Jak zorganizować Andrzejki w domu?

Zorganizuj Andrzejki u siebie w mieszkaniu i baw się na całego - damy Ci przepis na sukces!
Jak zorganizować Andrzejki w domu?
27.11.2015

Taki wieczór zdarza się raz w roku. Tradycyjnie wtedy zaglądamy w przyszłość i szukamy odpowiedzi na dręczące nas pytania. W imieniny Andrzeja niemal każdy chce dowiedzieć się, jak będzie miała na imię osoba, z którą stanie na ślubnym kobiercu, albo co mu szykuje przyszłość. Przed nami tegoroczne Andrzejki. Jednak zamiast latać po klubach i wróżyć sobie u koleżanek, pomyśl o zorganizowaniu spotkania u ciebie w domu. Dlaczego by nie? Ty będziesz się czuła swobodnie, a wieczór będzie przebiegał dokładnie tak, jak tego zapragniesz. A przecież w tę noc chodzi właśnie o tę swobodę, luz i ogólnie pojęty relaks.

Jak zorganizować Andrzejki w domu?

Przede wszystkim znacznie wcześniej upewnij się, że tego dnia nic nie stanie ci na przeszkodzie. Jeżeli mieszkasz z rodzicami, uzgodnij z nimi, czy tego dnia będą w domu, czy dadzą ci wolną rękę i sami wybiorą się na imprezę – co byłoby najbardziej wskazane. Może namów ich, żeby poszli się pobawić? Jeśli zabierzesz się za organizowanie imprezy odpowiednio wcześnie, może uda ci się znaleźć jakiś bal, na który twoi rodzice mogliby pójść? Pomyśl o tym. I zacznij zapraszać gości nie na dzień przed. Nagle się okaże, że wszyscy są już gdzieś poumawiani, a wolnych jest garstka osób… Dlatego żeby uniknąć takich przykrych niespodzianek, odpowiednio wcześnie oznajmij przyjaciołom, że w tym roku bawicie się u ciebie.

Pamiętaj, że Andrzejki to wyjątkowy, tajemniczy wieczór. Dlatego świetnie byłoby wystroić dom albo przynajmniej pokój, w którym odbędzie się impreza. Kup dużo świeczek – to podstawa. Niech jednak będą duże, grube albo przynajmniej włóż je do specjalnych szklanych naczyń. Dzięki temu nie dojdzie do tragedii, kiedy twój kolega po kilku głębszych nagle przewróci się na szafkę, na której poustawiasz świeczuszki. Do pomocy przy dekorowaniu domu możesz zwerbować koleżanki – wtedy wszystkie będziecie żyły tym jednym wieczorem. I jeśli czeka cię duża impreza, nie wahaj się zarządzić drobnej składki. Symboliczne 10 zł zapewni wszystkim dużo lepszą zabawę, bo będziecie mieli co zjeść, czym sobie wróżyć, a i ty nie zbankrutujesz.

Jak udekorować dom na Andrzejki?

Niech wystrój odpowiada twojej koncepcji. Marzą ci się kolorowe girlandy zawieszone tuż pod sufitem? A może chcesz kompletnie odjechać i postanowiłaś na ścianach porozwieszać umazane keczupem laleczki? Nie polecamy. Zatem kadzidełka, świeczki, ewentualnie jakieś figurki kotków czy czarownic powinny wystarczyć. I pamiętaj o muzyce! Niech będzie mroczna, wyjątkowa, ciekawa, taka typowo Andrzejkowa.

wróżby andrzejkowe

Wróżby na Andrzejki

Powinnaś wcześniej zaplanować, z jakich wróżb będziecie korzystać. Głupio by było, gdybyś nagle odpaliła komputer i na poczekaniu próbowała znaleźć w sieci jakieś najpopularniejsze wróżby. Impreza zupełnie siądzie, nie mówiąc już o tym, co by się stało, gdyby nagle dotarło do ciebie, że masz ani wosku, ani karteczek, ani niczego, co będzie ci potrzebne. Wcześniej zdecyduj, w jaki sposób będziecie przepowiadać sobie przyszłość, zaopatrz się we wszystko, a potem po prostu zacznij zagłębiać się w magię, która tego wieczora jest wyjątkowo silna!

wróżby andrzejkowe

Wróżenie z wosku

Najbardziej popularnym sposobem wróżenia jest wosk. Tradycyjnie roztopiony wosk leje się przez ucho od klucza. Wosk uzyskasz ze świec (chyba że masz sam wosk). Powinnaś umieścić go w garnku i stopić. Następnie naszykuj misę z wodą. Wosk leje się przez dziurkę od klucza, dlatego wskazane jest, żeby ucho było duże. Kiedy zastygnie na wodzie, utworzy rozmaite kształty. Na otrzymaną figurę możecie patrzeć normalnie albo podświetlając ją latarką i przyglądając się cieniowi na ścianie. Ciekawie jest, gdy uzyskane kształty interpretujemy sami, jednak gdybyś chciała poznać fachową interpretację, po prostu wpisz w Google „lanie wosku” i wydrukuj.

wróżby andrzejkowe

Inne popularne wróżby andrzejkowe:

- Buty. Każdy zdejmuje lewy but i po kolei ustawia jeden za drugim. Tak przekładamy but za butem (z końca na początek). Właściciel buta, który jako pierwszy dotknie czubkiem progu, w najbliższym czasie weźmie ślub.

- Obierki jabłka. Każda dziewczyna dostaje jabłko i obiera je. Chodzi o to, żeby obierzyna była jak najdłuższa. Następnie każda rzuca ją za siebie. Należy przyjrzeć się, jaką literę utworzyła obierka. Będzie to pierwsza litera imienia chłopaka, z którym będzie się spotykać w najbliższym czasie.

- Kubki. Potrzebujemy cztery kubeczki lub miski, obrączkę, krzyż oraz monetę. Ukrywamy przedmioty pod kubkami, mieszamy. osoba, której wróżymy, wybiera kubek. I tak, jeśli trafi na obrączkę, niedługo weźmie ślub, jeśli trafi na krzyż – zostanie duchownym, jeśli na monetę – stanie się bardzo bogata. Pusty kubek oznacza samotność.

Taka noc zdarza się raz w roku. Zatem wyśmienitej zabawy!

wróżby andrzejkowe

Jak ubrać się na imprezę andrzejkową?

Jeśli chcecie się czuć na luzie, nie ma sprawy. Jednak ciekawie jest wieczór Andrzejkowy wzbogacić o stroje. Może wystarczy, że zaproponujesz, aby każdy przyszedł ubrany na czarno? Już będzie inaczej niż zwykle. A gdybyście chcieli zaszaleć, pomyślcie o tiarach na głowę, błyszczących ozdobach, długich oraz szponiastych paznokciach (tobie jednak radzimy z nich zrezygnować – będziesz gospodynią domu i mogą ci tylko przeszkadzać, nie wspominając już, jak będziesz się czuła, gdy sztuczne paznokcie zaczną się odklejać). Dziewczyny będą miały okazję mocno się umalować – czasem czeka się cały rok na specjalną okazję, żeby to zrobić. Świetnie będziecie potem wyglądać na zdjęciach, po latach z pewnością nie pomylisz tej imprezy z żadną inną. Dlatego przy okazji upewnij się, że ktoś z was będzie miał aparat fotograficzny.

Potrawy na Andrzejki

Tak jak już wspomnieliśmy, łatwiej będzie ci zorganizować Andrzejki, jeśli będziesz miała więcej pieniędzy do dyspozycji. Dlatego składka po kilka złotych jest wręcz wskazana. A jeśli ogłosisz ją nie na godzinę przed, ale na tydzień-dwa wcześniej, jest spora szansa, że do wspólnej kasy dorzuci się wiele osób. Przede wszystkim zadbaj o napoje. Niech to będą głównie soki. Jeśli chodzi o coś do schrupania, może upieczesz ciasteczka? Na przykład w kształcie księżyców albo gwiazdek? Na pewno każdy to doceni, a poza tym ten wieczór stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy. Przecież nie codziennie piecze się ciasteczka, zwłaszcza na imprezę. Kup dużo słodyczy – to nimi będziecie się raczyć w Andrzejki. Ciepłe potrawy lepiej sobie daruj, za dużo z nimi roboty. Jeśli jednak nie chcesz, żeby na stole dominowały słodycze, pomyśl o przygotowaniu sałatek. One są zawsze mile widziane na wszelkiego rodzaju imprezach. Przypadną do gustu zwłaszcza twoim kolegom. Faceci z reguły nie szaleją za słodyczami tak bardzo jak dziewczyny, a jeśli będą pili alkohol, lepiej, żeby coś jedli.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo