Mikołajki klasowe: Jakich prezentów nie kupować? (Narobisz wstydu sobie i obdarowanemu)

To, że masz do dyspozycji niewielką kwotę, wcale nie oznacza, że możesz pójść na łatwiznę.
Mikołajki klasowe: Jakich prezentów nie kupować? (Narobisz wstydu sobie i obdarowanemu)
fot. Thinkstock
23.11.2015

6 grudnia coraz bliżej i chociaż w większości nie jesteśmy już dziećmi, wszyscy liczymy na upominek z tej okazji. Uczniowie mają ułatwione zadanie, bo w większości szkół organizowane są Mikołajki klasowe. Po wylosowaniu nazwiska koleżanki lub kolegi należy przygotować dla niego okolicznościową paczkę. Zazwyczaj z góry określa się maksymalną kwotę, która nie jest zbyt wysoka. W większości przypadków to przedział między 15 a 30 zł. Trzeba mieć sporo fantazji, aby sprostać zadaniu.

Dziś podpowiadamy, czego nie kupować w prezencie, aby uniknąć rozczarowań i kłopotliwych sytuacji. Choć dany przedmiot może wydawać nam się praktyczny, należy pamiętać o łączącej nas relacji. Co innego wypada podarować koleżance z klasy, a co innego członkowi najbliższej rodziny. W tym przypadku zasada jest prosta – unikaj rzeczy, których sama z różnych powodów nie chciałabyś dostać.

Oto czarna lista prezentów, których każdy klasowy Mikołaj powinien unikać.

 

prezent na mikołajki

fot. Thinkstock

PIENIĄDZE

 

A skoro o chodzeniu na łatwiznę mówimy, to trudno nie wspomnieć o słynnej „kopercie”. Tak, to zdarza się nawet w czasie klasowych Mikołajek. Niektórzy uczniowie umawiają się na wymianę gotówki w myśl zasady, że każdy sam zagospodaruje tę kwotę w najlepszy możliwy sposób. Chyba nie na tym polega obdarowywanie się prezentami?

prezent na mikołajki

fot. Thinkstock

PRODUKTY SPOŻYWCZE

 

Wyjątkiem są słodycze, które dobrze sprawdzają się jako uzupełnienie prezentu (co nie oznacza, że powinnaś kupić zestaw czekolad za całą umówioną kwotę). Zapomnij o obdarowywaniu znajomego z klasy żywnością innego typu, nawet jeśli znasz jego słabość do jedzenia. To byłoby krępujące zwłaszcza w porównaniu z innymi upominkami. Napoje, owoce i inne konserwy zupełnie odpadają.

prezent na mikołajki

fot. Thinkstock

ARTYKUŁY SZKOLNE

 

Klasowe Mikołajki to moment szczególny, który powinien mieć jak najmniej wspólnego ze szkołą (chociaż w niej się odbywają). Warto postawić na prezent, który kojarzy się z czymś przyjemnym, zamiast przypominać o szkolnych obowiązkach. Akcesoria typu zeszyt, długopis, zestaw linijek lub nawet najpiękniejszy cyrkiel być może są praktyczne, ale chyba nie na tym polega zabawa w Mikołaja. Spróbuj wymyślić coś, co wywoła uśmiech na twarzy zainteresowanego, a nie strach przed kolejnym sprawdzianem.

prezent na mikołajki

fot. Thinkstock

KSIĄŻKI

 

Nie można nikogo zmuszać, aby podzielał nasze własne zainteresowania. Jeśli sama uwielbiasz czytać, to wcale nie musi oznaczać, że uszczęśliwisz książką kogoś innego. Niektórym kojarzy się ona z przykrym obowiązkiem, a nie relaksem. Nawet jeśli koleżanka/kolega nie wyobrażają sobie dnia bez pasjonującej lektury – naprawdę trudno trafić w cudzy gust. A jeszcze trudniej kupić książkę za tak skromną kwotę.

prezent na mikołajki

fot. Thinkstock

NIEPRZYDATNE GADŻETY

 

Spróbuj sobie przypomnieć, ile w życiu dostałaś kubków, figurek, breloczków, przypinek. Co się z nimi stało? Z niewielu tych przedmiotów kiedykolwiek korzystałaś. Zazwyczaj po jakimś czasie są wyrzucane lub trafiają na dno szuflady. To kiepska perspektywa, bo chyba nie chcesz nikogo obdarowywać rzeczą, która nigdy mu się nie przyda. Pieniądze wyrzucone w błoto i pójście na łatwiznę.

prezent na mikołajki

fot. Thinkstock

KOSMETYKI

 

Upominek bardzo ryzykowny w każdej sytuacji. Nawet w najbliższej rodzinie może zostać źle zrozumiany, więc w społeczności szkolnej tym bardziej. Po pierwsze – trudno trafić na specyfik, który rzeczywiście okaże się przydatny, bo każdy ma własne upodobania w tym względzie. Po drugie – w ten sposób możesz zasugerować, że obdarowana osoba ma kłopoty z higieną osobistą. Złośliwi koledzy mogą to wykorzystać.

prezent na mikołajki

fot. Thinkstock

UBRANIA

 

Tego typu zakupy pozostaw najbliższej rodzinie. Koleżanka z klasy nie powinna raczej nikogo ubierać. Bardzo trudno trafić w indywidualny gust i rozmiar. Łatwo za to o zakłopotanie, kiedy później okaże się, że obdarowana osoba nigdy tego na siebie nie założy. Talon na zakupy w sklepie odzieżowym także odpada, bo to pójście na łatwiznę, a na dodatek mało praktyczny upominek. Co można kupić w sieciówce za 15-30 zł?

Polecane wideo

Komentarze (13)

Ocena: 4.69 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 20:31
Ja koledze kilka lat temu w liceum kupilam zestaw Nivea. Pianka do golenia, zel pod prysznic, antyprespirant. Otworzyl prezent a ja dodalam zartem - ze to zadna aluzja, kwota byla 20 zl, a figurki Ci nie kupie. Stwierdzil ze to fajny prezent, przyda sie bo kazdy tego uzywa. I po problemie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 17:43
ja tam nigdy nie dostałam nic fajnego ciekawego, zwykle była to jakaś nieładna biżuteria. za to sama zrobiłam kiedyś piękny prezent koleżance, fajnie było widzieć, że jej się podoba i wcale nie udawała :) miłe uczucie ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 14:02
To co w takim razie kupować?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 10:40
Dokładnie!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.11.2015 10:07
"Co można kupić w sieciówce za 15-30 zł?" dobra teraz to ja poczułam się dotknięta bo 75% bluzek w mojej szafie jest z sieciówek i kupione na promocji zazwyczaj za 19.99 albo 29.99..
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie