Czym ośmieszamy się na Facebooku?

Niektóre sprawy lepiej zachować dla siebie i nie powiadamiać o nich całego świata.
Czym ośmieszamy się na Facebooku?
Fot. Thinkstock
18.01.2016

Prawie każdy z nas ma Facebooka. To prawdziwy złodziej czasu, a niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie życia bez tego kawałka wirtualnej przestrzeni. Uwielbiają dzielić się ze znajomymi szczegółami ze swojego dnia, począwszy od zdjęć, do oznaczania tego, co robią w danej chwili. Nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że robimy to z umiarem. Podpowiadamy, których zachowań lepiej uniknąć, aby nie narazić się na ośmieszenie i wykluczenie z grona znajomych...

Wirtualny ekshibicjonizm

Wrzucasz zdjęcia z każdej imprezy, codziennie robisz sobie selfie, oznaczasz się w każdym miejscu, do którego idziesz, a do tego wrzucasz na swoją tablicę piosenki z bardzo osobistymi tekstami i wyznaniami? To zakrawa na pewien rodzaj ekshibicjonizmu i może świadczyć o tym, że Twoje życie ma bardziej wirtualny wymiar. Niestety takie zachowanie może wkurzać Twoich znajomych, a wręcz narazić Cię na ośmieszenie. Niektóre sprawy prywatne lepiej zachowywać dla siebie i nie powiadamiać o nich `całego świata`.

8 powodów, dla których warto wyrejestrować się z Facebooka

facebook

Fot. Thinkstock

Zapraszanie nieznajomych do grona znajomych

Niektórzy postawili sobie za cel posiadanie jak największej liczby znajomych na Facebooku. W związku z tym rozsyłają zaproszenia do ludzi, których nigdy nie widzieli na oczy albo do tych spotkanych raz w życiu, a do tego dawno temu. Trudno powiedzieć, co jest gorsze…

facebook

Fot. Thinkstock

Status `w związku` z psiapsiółką

Statusy typu ` w związku` z przyjaciółką, oznaczanie kumpeli jako wujka, siostrzenicy itp. może i jest zabawne, ale chyba tylko dla Ciebie... Z przeprowadzonej przez nasz portal sondy wynika, że jest to jedno z facebookowych zachowań, które narażą Cię na kpiny innych. Jeżeli dotyczy Twojej osoby, lepiej szybko zmień ustawienia.

facebook

Fot. Thinkstock

Zdjęcia `dzióbki` - narcyzm

Jesteś fanką selfie z dziubkiem? Niestety większość użytkowników mediów społecznościowych wyśmiewa podobne zdjęcia, zwłaszcza kiedy są robione w toalecie. Sytuacji nie poprawia widok otoczenia. Niejednokrotnie składają się na nie rzeczy prywatnego użytku (np. papier toaletowy), zużyte ręczniki czy ubrania wystające z kosza.

PSYCHOZABAWA: Czy jesteś uzależniona od Facebooka?

facebook

Fot. Thinkstock

Zdjęcia dzieci

To wspaniale, że Twoje dziecko już raczkuje, wyrastają mu ząbki i wie, jak korzystać z nocnika. Zrozum jednak, że nie każdy ma ochotę oglądać jego zdjęcia dwadzieścia razy na dobę. Nie zdziw się potem, że inni wyłączają opcję `obserwuj` na Twoim profilu i uśmiechają się ironicznie podczas spotkania. Poza tym pomyśl, jak poczuje się Twój potomek, kiedy za kilka lat zobaczy, że udostępniałaś jego zdjęcia, na których ma buzię umazaną zupką lub biega po pokoju na golasa.

facebook

Fot. Thinkstock

`Znajdę męża w 2016 r. `

Ostatnio na Facebooku pojawiają się wydarzenia typu `Znajdę męża w 2016 r.`, `W 2016 r. schudnę i będę chuda`, a nawet ` W 2016 r. zrobię kupę`. To fajnie, że robisz podobne postanowienia, ale niektóre z nich mogą jedynie wywołać salwę śmiechu u osób, które zobaczą, że udostępniasz coś podobnego na swoim profilu. Wbrew pozorom to wcale nie oznacza, że jesteś wyluzowana i masz do siebie dystans. Większość znajomych pomyśli raczej, że jesteś śmieszna, ale w tym złym znaczeniu. 

facebook

Fot. Thinkstock

Wirtualny śmietnik

Na pewno macie w gronie znajomych osoby udzielające się społecznie (kotomaniacy itp.). Ponieważ za pośrednictwem Facebooka organizowane są różne zbiórki na szczytne cele, wiele użytkowników udostępnia podobne posty. Jeżeli tak robisz, to naprawdę dobrze o Tobie świadczy, ale niektórzy nie znają umiaru. Na ich tablicach każdego dnia pojawia się ok. dziesięciu postów. Należysz do ich grona? W ten sposób raczej nie zachęcisz innych do włączenia się w akcje…

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2016 18:47
o ile wrzucanie codziennie zdjęć swojego dziecka czy swojej facjaty naprawde jest nudne i moze irytowac tak reszta wymieniona w tym artykule dla mnie nie ma znaczenie. nie obchodzą mnie takie rzeczy, fakt moze uśmiechnę się pod nosem gdy zobaczę jakiś głupi status, dziubek czy kolejną kację "like=kasa dla dzieci/zwierząt/ludzi w afryce" itp ale nie utkwi mi to w pamięci i raczej nie wywoła negatywnych uczuć w stosunku do właściciela takiego profilu na fejsie. ludzie musza mieć smutne zycie ze analizuja i rozstrzasaja co kto wstawia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.01.2016 08:51
z wszystkim oprócz ostatniego sie zgadzam
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo