziemy miały świadomość, z czego tak naprawdę składa się przygotowane przez nas danie. Możemy łączyć różne składniki na wiele sposobów i wykorzystywać najlepsze rozwiązania.

szczęśliwa kobieta

Fot. Thinkstock

Jedz przekąski

Przekąska wywołuje u nas pozytywne skojarzenia, ale odradzamy spożywanie chipsów czy batoników. Oczywiście samo jedzenie przekąsek jest jak najbardziej plusem. Dodają one energii pomiędzy posiłkami i usprawniają procesy metaboliczne. Wskazane są jogurty, orzechy, owoce czy małe kanapki przygotowane z pełnoziarnistego pieczywa oraz chudej wędliny i warzyw.

szczęśliwa kobieta

Fot. Thinkstock

Nie zapominaj o śniadaniu

Niestety wiele osób pomija ten posiłek, ponieważ bardziej ceni sobie sen albo zrobienie się na bóstwo. Jednak to śniadanie jest pierwszą dawką energii, której potrzebujemy już z samego rana, abyśmy mogły czuć się dobrze fizycznie i zapewnić mózgowi paliwo niezbędne do pracy. Nieważne czy jest to muesli, jajecznica czy kanapki. Nie zapominajmy o tym posiłku!

szczęśliwa kobieta

Fot. Thinkstock

Znajdź zadowolenie w umiarze

Możesz jeść, co chcesz i pić, co chcesz, ale rób to z umiarem. Wiadomo, że dania takie jak naleśniki na słodko czy chrupiące frytki są niezastąpione na chandrę i poprawiają nam humor, ale jedzone w nieograniczonych ilościach przyczynią się nie tylko do powstania dodatkowych kilogramów, ale także gorszego samopoczucia. Będziemy czuć się pełne i ospałe.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Ruda (Ocena: 5) 19.02.2016 23:48
Ja akurat śpie 8 godzin i wiecznie jestem niewyspana i zmeczona :/ śpie więcej godzin to samo...i jak tu być szczęśliwym jak sie jest wiecznie zmęczonym i niewyspanym
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2016 10:12
Ja ostatnio zdałam sobie sprawę z tego, że jestem szczęśliwa. Porównałam swój stan psychiczny do tego, w jakim żyje moje otoczenie i naprawdę, mimo tego, że moje życie nie jest idealne, to jestem szczęśliwa. Mam kilka swoich zasad, które doprowadziły mnie w miejsce, w którym jestem. Po pierwsze, unikam kłamania jak tylko się da. Mówię ludziom prawdę, kiedy tylko mogę. Jeśli nie mogę powiedzieć prawdy, albo prawda bezsensownie kogoś zrani, to nie mówię nic. Nie bawię się w intrygi, po prostu stawiam na to, że świat bez obłudy byłby lepszy i zaczynam od siebie. Po drugie, cieszę się z małych rzeczy. Odnajduje duże emocje w drobiazgach dnia codziennego. Dużo się uśmiecham, a po porażkach analizuję je, wyciągam wnioski i koniec. Nie roztrząsam dziesięc razy tego samego. Po trzecie, nie krzywdę innych z premedytacją. Czasem mam ochotę zrobić komuś na złość, ale oduczyłam się tego, co daje chwilową satysfakcję, wolę odpuścić, bo to daje satysfakcję dożywotnią :) Po czwarte, ciągle staram się uczyć nowych rzeczy, czy to przez kursy, poznawanie nowych ludzi, próbowanie nowych rzeczy, czy zwykłe czytanie. Po piąte, pracuję, żeby zawsze czuć się niezależna. Mówi się, że praca uszlachetnia i żadna nie hańbi. Moja nie jest prestiżowa, a jednak uszczęśliwia mnie to, że potrafię się w niej odnaleźć. Po szóste, dbam o siebie. Pracuję nad charakterem i wyglądem, dzięki temu jestem otwarta na ludzi i nie mam problemów, żeby patrzeć w lustro (chociaż do ideału mi daleko). No i po siódme, stawiam sobie cele, jasne, określone, dokładne i staram się je realizować. Nawet jeśli to wymaga czasu i poświęcenia, bo czas i tak zleci, tylko ode mnie zależy w jakim miejscu będę za x lat. Ja uwielbiam podróże i pracuję ciężko,żeby podróżnicze marzenia realizować. Ciekawa jestem, czy jest tu więcej szczęśliwych ludzi, jeśli tak, to co Wam to szczęście daje? Ja nie wymieniłam rodziny, przyjaciół i zwierzaków, bo uważam, że najpierw trzeba umieć być szczęśliwym z samym sobą, dopiero później można być z innymi, poza tym, to, czy mamy w otoczeniu dobrych i kochających ludzi nie zawsze zależy od nas, a chciałam pisać tylko o tym, co zależy, ale nie ukrywam, że w tych kwestiach też mi się poszczęściło.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo