Czego NIE MOGĄ robić kobiety plus size? (Dziwne teorie szczupłych dziewczyn)

Zabraniamy im dosłownie wszystkiego. Bo źle wygląda, nie wypada, szkodzi... A ile w tym prawdy?
Czego NIE MOGĄ robić kobiety plus size? (Dziwne teorie szczupłych dziewczyn)
29.10.2015

Żyjemy w dziwnych czasach, kiedy kobiety przy kości mogą robić karierę w modelingu czy blogosferze, ale to nie przeszkadza niektórym w tym, aby im współczuć. Nadwaga wciąż postrzegana jest jako powód do wstydu, a może nawet upośledzenie. Z dodatkowymi kilogramami nie wszystko nam wypada i nie wszystko jesteśmy w stanie zrobić. Jeśli nie schudniesz, nie będziesz mogła się w pełni cieszyć życiem. Przynajmniej w teorii.

Portal BuzzFeed stworzył listę kilkunastu rzeczy podobno nieosiągalnych dla kobiet plus size. Nie chodzi o racjonalne przesłanki, ale stereotypy. Każdy kolejny „zakaz” każe nam się zastanowić, ile w tym prawdy, by wreszcie dojść do wniosku, że tusza nie ma większego znaczenia. Duże przedstawicielki płci pięknej robią dokładnie to samo, co ich szczupłe koleżanki i świetnie sobie radzą.

Czego oficjalnie im nie wypada?

plus size

KOBIETA PLUS SIZE NIE MOŻE UPRAWIAĆ JOGI

To w końcu aktywność tylko dla szczupłych i gibkich. Z odstającym brzuchem i ograniczonymi ruchami nie da się przyjąć żadnej pozycji... Chociaż niektórym się udaje i czerpią z tego prawdziwą radość. Niektóre większe panie swoją determinacją zawstydzają te chude, ale leniwe.

plus size

KOBIETA PLUS SIZE NIE MOŻE ZAKŁADAĆ OBCISŁYCH UBRAŃ

Nikt jej tego nie zabroni, ale to przecież oczywiste. Duże kształty należy zasłaniać, zamiast eksponować. Tylko spójrzcie, jak okropnie wygląda ta blogerka... Jest tak apetyczna i piękna, że kompleksy zgrabniejszych koleżanek gwarantowane.

plus size

KOBIETA PLUS SIZE NIE MOŻE BIEGAĆ

Bo kto to widział? Z taką masą pozostaje jedynie się poddać, a każda forma aktywności fizycznej skazana jest na porażkę. Tusza nie tylko uniemożliwia ruch, ale zazwyczaj prowadzi także do lenistwa... Pomijając wyjątki, którym się chce.

plus size

KOBIETA PLUS SIZE NIE MOŻE NOSIĆ KOLOROWYCH UBRAŃ

Przecież wiadomo, czym to się może skończyć. Im bardziej jaskrawy kolor i fantazyjny print, tym jeszcze większa się wydaje. Utyła, więc za karę powinna chodzić w czarnym worku... Chyba, że ma to w głębokim poważaniu i jest tak pewna siebie, że kolory działają na jej korzyść.

plus size

KOBIETA PLUS SIZE MUSI UNIKAĆ POZIOMYCH PASÓW

Nawet amatorka powinna zdawać sobie sprawę, że wszystko, co w poziomie, jeszcze bardziej ją powiększy. Pasy – tylko pionowe... Blogerka widoczna na zdjęciu nieco temu przeczy, bo dzięki odważnemu wzorowi wygląda jeszcze bardziej proporcjonalnie i kobieco.

plus size

KOBIETA PLUS SIZE NIE MOŻE DOBRZE WYGLĄDAĆ NA ŚLUBIE

Na swoim już w szczególności, dlatego dzień po zaręczynach należy przejść na radykalną dietę. W przeciwnym razie zrobisz z siebie pośmiewisko, bo nie zmieścisz się w żadną suknię... Fakt, że ona wygląda wspaniale i bardziej stylowo od wielu wychudzonych panien młodych nie może się przecież liczyć.

plus size

KOBIETA PLUS SIZE NIE MOŻE NOSIĆ OBCASÓW

Po pierwsze – żadne szpilki nie wytrzymają aż takiego obciążenia. Po drugie – będzie wyglądała groteskowo, bo obcasy zarezerwowane są dla bardzo chudych i zgrabnych kobiet... Czasami efekt przekracza wyobrażenia wszystkich, ale to przecież tylko wyjątek.

Nadal twierdzisz, że czegoś im nie wypada?

Komentarze (25)

Ocena: 4.88 / 5
Anonim (Ocena: 2) 02.11.2015 20:35
Bzdura. Najważniejsze to się dobrze czuć we własnym ciele. Wolałabym być szczęśliwą grubaską niż wychudzoną i niezadowoloną z siebie anorektyczką. A co myślę inni to już ich problem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2015 17:40
Mylisz się grubym mozna byc takze z powodu choroby np ja jestem pulpetem, a na zajeciach tanecznych ruszam sie lepiej niz nie jeden chudy kon ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2015 20:52
Co za idiota to pisał? Najlepiej, żeby nosiły czarne worki. A jeszcze lepiej jak by nigdzie nie wychodziły tylko siedziały w domu bez okien !
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 31.10.2015 11:10
Boże, jacy ludzie są puści i głupi, współczuje wam...
odpowiedz
inferno (Ocena: 5) 31.10.2015 03:51
jak ta bambaryła z 2 strony jest piękna i apetyczna to ja jestem Józef Stalin xD
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo