22-latka pokazała politykom, jak wygląda miesiączka. O co walczy zakrwawionym kroczem?

Krwawa manifestacja wzbudziła skrajne emocje. Dziewczyna twierdzi, że nie miała innego wyjścia.
22-latka pokazała politykom, jak wygląda miesiączka. O co walczy zakrwawionym kroczem?
11.11.2015

W Wielkiej Brytanii wrze. W tym słynącym z otwartości i rozsądku kraju od kilku tygodni toczy się gorąca dyskusja na temat... podpasek. Protestują nie tylko kobiety, ale także wspierający je mężczyźni. O co poszło? Jak zwykle – o pieniądze. Tamtejszy parlament sprzeciwił się obniżeniu podatku VAT na produkty sanitarne. W uzasadnieniu pojawiło się stwierdzenie, że podpaski i tampony to „dobra luksusowe”, a na dodatek zupełnie nieistotne dla obywateli.

To rozwścieczyło obywatelki, które nie uważają, by zakup podpasek można było porównać do rozrzutności. Ludzka fizjologia nie ma nic wspólnego z luksusem, ale przykrą codziennością. Od wielu dni pozują z tamponami, a zdjęcia wrzucają na portale społecznościowe. Politycy pozostają jednak nieugięci, więc należało znaleźć nowy sposób wyrazu.

Jej się to udało. Obok tych fotografii trudno przejść obojętnie.

miesiączka

Krwawy protest w centrum Londynu

miesiączka

W mediach społecznościowych z miejsca stała się gwiazdą, ale raczej nie na takiej popularności jej zależało. Komentatorzy skrytykowali jej „wulgarny” i „obleśny” protest, który ma przynieść więcej szkody, niż pożytku. Charlie jest innego zdania i twardo broni swojej decyzji.

Tu nie chodzi o dziewczyny z zakrwawionymi kroczami, które stoją przed parlamentem. Tu chodzi o wściekłe dziewczyny, które z jakiegoś powodu są bardzo złe. Reprezentujemy miliony innych kobiet, którym także się to nie podoba. To sposób na to, żebyśmy wreszcie zaczęli o tym rozmawiać – wyznaje 22-latka.

Cel uświęca środki?

miesiączka

22-letnia Charlie Edge postanowiła pokazać w dobitny sposób, czym tak naprawdę zajmują się rządzący. Młoda Brytyjka przyszła pod tamtejszy parlament w czasie miesiączki. Założyła białe spodnie i w żaden sposób się nie zabezpieczyła. Efektów można się domyślić. Jej krwawiące krocze miało przekonać polityków, że podatek od podpasek i traktowanie tamponów jako dobra luksusowego to czysty nonsens.

Przez 3 godziny trzymała w dłoni transparent i pozwoliła na to, aby krwawienie miesięczne zaczęło ściekać jej po nogach. Nie była sama, bo w przedsięwzięciu towarzyszyły jej równie odważne koleżanki.

Jeśli ludzie myślą, że wygląda to obrzydliwie, nie mogę się z nimi nie zgodzić. W takim razie trudno nazwać podpaskę towarem luksusowym i zbędnym – twierdzi.

miesiączka

Przypomnijmy, że w sierpniu br. na podobny krok zdecydowała się inna Brytyjka. Kiran Gandhi w czasie miesiączki wzięła udział w maratonie. Pozwoliła krwi spływać po jej nogach. W ten sposób chciała zwrócić uwagę na to, że miliony kobiet na całym świecie nie mają dostępu do podpasek i tamponów.

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 17:09
Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!
odpowiedz
miś (Ocena: 5) 15.11.2015 17:33
Świetne i odważne dziewczyny. Tak trzymać !!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2015 16:25
Wiecie co, sa wazniejsze tematy niz zniesienie, czy zmniejszenie podatku, na tampony czy podpaski. Niefortunnie nazwali te produkty luksusowymi. Natomiast nic nie ma za darmo. Jesli te produkty beda za darmo, to "zaplacimy" za nie w innych produktach, w ktorych vat podwyzsza. Poza tym, przepraszam, ale ile placicie miesiecznie za podpaski czy tampony? 15-20zl? To jest tak duzo? Paczka papiersow kosztuje obecnie 15zl, a wiele z Was pali. To juz robienie z igly widly.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 00:47
Kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że rząd ma ważniejsze sprawy do roboty niż debata nad tym czy powinny być ulgi przy zakupie podpasek, ile powinny kosztować itd. Nie żyjecie w kraju trzeciego świata, co to za problem zarobić na podpaski iść i kupić? Nic dziwnego, że Europa się sypie, bo rząd reaguje na takie pierdoły inicjowane przez plebs zamiast zająć się tym co rujnuje Europę.
odpowiedz
giu (Ocena: 5) 11.11.2015 21:22
Dobro luksusowe? Na tak głupi pomysł mógł wpaść tylko facet i to stary kawaler lub gej! Żonaty bałby się do domy wrócić...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo