Zabiegi, które kobiety ukrywają przed swoimi partnerami

I dobrze. Twój facet nie powinien o tym wiedzieć. Dla Waszego wspólnego dobra.
Zabiegi, które kobiety ukrywają przed swoimi partnerami
Fot. Thinkstock
03.01.2016

Jest wielu zwolenników teorii, że w udanym związku nie powinno być miejsca na żadne tajemnice. Powinniśmy mówić sobie dosłownie o wszystkim, nawet jeśli poruszany przez nas temat nie jest do końca sympatyczny. Szczerość ponad wszystko. Są i tacy, którzy wychodzą z założenia, że niektóre kwestie lepiej przemilczeć i nie przyznawać się do własnych słabości. Wszystko po to, by ukochany wciąż patrzył na nas jak na ideał.

Czy rzeczywiście warto postawić na absolutną prawdomówność i nie liczyć się z konsekwencjami? A może czasami lepiej milczeć i nie psuć dobrego wrażenia? Lista zabiegów pielęgnacyjnych i zdrowotnych, którym oddajemy się w domowym zaciszu, raczej podpowiada to drugie rozwiązanie. W końcu liczy się efekt, a nie to, w jaki sposób go osiągnęłyśmy.

Oto wstydliwe czynności, do których większość z nas się nie przyznaje. I dobrze, prawda?

wstydliwe sekrety kobiet

Fot. Thinkstock

USUWANIE WŁOSÓW Z TWARZY

Natura bywa okrutna i najlepszym dowodem na to jest tzw. damski zarost. Być może nie tak gęsty i widoczny, jak w przypadku panów, ale szczególnie uciążliwy. W końcu mężczyzna z zarostem potrafi wyglądać niezwykle seksownie, a meszek pod naszym nosem lub ciemne włosy wyrastające z brody to już tragedia. Niemal każda z nas systematycznie się obserwuje, a kiedy trzeba – w ruch idzie pęseta lub nawet maszynka. W takich okolicznościach na pewno nie chcemy pokazać się swojemu partnerowi.

wstydliwe sekrety kobiet

Fot. Thinkstock

HERBATKI PRZECZYSZCZAJĄCE

Problemy gastryczne są niestety częstą dolegliwością, ale to nie powód, by się uzewnętrzniać. Większość z nas ma opory przed tym, aby nawet ukochanemu mężczyźnie zdradzić, że nasz żołądek czy jelita odmówiły posłuszeństwa. Dlatego w ukryciu pijemy specjalistyczne herbaty, które mają sprawić, że układ pokarmowy znowu zacznie poprawnie działać i pozbędzie się zalegających resztek. Zazwyczaj twierdząc, że to zwykły earl gray, a nie napój przyspieszający trawienie.

wstydliwe sekrety kobiet

Fot. Thinkstock

LEWATYWA

Stosowana z różnych powodów – zdrowotnych, leczniczych, a w niektórych przypadkach może mieć coś wspólnego z naszymi upodobaniami w sypialni. Zabieg znany od wieków, ale wciąż niezwykle wstydliwy, a dla wielu wręcz obrzydliwy. Trudno z czystym sumieniem przyznać się do tego, że wlewamy coś w siebie „od drugiej strony”. I tak chyba powinno zostać, bo wiedza o tym może skutecznie ostudzić wszelkie emocje między Wami.

wstydliwe sekrety kobiet

Fot. Thinkstock

IRYGACJA POCHWY

Nasza strefa intymna jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Zdarzają nam się podrażnienia, a czasami także infekcje. Pieczenie, ból, świąd – trudno z tym normalnie funkcjonować, ale na szczęście są leki i domowe sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Jednym z nich jest irygacja specjalnymi płukankami lub zwykłym naparem rumiankowym. O tym nasz partner nie musi jednak wiedzieć. Grunt, to pozbyć się dolegliwości i nie wnikać w szczegóły leczenia.

wstydliwe sekrety kobiet

Fot. Thinkstock

DEPILACJA BRZUCHA/PLECÓW

W kwestii usuwania zbędnego owłosienia jesteśmy coraz bardziej otwarte. Większość z nas nie ma problemu, by depilować sobie nogi czy pachy w obecności partnera. To w końcu typowo kobiecy zabieg, który dotyczy wszystkich z nas. Gorzej, jeśli włosy pojawiają się także na innych częściach ciała, takich jak brzuch czy plecy. To już raczej męska dolegliwość, z którą na pewno nie chcemy być kojarzone. W końcu liczy się gładki efekt. Nie musi wiedzieć, że chwilę wcześniej plaster z woskiem wyrywał Twoje włosy z okolicy pępka czy lędźwi.

wstydliwe sekrety kobiet

Fot. Thinkstock

USUWANIE WŁOSÓW Z USZU/NOSA

Dodatkowe owłosienie w tego typu miejscach nigdy nie jest mile widziane, ale w przypadku mężczyzn zdążyłyśmy się już do tego przyzwyczaić. Starsi panowie zazwyczaj mają z tym spory problem. Możemy to tłumaczyć nadmiarem testosteronu. Gorzej, kiedy coś takiego spotka nas. Zazwyczaj milczymy na ten temat, udając, że problemu nie ma. Nie chcemy słyszeć głupich komentarzy i podważać własnej kobiecości. Przyznamy się do wszystkiego, ale nie tego!

wstydliwe sekrety kobiet

Fot. Thinkstock

WYBIELANIE ODBYTU

Zabieg ten nie jest zbyt popularny, ale jakiś czas temu było o nim wyjątkowo głośno. Wszystko za sprawą polskiej celebrytki, która nieświadoma niczego, swoją twarzą promowała preparat do rozjaśniania skóry między pośladkami. Dla niektórych z nas to istotna kwestia. Ze względów estetycznych czy praktycznych (w sypialni pozwalamy sobie na coraz więcej). Tutaj także liczy się finalny efekt, a nie w jaki sposób został osiągnięty. Do tego zabiegu nie przyzna się żadna z nas!

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
Anonim (Ocena: 1) 04.01.2016 18:28
Borze, jaki ten artykuł jest głupi. Większości z tych rzeczy nie robię, ale o tych, które robię (irygacja pochwy, herbatki przeczyszczające czy lewatywa) mój facet dobrze wie i w żaden sposób nie muszę tego ukrywać. Artykuł chyba dla lasek, które na imprezie wyrwały typowego Sebę, przed którym muszą zawsze błyszczeć niczym gwiazdy filmowe, bo inaczej odejdzie do innej łatwej.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.01.2016 16:03
Tu raczej mowa o zabiegach pielęgnacyjnych... Są kobiety, które aborcji nie ukrywają przed facetami.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie